LillyM. LillyM. komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

(SPOILER) Kniha mě ze začátku šíleně nudila. Autorka to schválně natahovala, abychom dobrovolně mohli nenávidět Tylera, a pak nám odhalila pravdu, která mě moc nenadchla. Kniha se neuvěřitelně rychle čte, a je to návykové. Pak si člověk ale uvědomí, že jsou to jen uplynulé stránky, na kterých se vždycky opakuje ten samý děj:
-Eden se probudí, a jde si zaběhat
-potká Tylera, rozhovor
-setká se s Rachel, Tiffany a Meghan
-jdou se připravovat na večírek
-všichni jsou na večírku (někteří opilí až na mol)
-Eden se naštve na Tylera
-polibek, dobrou noc
Nenene! Nejsem žádná spisovatelka, ale nemůže se celou knihu opakovat ten samý děj, ne?!

19.09.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jsem trošku rozrušená. Nevím, co na to říct. Kniha si mě zase dostala, vílí svět, plný strachu, radovánek... super, ale Jude se změnila. Nebyla ta krutá holka, kterou jsem obdivovala v prvním, nebo druhém dílu, byla to Jude... která si dovolila milovat. Byla to Jude, která mě nevytáčela, souhlasila jsem s jejími rozhodnutími... byla to úžasná Jude, kterou jsem potřebovala:-)

21.10.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zvláštní, o knize Eragon jsem už samozřejmě slyšela, ale jaksi mě úplně minula.
Byla to krásná knížka, kterou autor napsal když byl ještě opravdu mladý. Mně to přišlo mnohem lepší než některé fantasy série❣.

20.10.2020 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Když jsme byli menší, koukali jsme s bráchou tátovi přes rameno, když nám četl. Kniha je nádherná, něžná, milá, s lehkým humerem napsaná. Doporučuju všem, kdo mají rádi pana spisovatele a jeho milý způsob vyprávění úžasných příběhů, jako je tento❤

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Můžete se spolehnout, že at´ jste člověk jakéhokoli věku, kniha Vás nadchne a nepustíte ji z ruky:-)

28.10.2020 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

My jsme rodina s určitými zvyky a tohle je prostě základ, samozřejmě že se líbilo❤

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Rychlé šípy se vrací!! Už jen to, že mají Rychlé šípy pokračování znamená, že musím dát plný počet hvězd. Kniha je vtipná, napínavá a veselá, všechno, co potřebuje každý člověk jakéhokoli věku :-)

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Neměla jsem zdání, co čekat od komiksové knihy a proto mě o to více zaujala. Ze začátku jsem byla trošku zmatená, ale pak se to urovnalo, protože jsem konečně poznala ty slavné postavy, o kterých se mluví, ve spojitosti s Jaroslavem Foglarem:
- Mirek Dušín
- Jarka Metelka
- Jindra Hojer
- Rychlonožka

A nakonec můj favorit❤...

- Červenáček

31.08.2020 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Maminka mi tuto knížku četla jako malé, protože jsem milovala ten večerníček. Doteď si na to pamatuju, a knihu mám pořád v oblibě.

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Zubař, člověk, kterého většina lidí ráda nemá, nebo je chyba ve člověku, který Vás vyšetřuje:-D????

28.10.2020 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Když si potřebuju pročistit hlavu, tak se k tomuhle milému čtení ráda vracím a zaslouženě se usmívám.

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Takže, Po tvém boku je moje třetí kniha od autorky a rozhodně nezklamala. Četla už jsem P.S. Líbíš se mi a Náhradní kluk a tahle mi přijde ještě o kousíček lepší. Knihy tohoto typu miluju.

Je to milé a oddychové čtení, které jsem v době karantény potřebovala. Oceňuji, jaké má autorka nápady, nemluvě o té knihovně a poruše hlavní hrdinky. Do knihy jsem se vžila a musím přiznat, že jsem si Daxe, ač mě na začátku přímo vytáčel, velmi oblíbila a pak už jen Autumn záviděla :D.

Kniha mi přirostla k srdci, a určitě se k ní ještě vrátím. Proto můžu jen vřele DOPORUČOVAT.

18.05.2020 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četla. Tak neuvěřitelně promyšlený a zajímavý svět! Doporučuji, tato kniha za to stojí.

26.06.2021 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Na knihu jsem se po 1. dílu těšila. Ale po přečtení nějak nevím... Jediný zážitek který jsem z příběhu měla, byl Leův humor. Kniha nebyla tak napínavá jako předešlé autorovi série, a začínám si myslet, že je tato naprosto zbytečná.

16.04.2021 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

U knih od Kasie West Vám je jedno, jestli jste, nebo nejste cílová skupina, protože u Westovek žádná věková hranice není.
Je to taková chuťovka, která nikdy nezklame, čte se rychle, a klidně se k ní ještě někdy vrátím. Je to moje první, ale určitě ne poslední kniha od autorky❤

18.05.2020 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Krásné a propracované zakončení! Moc jsem se při čtení bavila a knihu určitě doporučuju

13.01.2022 5 z 5

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Opět nádherná kniha. Svět dvoutvářných mě znovu vtáhl do příběhu a na rozdíl od prvního dílu, tento neměl tak dlouhý rozjezd. Spoustu věcí se konečně vyjasnilo a doufám v brzké pokračování.

08.05.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Jestli máte rádi romantiku, tak Kasie West nikdy nezklame. Většinou se to motá kolem té první lásky, což mi vůbec nevadí. Je hezké číst o tom, jak nejdřív téměř nepřátelé, se stanou přáteli, pak jim to přestane stačit, a po tom druhém touží víc, než by čekali, no prostě srdcovka.

Už jenom co se kouknete na obálku jakékoliv knihy od Kasie West, řeknete si WOW. Obálka je neskutečně hebká, naprosto nádherná.

Četla jsem už, netvrdila bych že málo knih od této autorky, a tuhle hodnotím jako mezi Top, protože mi dokonale sedly hlavní postavy.
Charlie jsem ze začátku úplně nesnášela, ale pak jsem se vcítila, a už jsem jí jen přála štěstí s Bradenem, o kterém ani nemluvě, to byl kluk jak se patří:)

Celou knihu moc doporučuju. Já věděla, že Kasie nezklame:).

16.08.2020 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Naprosto dokonalá kniha! Chápu, že měl Tyler problémy s tátou, je to hodně citlivé téma, ale on ho překonal, a stal se z něj můj hrdina❤

22.09.2020 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Hraničářův učeň. Zase to nebylo vůbec špatné, ale bylo to na mě asi už MOC sci-fi, dobrodružství je ale ukončeno, takže úplně v pořádku:-)

06.09.2020 4 z 5