limruska limruska komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrazivé, děsivé téma. Být NECHTĚNÁ a být neustále nechtěná a k tomu smutek, zoufalství, žít v pavučině lží, ze které nikdy nenašla cestu ven ....... Velmi temný příběh, ale opravdu skvěle napsaný.

25.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zasloužený plný počet hvězd! Krásně napsaná kniha, s bohatým ač smutným dějem, protkaným pravdou Stalinovské doby. Po přečtení knih z této doby, vždycky přemýšlím, proč se nenašel nikdo, kdo by Hitlera a Stalina dokázal včas zastavit. Kam to až došlo, že po desítkách let tu čteme knihy, ze kterých nás mrazí.

16.05.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jak jinak, než zase skvělá Carterovská pecka!!!!
Každou knihu umí napsat skvěle, promyšleně a děsivě navzájem.

25.06.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Naprosto skvělá kniha od skvělé autorky! V knize nejsou hluchá místa, za překvapivé rozuzlení na konci bych přidala další hvězdičku.

16.01.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Opravdu skvěle napsané, autentické, žádné přibarvování. Strašné, že ta hrůza je naše minulost. A co mě děsí, je to, kolik lidí se bylo schopno dobrovolně podílet na těch zvěrstvech. Spousta z nich žila před válkou normální život a jak málo jim stačilo, aby z nich byli odporní sadisti? A po válce řadu z nich trest nedostihl a žili si .... . Jak příšerné, nespravedlivé !

18.03.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Nebudu hodnotit zda se tento životní příběh skutečně stal a zda to bylo účelně smyšlené.
Je to kniha z doby, která nesmí být nikdy zapomenuta, stejně jako období holocaustu.
Kniha je čtivá, je to smutný příběh plný beznaděje a zoufalství, přežívání v nelidských podmínkách.
Pro nás, kteří jsme zvyklí si pustit vodu z kohoutku a napít se, kdykoliv chceme, ... pro nás těžko představitelné.

25.08.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Hodně dobrá detektivka! Četla jsem téměř na jeden zátah. Děj se prolínal i s životními peripetriemi Kate a Tristana, což knihu okořenilo. Určitě stojí za to, si ji přečíst.

21.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Určitě stojí za přečtení. Životní příběhy lidí z Karvinska paní spisovatelka vykreslila na stránky opravdu bravurně. Ovlivnit svůj život k lepšímu téměř nemožné. Při čtení jsem jim sakra přála, ať už se to zlomí …. a nezlomilo. Těžká doba to byla. Postava Ženky mne snad zasáhla nejvíce .

11.05.2024 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jak mohl jeden člověk ovlivnit tolik dalších, aby se zrodila taková bestiální zrůdnost? Vlastně nikdo ještě nevymyslel slovo, které by to vše dokázalo pojmenovat.
Kniha je opravdu čtivá a velmi dobře napsaná, proto nejde odložit. Stránky jsou plné strachu, děsu, srdceryvných scén, pokud se do toho člověk dokáže aspoň trochu vžít, stékají mu slzy po tváři.
Tři ženy co dokázaly nemožné!
Určitě jedna z nejlepších knih té černé doby!

25.03.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Skvělý thriller! Pecka.... Až neuvěřitelný, že každá jeho kniha je super. Někdo má prostě talent a když ho objeví, využije a piluje, tak to je úžasné! A ještě úžasnější je, že z tohoto talentu máme požitek i my . Díky

10.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

První kniha od této autorky a super!
Knihu jsem objevila díky recenzím zde na databázi. Děkuji.
Určitě sáhnu po další.

26.07.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak to byl mazec, kdyby to šlo, ještě bych hvězdičku přihodila.

19.07.2019 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Paráda , mám ráda série. Když takhle dobře začne první díl, začíná skvělá jízda. Za mě super.

20.05.2024 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Děsivé, pravdivé.
Pár knih jsem na toto téma přečetla a věřím, že nic v této knize není přidáno, i když chvílemi kroutíte hlavou a říkáte si: ne, ne, ne...
Než je vlak odvezl do pekla, nikdo z nich neměl potuchy, kde mají až hranice, co dokážou snést a vydržet.
Knihu řadím mezi ty, které mi něco daly, i když s dobrou náladou, to nemá nic společného.

16.05.2021 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Jak jinak, zase skvělá Marsonsonová. Hlavní dějovou linii dokáže okořenit tak, že jsem knihu nemohla odložit.

19.03.2024 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Takové jemnější čtení z této doby. Román je sice založený na skutečných událostech, ale neopírá se vždy o historická fakta. Pokud tuto knihu beru jen jako román, je čtivá, je to dojemný smutný příběh mateřské lásky.

03.05.2021 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Ne, ...já zase musím dát všech 5 hvězd! I když mě nějaké předchozí díly vtáhly do děje více, kdy jsem byla šílená i já, když jsem nemohla číst, tak to prostě zase bylo super čtení! Carter nezklame, má to vypilovaný, promyšlený.

22.03.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zase další povedený kousek! Autorka umí vtáhnout do děje hned od začátku, žádné zdlouhavé popisy. Za čtivost , spád a napětí přidávám plus a spisovatelku řadím mezi své oblíbené.

12.06.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak po Playground, které jsem nebyla schopná dočíst, přes Králíky, kdy jsem se zase na Keplerovce namotivovala, hodnotím Lazara velmi dobře za čtivost. Představa, že by to v realitě bylo vše možné je sice nesmysl, ale kniha splnila to, co se od detektivek očekává.

15.02.2019 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

... zatím poslední, přečetla jsem všechny postupně a fakt se mi dostal pod kůži. Carter nebo Hunter !
Doporučuji všech 8.dílů.

03.09.2017 5 z 5