LKS LKS komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Úžasné jako vždy! Ta brutalita a co víc- ta bezmocnost. Po dočteni každé jeho knihy si říkám, jak je ten svět zvraceny. Opět se chopil "ozehaveho" tématu, tentokrát s názvem Sociální síť. Ano,denně přidáváme naprosto zbytečné posty,žijeme jimi a ani nás nenapadne, že by je mohl někdo zneužít. Ve vysledku s vrahem, byť krutým, zvracenym a nelítostným, vlastně soucitim. Carter je pro mě vždy jasná volba! Teď se ze mě opět stane "stalker" a budu netrpělivě sledovat, kdy vyjde další kniha! Za mě jasných 5* !

16.06.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Velmi silná kniha! Jako maminka malého chlapce jsem knihu četla se staženým srdcem a ke konci i se slzami v očích. Jaké to musí být, dozvědět se o svém synovi, dítěti, které nadevše milujete, pravdu o tom, jaký ve skutečnosti. Smutný konec, to ano, ale nemohu se zbavit pocitu, že si za to mohl sám. Ještě dlouho mi tato kniha bude "znít" v hlavě.. především slova na poslední straně knihy.

26.07.2017 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jako autorova prvotina je kniha dobrá, ale dle mého je to jen další "dobrá detektivka". Tedy, nápad na pribeh je skvělý, to zase jo! Ale něco mi tam chybělo. Něco, díky cemu bych tomu celému uvěřila. Žádné WAU se bohužel nekonalo a opět jsem se nechala zlákat nálepkou bestseller! Já se prostě neponaucim:-)

31.01.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dala jsem si několik dní na rozmyšlenou, co bych vlastně měla o knížce napsat, abych se zbytečně neunáhlila. Ale i po cca 4 dnech od přečtení (knížka za jeden den přečtená) mám velmi silné pocity a stále si ji v hlavě přehrávám. Krátké, střídající se kapitoly - naprosto super, díky tomu se knížka čte vlastně sama. Všechny postavy mě fascinovaly, ta Emma .. bože! Naprosto dokonalá lhářka, která se snad nezastavila před ničím .. A Edward?? Trošku jsem tam cítila náznak Fifty Shades, ale za mě dobrý .. mám ráda přímé chlapy a takové alfasamce (tedy, jen v knihách :D ). Zprvu mě trošku nudila Jane, ale panečku, jak ta se pak vybarvila! Konec mě naprosto nadchl a musim říct, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším je. A že to bylo překvápko! .. Za mě si nálepku "Bestseller" opravdu zaslouží!

18.11.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak moc jsem se těšila. A ted, po přečtení mám akorát sama na sebe vztek, že jsem opět podlehla marketingovemu tahu

23.06.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak už je zde mnohokrát zmíněno, nálepka "bestseller" již nejedné knize zlomila vaz. Dle mého této knize láme vaz označení za novou Zmizelou. Tato kniha žádné takové označení nepotřebuje, je skvělá sama za sebe. Alkoholička, děvka, oddaná manželka a matka ... a jeden chlap, kterého všechny přece tak dokonale znají a milují. Pro mě jasných pět hvězdiček :)

26.12.2015 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Knížku jsem dostala jako dárek, osobně bych si ji v knihkupectví nevybrala. Takovéhle "světy" nejsou zrovna můj šálek kávy, přesto mě knížka zaujala. Dle mého je to docela těžká kniha, žádná oddechovka to pro mě nebyla. Prolíná se v ní dost postav a každá je důležitá, tudíž jsem občas chvilku přemýšlela kdo to vlastně je. Knížka obsahuje dost podnětů k zamysleni, hlavní postava prochází životy lidí, kteří jí nebo její rodině nějakým způsobem uškodili a ublížili. A přesto by jim měla odpustit, aby mohla být vykonana spravedlnost.

03.01.2018 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Uff..docteno s velkou dávkou sebezapření. Nevím co mi na tom vadilo víc. Jestli nesmyslná "čínská říše mrtvých" nebo trochu labilní hlavní postava. Když pominu kolikrát teda člověk může umřít a zase se vrátit, když pominu, že živí můžou komunikovat s touto říši a když pominu, že se vždy našel nový a nový způsob jak nezemrit v říši mrtvých.. a ten konec? Vážně?! Chuck Norris má evidentně konkurenci.. Jedine co se mi na knize líbilo, bylo na závěr přemýšlení o životě.. ano, čas nás opravdu dělí od smrti a je dobré si obcas připomenout, že dokud nam ten čas ubiha, žijeme :)

10.11.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Možná by pro mě bylo lepší, kdyby byl Jack Angel typickým "násilníkem". Protože jeho psycho "hra" mě skutečně desila. Při čtení jsem měla stažený žaludek, mráz na zádech a tak moc jsem chtěla Grace pomoct. Kniha je velmi dobře napsaná, prakticky se čte sama. A ačkoli splnila nadmíru me očekáváni, vím jistě, že se k ní nikdy nevrátím.

17.06.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Bezesporu nejlepší kniha ze série :) Už během čtení jsem si pokládala otázku, zda jsme opravdu tak zvrácení.. zda je dnešní doba opravdu tak zlá... po přečtení knihy mi došlo, že tomu skutečně tak je. O to děsivější pro mě kniha byla!

16.01.2016 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla. Docela dost postav ve kterych jsem se trochu ztracela, především díky pomalému rozjezdu a častému odkládání knížky. V polovině knížky se děj naštěstí rozjel a knížka se mi četla dobre. Akorat mám pocit,jako bych četla pohádku (víc brutální pohádku, teda xD) Dokonalá vysetrovatelka, která má jen jediný škraloup ve své minulosti a i ten se snaží svou praci "odčinit". K chycení pachatele samozřejmě pomohlo neuvěřitelné stesti a poté slo všechno jako po másle. Všechny problémy se najednou hezky vyřešily a všichni byli šťastní a spokojení xD. No, každopádně po přečtení knížky jsem ráda, že mám jedináčka :-D

01.04.2018 3 z 5

Dcera Dcera Jane Shemilt

Na knihu jsem se strašně těšila, ale po prvních stránkách se ne a ne zacist. Nechala jsem ji chvíli ležet a po několika dnech začala od začátku. Ta pauza pomohla! Začátek měl spad, ke konci už to bylo trochu tahlejsi, ale stále mě drželo napětí, jak to asi dopadlo. A takový konec jsem tedy necekala. V životě málo co skončí happyendem a tak jsem rada, ze to autorka vzala prave za tento konec. Líbilo se mi popisování matky, která si myslela, jak děla vše nejlepší pro své děti, ze je zná a ví, jací jsou. A ono ejhle.. ono to tak vůbec nebylo! Knížka určitě nepatří mezi TOP , ale na zamyšlení a příjemný večer je to myslím dobra volba :)

19.01.2019 3 z 5