Liss93 Liss93 komentáře u knih

Dráha na svobodu Dráha na svobodu Hildegarda Hoyt Swift

Je těžko uvěřitelné, že od války Severu proti Jihu uplynulo pouhých 160 let. Za tu dobu se jistě hodně změnilo, ale dost věcí se vyvinulo jak dobrým, tak i špatným směrem. O "Mintě" jsem nikdy předtím neslyšela, ale bez takových odvážných lidí, by se věci nikdy nezměnily a neposunuly a to nejen ve válce proti otroctví.

08.02.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Washington Poe je v průšvihu! Už zase. A jediný, kdo mu z něj může pomoct, je Tilly. Nakonec je těch zachránců víc, ale na Poeovi je odhalit pravdu, dostat vraha za mříže a vzít Edgara na pořádnou procházku :D

06.10.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tchyni jsem četla jen pár dní po Nepříliš šťastné rodině, proto jsem se nevyhnula srovnávání. Ovšem obě knihy jsou dost rozdílné, jedinou společnou věcí, je mrtvá žena a podezření ulpělé na jejích dětech a jejich partnerech. Kniha je psaná jiným stylem, víc rozvíjí psychologii postav a vysvětluje jejich jednání. Máme zde pohledy tchyně a snachy, vnímaní různých situací a chování, které mělo své opodstatnění, ač ho ta druhá nechápala. Čtivý příběh o jedné rodině, kde každý něco tají a každý po něčem touží.

20.07.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

(SPOILER) První polovina knihy mi neubíhala, ačkoli byla proložena zápisky z deníku. Od začátku jsem tušila, že Aliciin osud je nějak propojen s Theem, ale že takhle mě napadlo až před koncem. Styl jakým je kniha psaná (střídání současnosti v léčebně, minulosti Alicie a minulost Thea) není originální a člověk má pocit, že už něco takového četl, což je víc než pravděpodobné. Knihu bych hodnotila lépe, nebýt konce, který byl nedomyšlený a i lehce uspěchaný. Proto bohužel 3 hvězdy, ale neznamená to, že bych Mlčící pacientku nedoporučila. Doporučila, ale varovala bych před koncem, který může lehce zklamat.

10.07.2022 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ač jsem zapřísáhlý fanoušek thrillerů a detektivek, tak jednou za čas potřebuju něco sladkého, něco co mě zahřeje u srdce a u čeho se rozplynu. A to jsem našla. Obvykle mě knihy vychvalované do nebes zklamou, ale v tomto případě musím všem chválám dát za pravdu. Bylo to krásně něžné, jemné a plné lásky, dlouho jsem z ničeho neměla tak "ťuťu ňuňu" pocity. A určitě si knížku brzo přečtu znova. A znova. A znova!

13.08.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Luc a Ava opět nezklamali. Tentokrát dvě vyšetřovací linie, smrt bývalého šéfa a zvláštní úmrtí, která na první pohled nemají nic společného. Oba hrdinové (a nejen oni) se dostávají do nebezpečných situací a musí se vypořádávat i s osobními problémy. Jen doufám, že v dalším díle někdo konečně odpraví komisařku :D

06.08.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Téma zajímavé, vyšetřovatelé také, jen mi dělalo problém se začíst. Až posledních 100 stran bylo napínavých natolik, že jsem je přečetla na jeden zátah. Vadilo mi několik se prolínajících linek, které spolu sice souvisely, ale rozptylovaly pozornost. Ale abych jen nekritizovala, tak oceňuji, že jsem neměla tušení, kdo je vrah a jak s tím souvisí sekta a oba vyšetřovatelé. Přečtu si i další knihu, abych si udělala definitivní názor na autora.

05.01.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhý díl ze série Luca Callanacha mě bavil víc než ten první. Téma bylo poutavější a víc dějových linií zajímavějších. Postavy začaly být víc a víc sympatické a přistihla jsem, že se o ně ve vypjatých situacích bojím. Už se nemůžu dočkat pokračování.

19.08.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Francouzský Skot (či skotský Francouz?) si rychle získal mé sympatie a z vrahova pomateného myšlení a činů mi bylo opravdu úzko. Že je to opravdu povedená kniha svědčí i fakt, že jsem měla přečteno za necelé 2 dny, protože jsem chtěla vědět čeho je vrah ještě schopen. Těším se na další autorčiny knihy.

