Lisa123 Lisa123 komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Děj byl čtivý a napínavý až do konce. Líbí se mi především části v knize, které se odehrály v minulosti, jelikož to pak dává souvislost v přítomném ději. Musela jsem se hodně soustředit, jelikož v této knize je hrozně moc postav. Milovníkům detektivek (i ostatním) určitě doporučuji :)

15.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila. Je velmi dobře a čtivě napsaná, takže se od ní člověk nemůže odtrhnout. Téma je sice smutné, ale občas jsem se i pousmála nad malou Mirou a jejími problémy s hrachem. Také se mi líbilo, že příběh je vyprávěn hlavními postavami -Mirou a Hanou, které mi bylo (hlavně na konci) dost líto. Knihu mohu určitě doporučit :)

02.07.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila. Chytla mě od začátku, četla se sama. Postavy mi byly sympatické, hlavně Holger. Konec mě velmi překvapil, opravdu bych tohoto vraha netipovala (možná kvůli až moc překombinovanému příběhu, za což ubírám jednu *). Myslím, že kdyby v knize nebyly části s Pastorem Simonem, tak by byla mnohem kratší a méně zamotaná. Přišlo mi to spíš jako další příběh do jiné knihy, moc se mi to k tomu nehodilo. Celkový námět knihy se mi ale opravdu líbil, proto knihu doporučuji :)

20.04.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě chytla už od začátku, děj byl napínavý - líbí se mi, že se v knize pořád něco děje. Akorát mi vadí, že je v příběhu tolik postav, že čtenář snadno zapomene, jakou roli daná osoba hraje. A mrzí mě, že autor na konci nevysvětluje, jak vrah dokázal zabít své oběti (např.: Khalida). Jinak byl konec pro mě překvapení a dočetla jsem ho jedním dechem :) Doporučuji hlavně těm, kteří mají dobrou paměť na jména :D

29.12.2017 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha se mi moc líbila. Kim opět nezklamala. Její nedostatečná empatie projevující se skoro ve všech rozhovorech (hlavně s kolegy) mě vždy dostala. Případ byl úplně jiný než v prvním dílu, ale opravdu zajímavý, stejně jako postava Alex. Nejvíce mě zaujala její věta, že má ráda, když mají její protivníci alespoň jednu mozkovou buňku. Líbilo se mi, že se prostřednictvím této knihy může člověk dozvědět něco víc o sociopatii. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Tichou modlitbu. Knihu určitě doporučuji :)

26.08.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po zkušenostech s některými "bestseller" knihami (např.: Hadrový panák) jsem neměla moc velká očekávání. Kniha se mi ale líbila. Je čtivá, je v ní málo postav a děj je přehledný. Hlavní hrdinky mi bylo docela líto. Líbilo se mi, jak autorka popisuje její pocity a myšlenky. Knihu doporučuji :)

11.03.2018 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tuto knihu mohu zařadit mezi ty nejlepší, které jsem kdy četla. Příběh je od začátku napínavý, text se čte velmi dobře (přečteno ani ne za 2 dny). Vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, hned jsem si oblíbila je i prostředí kolem nich. Autorka dokáže vše tak dobře popsat, že jsem si připadala, jako bych na všech místech v knize byla taky. Líbilo se mi, že vraha (ownera), podle mého názoru, nešlo hned odhalit (asi až po 280 stránce), takže konec byl pro mě překvapením. Knihu bych ohodnotila minimálně 10 hvězdičkami a už se těším, až si přečtu některé z dalších autorčiných děl. Určitě doporučuji :)

I´ll send an SMS to the world
I´ll send an SMS to the world
Message in a bottle.

18.02.2018 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Nechápu, jak se mohla kniha ocitnout v obchodě Levné knihy. Pro mě úplně skvělý děj. Knihu jsem přečetla téměř najednou. Díky autorce jsem se lehce vžila do role hlavní hrdinky. Určitě knihu doporučuji !! (i druhý díl, který je možná ještě lepší :) )

15.10.2017 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím od této autorky přečetla. Až do konce jsem byla napjatá a netušila jsem, jak může děj dopadnout. U knihy se mi líbí, že jsou v ní části textu, které se staly již v minulost a nakonec mají vždy souvislost se současným dějem v knize. Ze začátku se musí člověk do knihy začíst, ale cca od 150 stránky jsem četla knihu jedním dechem :D Určitě doporučuji!!!

14.10.2017 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první kniha od tohohle autora a určitě ne poslední. Děj se mi líbil, byl čtivý a pro mě dost neobvyklý, protože "případ" nevyšetřovala policie, ale právě soukromý detektiv David Raker. Jeho postava mi přišla sympatická, ale někdy až přehnaně popisována jako "superman", který přemůže sám, skoro nahý a omámený 2 muže s pistolemi.. A jak jsem postupovala ve čtení, tak jsem zjišťovala, co všechno David ještě takhle sám zvládne (a že toho bylo). Celkově mi ale příběh přišel zajímavý a napínavý, na čtení jsem se těšila. Konec mě opravdu překvapil, hlavně Alexův otec. Knihu můžu doporučit :)

