LivN LivN komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tento díl byl velmi zajímavý. Joanna zmizela a všechny důkazy ukazuji na stále stejnou skupinku lidí z jedné komunity, tak který z nich to je? Měla jsem svuj tip, ale nic není, tak jak se zdá. Ovšem druhý díl byl zatím z této série TOP!

19.08.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Erika nasadila laťku hodně vysoko, takže dávám 4*. Nebylo to až tak dobre jako předchozí série, ale určitě si přečtu i další díly.

16.11.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha byla čtivá, ale chybělo mi tam více napětí jako bylo u předchozích knih. Štvalo mě jak se všechno pořád opakovalo a děj se nikam nehnul. Pokaždé se všichni sešli u Catherine a vlastně nic nevyřešili. Nebylo tam takové to WAW, co vás nutí otáčet každou stránku. A ten konec mohl být lepší.

30.01.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Vstoupila jsem do malé útulné kavárny Varme, kde to voní sladkou čokoládou. Sedám si ke dřevěnému stolu mezi tichou Fionu a princeznou Avril . Na proti Avril sedí laskavý David, přidává se k nám Condrád se svým knirem a s veselou Sofii a přímo čelem ke mě usedne Ben s pronikavě šedomodrýma očima. Úžasná Eva nám přinese rybí polévku s krevetami a kanelsnegle. Kniha byla tak dobře napsaná, že jsem melá pocit jakobych byla v roli Katie. Bylo to pro mě hygge...

15.08.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

(SPOILER) Moje první kniha od Lapeny, přečteno za dva dny. Příběh se mi moc líbil každou chvíli nová zápletka a konec mě překvapil. Trochu mě odrazovalo nízké hodnocení, ale pro mě byla kniha úžasná. Líbila se mi Bridged, jak pozoruje sousedy přes okono. Těším se na další knížku od spisovatelky.

25.01.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Nikdy jsem nebyla v Japonsku, ale s touhle knihou jako bych byla. Všechno je tak dokonale barvitě popsané, že mate chuť vypít si zelený čaj matcha, sníst nudle z vepřového vývaru tonkotsu ramen, toulat se čtvrtí Nippori a vášnivě líbat Gabea... Čtení jsem si velmi užila!

04.08.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Přečteno za dva dny a bylo to napínavé čtení. Neustále jsem tipovala kdo je vrah a s každým dalším mrtvým se můj typ měnil, ale tohle jsem nečekala. Je to moje druhá kniha od Lapeny a zatím vede NĚKDO CIZÍ V DOMĚ, ta se mi zdála malinko víc propracovaná, ale to nemění nic na tom, že téhle knize dávám plných 5 hvězd a doporučuji.

28.01.2024 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

(SPOILER) Asi jsem došla Kate na chuť a začíná se mi líbit. Tento díl byl opoznání lepší než první. A samozřejmě mě nepřekvapilo, že se v knize objevil gay. Spíš jsem se divila, že nebyl už v prvním díle. Jsem ráda, že mám před sebou ještě dva díly. Jen tak dál Roberte si úžasný!

26.04.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Roberte, miluju tvoje knihy doufám, že už nám píšeš další příběh s Erikou! Bylo to úžasné, napínavé, prostě božské! Líbí se mi, že se v knize vyvíjí jak případ, tak soukromí všech postav. Prostě jako by to bylo všechno skutečné... A co když vlastně je, co my víme. Třeba někde v Británii žije Erika s Petersonem a Mosovou, že?

08.04.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

(SPOILER) To bylo teda čtení. Mám ráda když čtu knížku, která mi něco dá. A tahle mi dala dost od Aspergerového syndromu po soudní přelíčení. Není to moje první knížka od Jodi, takže jsem defakto věděla, co mě asi čeká. Dávám plný počet hvězd a doporučuji přečíst. Téměř do konce jsem nevěděla jak to dopadne. Měla jsem své typy, ale tohle jsem nečekala.

