Lisa123 Lisa123 komentáře u knih

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

17.10.2017 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Kniha se mi velmi líbila (ostatně jako všechny ostatní knihy od této autorky). Děj je poutavý, ale člověk se do knihy musí trochu začíst. Jediné, co bych knize vytkla, je, že bylo již okolo 200 stránky zřejmé, jak příběh skončí. Jinak určitě doporučuji přečíst.

15.10.2017 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a musím říct, že mě celkem mile překvapila. Čekala jsem, že mě to nebude vůbec bavit, jelikož je to napsáno jako divadelní hra. Přečetla jsem ji ale za jedno odpoledne, celkem čtivá kniha. Akorát jsem při čtení narážela na tolik jmen, že jsem se občas v ději ztratila. Ale jako povinná četba - doporučuji.

15.10.2017 3 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Tato série knih se mi velmi líbí. Do této knihy (druhého dílu) se mi moc nechtělo, jelikož jsem se obávala, že nenaplní má očekávání. Musím ale říct, že mě kniha velmi mile překvapila a líbila se mi možná ještě více, než kniha Tak padne náš svět. Líbilo se mi, že je kniha v mírném napětí - nikdy jsem nevěděla, co se bude dít dál. Určitě doporučuji!!

15.10.2017 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Od knihy jsem měla asi větší očekávání. Už jen upozornění "pro silné povahy" ve mně vyvolalo pocit, že to bude opravdu drsný příběh, avšak situace, že bych nemohla hrůzou otočit stránku, opravdu nenastala. Zpočátku jsem se do děje nemohla začíst, především kvůli neustálému přeskakování částí, časů (přítomnost, minulost) a postav. Přišlo mi, jako bych četla několik knih najednou a nemohla jsem se vůbec zorientovat. V knize mi často chyběly popisy postav a míst (i vzhledově), takže se mi všechno hůř pamatovalo a k postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah". Postupně jsem se do děje dostala, části se začaly spojovat a i pachatele jsem dokázala brzy odhalit. Určitě to ale pro mě (z důvodu mnoha dějových linek) nebylo lehké čtení a text jsem musela opravdu vnímat, abych se v celkovém příběhu neztratila. Nakonec si stejně nejsem úplně jistá, jestli mám všechny souvislosti. Hodnotím 3* především nápad, zpracování se mi už moc nelíbilo. Opravdu nevím, jestli si přečtu další díly. Spíše jen ze zvědavosti, ale v bližší době určitě ne :)

04.09.2018 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Od knihy jsem asi měla větší očekávání. Dobře se četla, jelikož mi přijde celkem jednoduše napsaná, děj byl však pro mě dost nesmyslný a nevím, jestli jsem ho správně pochopila. Postavy jsou však sympatické. Druhý díl se chystám číst pouze ze zvědavosti a také proto, abych si ujasnila všechny souvislosti děje.

06.06.2018 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Prvních 100 stránek knihy mě moc nebavilo - příliš mnoho postav, které jsem si nemohla v Erebosu zapamatovat. Obávala jsem se, že budu číst jen o tom, jak Sarius získává další a další úrovně a propojení s reálnými postavami (mimo hru) bude nulové. Četla jsem dál jen proto, abych zjistila, co, nebo kdo za hrou stojí. Pak to ale začalo být napínavé (hlavně části s různými úkoly). Kniha dobře poukazuje na to, že je člověk schopný pro svůj prospěch udělat téměř cokoliv. Konec mě docela překvapil, všechno do sebe zapadne. Erebos doporučuji :)

04.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka se mi líbila, četla se velmi dobře. Autorka dobře vystihuje chování postav v těžké situaci a poukazuje na to, jak člověk ve stresu úplně zapomene, co dělal a začne se sám obviňovat z něčeho, co vůbec neprovedl. Přišlo mi akorát, že se detektiv Rosbach moc nezapojoval do vyšetřování, jen vyslýchal osoby a dělal si z toho závěry ve vlastní hlavě (nechal ten případ, aby se vyřešil sám a pak jen všem řekl, co si celou dobu myslel...). Taky jsem se po dlouhé době setkala s knihou, která je psaná celá v přítomném čase. Moc mi to sice nevyhovuje (to je asi můj problém), ale postupem knihy jsem si zvykla. Nakonec do sebe vše zapadne a případ je jasný. Jenom ta poslední stránka no.. to jsem vůbec nečekala, že by se mohlo stát. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo. Knihu doporučuji :)

26.02.2018 4 z 5

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Kniha mě opravdu bavila. Bylo to trochu něco jiného, než u ostatních detektivek, kdy řešení případu je až do konce neznámé. U téhle detektivky ale víme, co se stalo, už v půlce knihy. Jediné co zbývá, je chytit vraha/y. Přesto mě ale kniha velmi bavila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Hlavní postavy mi byly sympatické, především Virgil. Určitě doporučuji :)

28.01.2018 5 z 5

Sama doma Sama doma Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější kniha od Jacqueline Wilsonové. Krásně napsaná a čtivá. Děj je velmi poutavý, při čtení jsem se úplně převtělila do Lilly. Líbily se mi situace, které děti musely zvládnout a obdivovala jsem Lilly, že se dokázala o svoje sourozence v tak nízkém věku a špatných podmínkách dobře postarat. Knihu určitě doporučuji (hlavně mladším čtenářům) :)