30.07.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Četla jsem jedním dechem, kniha se mi líbila více než Dívka v ledu. Možná to bylo i tím, že v knize je popsáno horké léto a já se tak mohlo více ponořit do děje :D

29.07.2018 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Méně hvězd by asi nebylo fér, protože kniha je čtivá a jde o mého oblíbeného autora. Je jasné, že v thrilleru nemůže jít nic podle plánu, ale některé věci už byly opravdu přitažené za vlasy a zbytečně natahované. Vůbec by neuškodilo, kdyby kniha měla o cca 50 stran méně. Pro příště by se měl Bryndza držet detektivek.

18.01.2024 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Možná až příliš překombinované, mnoho minulých dějových linek a spousta osob. Během celé knihy se děj jen pomalu odkrýval a konec tak působil trochu uspěchaně až zrychleně. Jinak byl celý koncept zajímavý, vyšetřování (původně) jedné vraždy, která vede až do nejvyšších míst v mezinárodní politice.

02.12.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další případ Kate a Tristana se týká 11 let pohřešovaného chlapce a mrtvé sociální pracovnice. Příběh na začátku vypadá nevyřešitelně, ale až díky pár odhaleným souvislostem se podaří odhalit celou pravdu o Charlieho zmizení. Posledních 100 stran jsem věděla, co se stalo a štvalo mě, že nikdo jiný to nevidí. Za to, že rozuzlení je jasné už tak dlouho dopředu, strhávám hvězdu, jinak byl děj poutavý jako vždy.

05.07.2023 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Ač bylo od začátku jasné, kdo je napodobitel a o co Eddiemu Calovi šlo, tak i tak byl příběh spletitý a zamotaný, že člověk až na konci zjistil, jak se všechno seběhlo. Zajímavě pojatý a napsaný thriller.

13.04.2023 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Po dlouhé době thriller, u nějž jsem neměla tušení, co mě s další kapitolou čeká. A když už jsem si myslela, že vím, kdo za vším je, tak se všechno převrátilo o 180°. Doporučuji, ale upozorňuji, že to není nic pro slabší povahy (a žaludky).

21.03.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pátou oběť jsem začala číst hned po Čtvrté opici, protože mě zajímalo, co se bude dál dít s Bishopem. Nějaké odpovědi jsem dostala, ale víc jich zůstalo a přibylo. A konec? Otevřenější než v prvním díle, což mě zklamalo, ale jelikož jde o trilogii, tak se to asi dalo očekávat. Snad mě finále nezklame, protože děj je rozehraný velmi dobře.

10.12.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

S autorkou se setkávám poprvé, ale určitě ne naposledy. Knihu jsem zhltla, protože děj byl napínavý a tajemný, chtěla jsem vědět, co je pravda a co ne. Několik prvků příběhu už bylo obsaženo v jiných knihách, člověk je obezřetný, má otevřených několik možností a nakonec je stejně překvapený. A tak to má u správného thrilleru být.

24.02.2021 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Jelikož jsme si ve Tmě od Hirtmanna odpočinuli, vrátil se v Noci v plné síle a ne sám. Děj plný zvratů, spousta postav (ale všechny mají v ději svou roli) a samozřejmě Servaz a jeho nemesis. Která se samozřejmě ještě vrátí... Co se týče mě, tak bych ale byla radši, kdyby se Švýcar už nevracel. Nemám ráda tohle natahování a protahování, doufám, že bude s Hirtmannem brzy konec, a jestli to bez něj Servaz nezvládne a neutáhne, jeho smůla.

28.01.2021 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Nevíte komu můžete věřit, kdo mluví pravdu a kdo na vás má takovou pifku, že vám chce do základů zničit život. Děj je jistě poutavý a tajemný, ale trochu přitažený za vlasy. Nic to ale nemění na tom, že pokračování Mrazu a Kruhu mě bavilo a 600 stran mi uteklo jako nic.

07.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Eriku vystřídala Kate, jiná žena, ale v mnohém podobná. Akorát si nemůžu pomoct, obě hrdinky mě občas vytáčela a měla jsem problém s nimi soucítit. Podobný námět tu už jistě někdy byl, ale vůbec mi to nevadilo. Čtivé, jako všechny Bryndzovy knihy. Těším se na Kateiiny další případy.

29.12.2020 4 z 5