22.01.2024 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mrzí mě, že jsem si nepřečetla knížky pěkně díl po dílu jak mají být. Protože mám teď chaos v postavách. Čtete jeden díl a tam nějaká postava umře najednou čtěte druhý a ona ještě žije. Jinak toho homosexuálu mohlo být malinko míň. V každé skupince lidí musel být homosexuál. Nemám nic proti nim, ale tady to Bryndza trochu přehnal. Jinak super kniha jako vždy za mě 5 hvězd.

03.04.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

A on vždy napřed - skok a skok,
a ona za ním, co jí krok.
Po šípkoví a po skalí
ty bílé nohy šepotaly,
a na hloží a křemení
zůstalo krve znamení.

Svatební košile moje oblíbená. Jako bych zase seděla ve školní lavici. Bylo fajn zase si to připomenout.

21.01.2019 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Tak tohle bylo něco! Kniha se četla sama. Krátké kapitoly. První část mě teda bavila víc, ale bez té druhé by to nešlo. Líbila se mi Millie jak řekla, mám pokoj v místnosti pro smetáky nebo ty jeden spratku aspoň bude chvíli klid. Dá se říct, že jsem se u knihy i celkem pobavila, ale to jen díky tomu jak to bylo dobře napsané a ich forma tomu rozhodně pomohla.

11.02.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Cítím ten horský vzduch Alp a mám chuť si vzít lyže a vyrazit na svah. Po náročném lyžování si vychutnám horkou čokoládu v kavárně a večer se setkám se všemi hosty v chatě ve společenské místnosti a vychutnám si dort u hořícího krbu.

01.09.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové! Dostává se pod kůži dalšímu vrahovi. Z prvu se nemá čeho chytit jelikož je případ už dvacetšet let pohřben na dně lomu, ale po dlouhém pátrání a Eričiným zkušenostem nakonec vypátrá vraha Jessici. WOW! Moje třetí kniha od Roberta. Sice to mám trochu přeházené, protože v knihovně jdou tyto knihy na dračku, takže beru co je zrovna k mání. V pořadí mám SMRTÍCÍ TAJNOSTI jsem zvědavá na další případ šéfinspektora Fosterové. A taky musím dodat, že to byl zatím nejlepší díl.

15.09.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Příběh byl zajímavý a každá stránka mě nutila číst dál. Ovšem ubírám jednu hvězdu, protože do 90 strany to byla celkem nuda a knížku jsem chtěla odložit. Rozjelo se to až později. Líbil se mi konec dodalo to knize to pravé.

03.02.2024 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Bavila jsem se od začátku do konce. Tohle byla knížka, kterou jsem si právě potřebovala přečíst. Kate a Elliot byli perfektní pár. A ty jejich hry se mi libily. Kate schválně štvala Elliota, u tychto scén jsem se hodně nasmála. A on byl tak okouzlující a dokonalý. Doporučuji! Je to zážitek.

26.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další díl úžasné série. Moc jsem se na knížku těšila a splnila mé očekávání.

05.12.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl knihy se od všech tak trochu liší.
U řeky Temže se najde kufr s brutálně zavražděným mužem.... Je to tam trochu tahoun v anotaci na čtenáře, jelikož má Erika nehodu a případ je přidělen někomu jinému. Takže se v knize úplně neřeší "ten případ", ale to vůbec nevadí právě naopak tím se stává tento díl tak jedinečný. Bylo to úžasné počtení. Takže ať jsou knihy o případu,ktery Erika řeší nebo o jejím osobním životě, vždycky to bude super kniha!

30.03.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

WOW! Opět unikát. Na bryndzovkách je úžasné to, že vás ten příběh tak zaujme a vtáhne do děje, který pak žijete ještě týden po dokončení knihy. Teď se budu u vchodu do domu otáčet a ujišťovat se jestli mě někdo nesleduje. Akorát mě mrzí, že je to poslední díl. Mě teda osobně čekají ještě dva, ale ráda bych víc případů Eriky. Knížky jsou velmi dobře propracované.

18.09.2021 5 z 5