20.10.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Celkem hezká knížka, ale pro mě až moc na přemýšlení. Celý příběh je o tom, že se hrdinové zamýšlí nad smyslem života (především Margo) a to mě v určitých částech nudilo. Navíc se mi nelíbí, že děj nemá moc dobré zakončení. Zkrátka mi konec přijde takový nedodělaný. Kniha je však čtivá, v některých místech jsem se i zasmála :)

20.10.2017 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi trochu víc. Celý příběh je vlastně jen o přemýšlení nad tím, co se mohlo stát a proč se stalo to, co se stalo. Mám asi radši takové knihy, které mají začátek, děj a konec :) Jinak je ale kniha čtivá (autor používá i nespisovná slova).

20.10.2017 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Knihu jsem objevila poprvé v knihovně mezi detektivka a řekla jsem si, proč ji nezkusit. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, myslela jsem, že ji ani nedočtu, ale okolo 150 stránky mě to začalo hodně bavit, děj začal být napínavý. Celkově se mi kniha líbila. Jsem ráda, že kromě vražd autorka popisuje i životy ostatních hrdinů. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla - doporučuji :)

15.10.2017 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Po dočtení této série bych knihu umístila na 2. místo (za Sanctum). Byla stejně čtivá jako předešlé 2 a docela napínavá - teda alespoň do půlky knihy, než byl konec zřejmý (no, žádná detektivka to teda není). Jsem ráda, že se v knize objasnila kapitola "Danova matka". Mrzí mě ale, že vztah Abby a Dana se od začátku série neposunul. Celkově jsem ráda, že jsem si knihy přečetla, i když to není úplně můj oblíbený žánr a určitě bych je doporučila mladším, kteří mají rádi fantasy (horor to podle mě určitě nebyl :) ).

26.08.2018 3 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Kniha se mi líbila. Je napínavá od první stránky, hezky se čte. Akorát mi přišel celý příběh přitažený za vlasy. Nevěřím, že by měla Kristine po všem, co se jí stalo, ještě tolik sil, aby se dokázala porvat s vrahem, který se dal podle mě odhadnout už po 50 stránce. Líbily se mi ale části z minulosti Kristine, díky kterým vše v ději zapadá. Myslím, že kniha by měla být spíš fantasy, než detektivka.

22.04.2018 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha se mi moc líbila. Od začátku mě chytla, je čtivá, vůbec jsem se u ní nenudila. Konec mě překvapil. Nevím proč, ale celou dobu jsem si hrdiny knihy představovala díku popisu autorky jako trpaslíky :D Především Bradavičáka a nebo Kamínka. Knihu určitě doporučuji :)

12.04.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nejprve jsem četla knihu, pak jsem viděla film. Přijde mi, že v knize je mnohem více informací (možná někdy až zbytečných). Prvních 100 stran mě moc nebavilo, prakticky se nic nedělo. Poté to ale začne být dost drsné a postava milého pana Kopfrkingla se rázem změní. Celkově je děj dobře pochopitelný (pro mě až na některá německá slova, kterých je v knize alespoň 50). Hrozně mě rozčilovala postava Karla Kopfrkingla, u kterého jsem měla pocit, že musí všechno řídit a vždy má pravdu. Navíc jeho oslovování "nebeská" nebo "čarokrásná".. Film je ale podle mě velmi dobře zpracovaný, někdy je až hororový. Knihu (i film) doporučuji :)

29.03.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha mě ze začátku moc nebavila, čekala jsem, kdy se konečně začne něco dít (cca. až strana 200). Čte se dobře, ale obsah mě úplně nezaujal. Když už je v knize nějaké napětí, hned o 2 stránky dál se dozvíme, co se děje. Už v polovině prakticky víme, co se stalo, až na vraha (50/50). Je pravda, že konec mě docela překvapil. Určitě se mi ale více líbilo dílo Manželé odvedle.

15.03.2018 3 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Všechny knihy od této autorky se mi čtou velmi dobře a tato nebyla výjimkou. Je pravda, že se úplně lišila od ostatních knížek této série, děj byl jednoduší a kratší, přesto se mi líbila. Jen mě mrzelo, že v ní nebyly části z minulosti (jako v ostatních dílech této autorky) a ostatní Martinovi kolegové. Navíc by mě zajímalo, kde byla Martinova přítelkyně Pia? V této knize se mluví o tom, že Martin nemá štěstí na lásku, avšak v předešlých knihách má novorozenou dceru a přítelkyni Piu.. To jsem trochu nepochopila :D I když knihu hodnotím kladně, určitě má autorka i o mnoho lepší díla, proto bych nedoporučovala lidem, kteří si chtějí přečíst něco od Camilly Läckbergové, aby začali s touto knihu, ale četli její sérii postupně (od Ledové princezny), jelikož jim pak tato kniha bude připadat jako oddech po některých jejích drsnějších dílech :)

09.02.2018 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jelikož jsem děj Romea a Julie znala už předtím, kniha mě ani neuchvátila, ani nenudila. Ačkoliv obsahovala občas verše, četla se dobře a rychle. Znovu bych si ji ale nechtěla přečíst.

13.01.2018 3 z 5