Lilith1 Lilith1 komentáře u knih

Vycpávač zvířat Vycpávač zvířat Jarosław Grzędowicz

Velice kvalitní sbírka povídek. Bavily mě jak ty dlouhé, tak ty kraťoučké. Originální zápletky a styl který je velice čtivý. Ačkoliv zrovna nemusím žánr sci-fi, tak tady jsem ho vyloženě hltala a do budoucna si ráda přečtu něco dalšího z autorovy tvorby. Nejvíc mě oslovila povídka Buran vane z druhé strany, skvěle vykreslené střetnutí dvou různých realit.

02.11.2014 5 z 5

Chytněte si toho psa! Chytněte si toho psa! Jan Hromek

Příjemná, humorná knížka o soužití se psem Gerrym, která chytne každého pejskaře. Je o všem co život se psem přináší i bere a každý v ní najde to co ze zkušenosti zná se svým vlastním čtyřnohým miláčkem a ani to nemusí být dobrman.

11.10.2014 5 z 5

To je váš pes? To je váš pes? Jan Hromek

Situace z knížky zná ze svého denního soužití každý pejskař. Zde jsou vtipně podány, takže pobaví a autor nám v této knížce představuje svého druhého psa německého ohaře Omara. Jsou zde oproti první knížce evidentní pokroky, které dělá díky zkušenostem které získal s Gerrym.

02.10.2014 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příjemná kniha, ovšem dnes již trošku ztrácí na kráse přespřílišným moralizováním a o přeslazeném happy endu ani nemluvím. Všichni jsou tak dokonalí, že to až bije do očí a když už se vyskytne nějaká ta šmouha na kráse, jde zpravidla o něco co by v reálném životě ani nestálo za zmínku. Čte se dobře, člověk u ní nemusí vůbec, ale vůbec nad ničím přemýšlet, což je na jednu stranu plus, ale na druhou jí to ubírá na autentičnosti.

18.09.2014 3 z 5

Přítel s dlouhýma ušima Přítel s dlouhýma ušima Mark Reed Levin

Důkladně probrané smutné téma, loučení s čtyřnohým kamarádem. Téma je samozřejmě dojemné, zpracování zdá se mi že dost pokulhávalo. Ale jinak knížku ocení každý kdo má rád psy.

23.06.2014 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Celkem jí nemám co vytknout, jediné co mi přišlo hodně ošizené je Grahamova smrt. Prostě je o ní jen zmínka ačkoliv by se s ní dalo pracovat mnohem lépe. Vůbec mi přišlo, že autor naťukl zajímavá témata, tím čtenáře navnadil a pak od nich z neznámých důvodů naprosto upustil. Takže téma dobré, zpracování pokulhává.

24.05.2014 3 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Četla jsem ji snad tři týdny, pokaždé se mi u ní povedlo úspěšně usnout, tak moc mě zaujala. Téma nebylo veskrze špatné, ale tak nějak už nebylo nad čím přemýšlet. Vrah byl naservírován hned v začátku a pak už se příběh neměl kam rozvíjet. Ačkoli možnosti by byly, čekala jsem třeba soud a následnou reakci veřejnosti. Bohužel nepřišlo nic. Samotné polapení vraha, Simonsenem sice trošičku rozhýbalo stojatou hladinu děje, ale asi jen jako když hodíte malý kamínek. Žbluňk, a zase klid. Ani vyšetřující tým ve mně nevzbudil žádné sympatie, postavy se mi pletly jedna s druhou, nikdo nevyčníval z davu. Myslím, že potenciál knihy byl mnohem větší, jen kdyby byl zručněji zpracován.

19.05.2014 3 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

Čekala jsem tento díl o poznání slabší, ale mile překvapil. Dokázal zaujmout a vtáhnout do děje a co hlavně - pobavit. Samozřejmě srovnávat ho s prvním nelze, ale pořád vyloudí úsměv.

18.02.2014 4 z 5

Tajemný Thomas Tajemný Thomas Dean Koontz

Já prostě celou tu Thomasovskou sérii nějak nemusím. Myslím, že některé další postavy z Koontzových knih by si zasloužili pokračování daleko víc než právě tahle. U mě v tom hrají roli osobní antipatie, proto jsem se začátkem prokousávala horko těžko, navíc si moc nepamatuji děj těch předchozích dílů, protože mě prostě "nechytly" a o to hůř pak vidím souvislosti. Navíc jako by se v průběhu série měnil úplně žánr, protože tohle už mi přišlo spíš jako vědeckofantastický román, než to na co jsem byla od Koontze doposud zvyklá. No nechám sebe sama překvapit jestli skousnu i další díl....

31.01.2014 3 z 5

Ať to zůstane v rodině! Ať to zůstane v rodině! Daniela Kapitáňová

Tak prvně nechápu, proč překladatelé nepřeložili slovo čajka a nepoužili český výraz racek, pochopila bych to kdyby se děj odehrával třeba v Bulharsku, ale tahle to je zcela mimo mísu. Zřejmě šlo o pokus vytvořit jakousi verzi detektivky na motivy Christie, ale dle mého nevydařený pokus. Oceňuji nápad ohledně motivu vraždy, nápad s realilty show, ale už ne všechnu tu nevyvedenou omáčku okolo. A to že se mi při čtení povedlo usnout to asi mluví samo za sebe.

06.01.2014 2 z 5

O lidech a psech O lidech a psech * antologie

No tuším, že každý milovník psů, který se nechá nalákat tímto slibným názvem bude dost zklamán. Třeba povídka Kateřiny Tučkové zcela nesplňuje, to na co kniha láká, že tématem je vztah člověka a psa. V první povídce přímo od Petra Šabacha je už pes zmíněn a zapojen do příběhu daleko více, ovšem hraje tam jen okrajovou roli. A tak tomu je i ve většině ostatních povídek. Prostě název i anotace tak nějak slibuje to co v obsahu není dodrženo. Nemůžu říct, že povídky by byly špatné, některé se mi líbily velmi třeba povídka Pes od Petry Soukupové, ta tedy ale i splnila zadání. Ani výše zmíněná povídka od Kateřiny Tučkové nebyla špatná a četla se velmi dobře. Každopádně čekala jsem něco jiného než se mi ve finále dostalo a to hodně ovlivnilo celkové vnímání čteného dílka.

12.11.2013 3 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Zklamání, od svého oblíbeného autora jsem čekala přece jen něco víc. Ze začátku zbytečná hromada postav, s kterými se člověk jakž takž sžije asi v polovině knihy, to by se dalo odpustit. Ale to, že v průběhu čtení nenalezne člověk odpovědi na své otázky, které z románu vyplývají, to zamrzí. Nápad s nanostrojky byl hodně dobrý, ale celkové zpracování ho bohužel tak nějak pohřbilo. Možná to přebíhání od postavy k postavě, mělo čtenáři tak nějak vyhnat z hlavy myšlenky na to proč se Jedno zachovalo tak jak se zachovalo, proč pogromité prostě nezlikvidovali většinu jako tomu bylo v minulosti, proč svědek tak laxně zasahuje do děje, ale prostě to se nepovedlo. Nemám ráda otevřené konce, ale tohle bych mohla nazvat otevřeným dějem. Sorry, ale když čtu příběh, tak prostě chci vědět jak to dopadne, ale i proč a jak se děje ta omáčka okolo.

07.11.2013 3 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Pár dobrých ironických narážek, ale nic co by člověku utkvělo v hlavě o něco déle, nebo k čemu by měl tendenci se po čase vracet.

18.09.2013 2 z 5