22.07.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na knihu jsem čekala několik měsíců a vyplatilo se to. Je napínavá od začátku do konce, dobře se čte a děj s postavami je přehledný. Postava Kim mi přijde celkem sympatická, občas svojí nedostatečnou empatií i vtipná. Nejvíce jsem si ale oblíbila Bryanta - obdivuji jeho trpělivost s Kim. Příběh je skvěle vymyšlený, vše do sebe zapadá. Na konci jsem byla opravdu překvapená. Akorát mi přijde, že by se z všeho toho, co se v knize událo, daly udělat 2 knihy. Němý křik určitě doporučuji a už se těším, až si přečtu další díla této autorky :)

10.05.2018 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a musím říct, že se mi velmi líbila. Děj je napínavý až do konce, ani chvíli jsem se nenudila. Některé části jsou opravdu hodně drsné - např.: Když autor popisuje smrti obětí, ale o to je to ještě zajímavější. Určitě doporučuji všem milovníkům tvrdších detektivek :)

17.02.2018 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Moc hezká kniha (ostatně jako všechny knihy této autorky). Dlouho jsem ji odkládala, vlastně celou tuto sérii o Hetty, ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke čtení dokopala. No, dokopala, možná tak k první stránce, pak už jsem nemohla knihu zvědavostí, jak to bude s Hetty dál, odložit. Postava Hetty je mi velmi sympatická. Především tím, že má dobré srdce a myslí více na ostatní, než na sebe. Líbí se mi, jak autorka popisuje pocity všech postav, člověk se pak do děje více vžije. Už se těším, až si přečtu další díl. Knihu můžu jedině doporučit :)

26.08.2018 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Kniha se mi líbila víc, než první díl Asylum, ale přesto to není úplně typ četby, který vyhledávám. Text je čtivý, dobře srozumitelný a oproti prvnímu dílu mi přijde, že je v knize i více akce a jasný cíl děje. Přesto mi ale některé čísti v knize připadají až moc "nadpřirozené".Postavy mi jsou jinak velmi sympatické a ze zvědavosti, jak to celé dopadne, se chystám přečíst i třetí díl :)

28.06.2018 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá a napínavá až do konce. Je pravda, že vraha lze odhalit už v polovině, ale zároveň je ještě spoustu věcí nevyjasněných - dokonce i částečně konec, což mě trochu mrzí. Je to asi nejvíce brutální kniha, kterou jsem od této autorky četla (dokonce i více než Kazatel). Konec mi přišel trochu překomplikovaný, především Louise (stále nevím, jestli jsem její postavu dobře pochopila). Erika je v knize opět extrémně zvědavá a já se jenom divím, že ze všech situací, které si svým chováním způsobí, vždycky dobře vyvázne :D Podle mě je tato kniha jedna z nejlepších, určitě ji mohu doporučit :)
PS: Doufám, že v další autorčině knize z této série to Anně a Danovi konečně vyjde :)

20.03.2018 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Další kniha této autorky mě opět nezklamala. Celý děj byl napínavý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jen mi přišlo, že v tomto díle se Erika chová dost nezodpovědně (mnohem víc, než v minulých), míchá se do věcí, do kterých jí nic není a vždycky jí všechno nějak projde. Taky jsem myslela, že vysvětlení zmizení rodiny bude trochu jiné (asi víc "podivné"), ale i tak to bylo dost nečekané. Líbilo se mi ale, že jsme se mohli dozvědět něco víc o Göstovi. Knihu doporučuji :)

23.02.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět super kniha od této autorky, přečetla jsem ji téměř najednou. Sice jsem od začátku tušila, kdo bude vrahem, ale když jsem zjistila proč, dost mě to překvapilo. Akorát by mě zajímalo, jak to dopadlo se Stefanem, Vildou a Kevinem. Už se těším na další knihy této autorky. Knihu určitě doporučuji :)

03.02.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Myslela jsem si, že když je tato kniha v povinné četbě, že mě nebude bavit. Jakmile jsem ale začala číst, líbilo se mi to a občas to bylo i vtipné. Text je dobře pochopitelný, kniha se čte velmi dobře. Určitě doporučuji :)

31.12.2017 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Knihu jsem četla před dlouho dobou do povinné četby. Musím říct, že mě moc neoslovila. Do čtení jsem se musela občas nutit, dočetla jsem ji jen stěží. Některé části jsou moc zdlouhavé a mohly by být klidně do jednoho odstavce místo na několik stránek. Možná jsem jen knize dobře neporozuměla, jelikož se ve fotbale úplně nevyznám. Myslím, že kniha je dobrá spíše pro kluky a osoby, které baví fotbal a zajímají se o něj. Mně kniha nezaujala a myslím, že znova bych ji už nečetla.

27.10.2017 2 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Opět skvělá kniha. Přečetla jsem ji téměř najednou. Děj je napínavý, líbilo se mi, že jsem netušila, kdo může být vrahem a konec mě velmi překvapil. Akorát mě rozčilovalo, jak každý v knize něco zamlčoval, tudíž některé pasáže jsou jen o tom, že podezřelý tvrdí: ,,Už jsem Vám všechno řekl" (i když to většinou nebyla pravda). Téma této detektivky bylo ale zase něco úplně jiného, než co jsem v ostatních detektivkách četla. Za mě určitě doporučuji!!

27.10.2017 5 z 5