Listicka3253 Listicka3253 komentáře u knih

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Olala, tak to byla jizda tahle knizka! Naprosto super, napeti temer permanentni, dejove zvraty a v neposledni rade paradni seznameni s mene znamym obdobim dejin 10. stoleti na uzemi nam blizkem. Opravdu po dlouhe dobe nadherny pribeh.

18.12.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Uzasna kniha plna napeti od zacatku az do konce. Brilantni pribeh postaveny na skutecnych postavach. Fakt super!

08.03.2019 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Přečteno jedním dechem. I když je to odpočinková literatura, je napsaná čtivě, nechybí napětí a hlavně jsem si užívala přívětivost, vřelost a odvahu hlavní postavy. Hned jsem začala číst i další díl.

31.05.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vytecna detektivka, sympaticky vysetrovatel. Dej pomalu plyne, napeti, kdo byl vrah, pomalu narusta. Detailne vykreslene vztahy pratel. Moc se mi libilo a urcite si prectu dalsi kousek s inspektorem Gamachem.

22.02.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Bohuzel se nevyhnu srovnani s predchozimi dily a tento z toho vychazi jako nejslabsi. Neni tak chytlavy, misty mi dej prijde prekombinovany, prvni pulka knihy me nebavila skoro vubec. Zaver je celkem ctivy.

22.02.2014 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Myslela jsem si, ze zadna jina kniha nez unikaty od Nesbø me nemuze tak pohltit a vtahnout do deje, ze nebudu schopna prestat cist, ale tahle kniha to dokazala... Skvele, ctive, napinave, zadne nudne rozvlekle popisne pasaze, presne podle meho gusta. Hned se vrham na druhy dil:)

23.01.2014 5 z 5

Liška Liška Frederick Forsyth

Velice výjimečně se mi stane, že knihu nedočtu, a toto je ten případ. Vadil mi jistý neosobní styl vyprávění, minimum přímé řeči, spousta zkratek různých útvarů, zkrátka mi to nesedlo a vlastně mě v půlce knihy i přestalo zajímat, jak to dopadne, což byl signál k odložení.

18.11.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pachani nasili na detech a zviratech je pro me to nejodpornejsi, co si umim predstavit, a zamerne se temto tematum vyhybam. Tady jsem asi uplne nevedela, do ceho jdu, a misty jsem opravdu zvazovala, ze knihu odlozim. Ale dej byl napinavy do posledniho okamziku, takze jsem vydrzela az do konce a nelituju. Uz mam koupeny i dalsi dil.

06.02.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Prvni polovina knizky rozvlekla, misty az moc odbornych podrobnosti. Hlavni hrdina me celou dobu stval, jak ze sebe delal skromneho neschopneho ubozacka a vsechno delal bez rozmyslu...

02.11.2018 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Velice ctive a jako spravna knizka vas nuti pridat jeste jednu kapitolu, i kdyz uz jste davno chteli skoncit. Stridani dvou casovych rovin je velice povedene. Za me super!

09.01.2017 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Skvele, skvele, skvele! Kdybych mohla dat 10 hvezd, nevaham ani minutu. Pro me nejlepsi kniha, co jsem kdy cetla. Fascinujici a napinava na kazde strance - az do te posledni. Nejvic smekam pred autorovou schopnosti stridat ruzne casove linie a i presto zustava dej prehledny a vse do sebe postupne zapada do nejmensich detailu. Knihu jsem cetla v elektronicke podobe, ale urcite si ji zajdu koupit do knihkupectvi, protoze tenhle detektivni skvost v me knihovne nesmi chybet!:)

26.03.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha me neskutecne mile prekvapila! Ze zacatku jsem mela problem se zorientovat v trochu vetsim mnozstvi postav (kdo kde s kym:-), ale postupne jsem zjistovala, ze me autorcino pisatelske umeni vtahuje do deje a nuti me cim dal vic premyslet nad tim, jak to asi dopadne. To vse doprovazeno temer neustalymi malymi prekvapenimi v deji. Postavy a jejich vzajemne propletene vztahy na malomeste jsou dle meho dokonale vykresleny. A misty je kniha az realisticky drsna!:-) Jen me to ted po docteni nuti premyslet nad tim, jako osoby ziji okolo nas a ze mozna i v mem okoli ziji podobne "charaktery" jako v Pagfordu...bohuzel:-(

04.03.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nemuzu jinak nez dat knize opet plny pocet hvezdicek. Strhujici, dech berouci dej, ktery vas nuti cist dal a dal. Mam jen dve malinkate pripominky - ke konci se mi pribeh zdal uz malinko prekombinovany a musela jsem se opravdu uz pozastavovat na dusevnim zdravim autora, protoze takove brutalnosti, ktere se v knize vyskytuji, muze snad vymyslet jen psychopat:-)

05.01.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Precteno jednim dechem, Nesbo opet nezklamal. Vyborne promyslena zapletka, vraha jsem tusila uz dlouho pred koncem, jen jsem se tesila na Harryho zaverecne rozreseni, jak to vlastne vsechno udelal:)

20.06.2013 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Za me tedy naprosta bomba, napeti a nejasnosti do posledni chvile. Ctive napsane, sympaticka hlavni postava.

11.10.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Paradni pribeh, svizny, vsechno pekne odsejpa a permanentne cloveka udrzuje v napeti.

14.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Povedene dilko, napeti do posledni chvile. A sympaticka vysetrovatelka:)

09.01.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Cekala jsem od teto knihy asi trochu vic... Miluju severske detektivky a ve srovnani s ostatnimi dosud prectenymi me pribeh trochu zklamal. Nebyl mi ani sympaticky hlavni hrdina komisar Morck. Namet zajimavy, postupne odhalovani jednotlivych dilku cele skladanky rovnez, ale nejak u me neprojevil ten znamy pocit, ktery me nuti cist dal a dal, dokud knihu neprectu celou. Ale jinak fajn cteni, nic moc narocneho, co vam uvizne v hlave:)

02.04.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opet vyborna kniha, strhujici dej, ale davam o hvezdicku min, protoze proste musim srovnavat s 1.dilem - a ten byl o trochu vydarenejsi. U 2. dilu mi to bohuzel chvilinku trvalo, nez me pribeh naplno pohltil. Okamzite jdu cist 3. dil a pak teprve prijde na radu filmove zpracovani:-)

29.01.2014 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Zajimava knizka, i kdyz hodne podobna Brownove Sifre. Precetla jsem ji jednim dechem a hned jdu cist Jantarovou komnatu (rozhodla jsem se precist Berryho poporade:)
A hodne zajimava je poznamka autora na konci knihy, kde vysvetluje, co je pravda a co fikce a z jakych pramenu cerpal...

04.04.2013 4 z 5