LiLinka LiLinka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

I když je od začátku jasné, jak to dopadne, stejně člověk doufá... asi jsem to vůbec neměla číst, ale teď už prostě musím znát další osud Luisy a přelouskat brzo další dva díly.

23.01.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

I když podle počtu náhod, které se v knize udály, by se mohlo zdát, že se jedná o sladkou pohádku, opak je pravdou. Velmi těžké téma, které Colleen otevřela, je zasazeno do brilantně vystavěného příběhu, který vás naprosto pohltí.

Od autorky je to moje čtvrtá přečtená kniha a nemůžu se rozhodnout, která se mi líbila nejvíc. Od ní si můžete být jistí, že každá je skvost.

P.S.: V říjnu tohoto roku má v zahraničí vyjít "pokračování" (retrospekce o Lily a Atlasovi) pod názvem It starts with us a já se nemůžu dočkat!

15.02.2022 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Vlastně nevím, jakými slovy zhodnotit tuhle knížku, protože i když jsem si v ní zaznačovala pasáže a v průběhu chtěla hrozně moc myšlenek sdílet se světem, teď, po dočtení je chci mít jen pro sebe, uvnitř... Za mě je to skvost YA knih, ze které si člověk může odnést více, než jen odškrtnutí políčka přečteno. Myslím si, že autorce šlo hlavně o to předat myšlenky, které si každý jedinec přebere po svém, i když i samotný příběh je kouzelný a hezky se čte. Doporučila bych všem si ji přečíst, ale upozorňuji, že většina emocionálně založených bude potřebovat kapesníčky na slzy.

17.09.2018 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Člověk u čtení této dvoudílné série úplně vypne a naplno relaxuje. Doporučuji.

24.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knihy od Julie Caplin jsou srdcovka. Jakmile si přečtete jednu, stanete se závislé na každém dalším (volném) pokračování.

Tento díl je zasazen do prostředí zasněženého Švýcarska a perfektně se hodí na navození vánoční atmosféry v tomto pochmurném počasí. Deka, horká čokoláda a Chata ve Švýcarsku. Doporučuji. :)

22.11.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle ohlasů jsem čekala něco víc. Moc mě nebavila, děj se táhnul, neměla jsem vůbec chuť ji číst dál a kdo je vrah jsem sice nepoznala, ale ani mě to vlastně nezajímalo... dočteno, ale za mě nedoporučuji.

21.01.2021 2 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Na první pohled romantická komedie, která spojí dva hlavní hrdiny a vše bude na konci zalité sluncem.

Ve skutečnosti silný příběh o pocitech ženy, která má problémy a neplodností a její vysněný muž chce počít rodinu početnou nejméně jako fotbalový tým. To ale ještě neví, co mu hlavní hrdinka tají (a že to trvá pěkně dlouho)...

Druhá dějová linka sleduje její nejlepší kamarádku a jejího budoucího manžela, které potká nečekaná událost...

Kniha byla napínavá, s nečekanými zvraty, smutná a zároveň plná humoru a lásky. Té pravé. Rozhodně doporučuji. ️

11.08.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen a její prvotina v rámci psychothrilleru... byla zajímavá. Paradoxně mi to nepřišlo tak napínavé a čtivé jako její ostatní (romantické) knihy. Možná to bude tím, že zde se to dopředu očekává a tím pádem mizí ten pocit úžasu a překvapení. Příběh ale určitě stojí za přečtení a věřím, že vás bude bavit.

30.03.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nemám slov... tento příběh mě dohnal několikrát během čtení k slzám. Za mě jednoznačně nejsilnější příběh, který jsem zatím od Colleen četla. Ještě, že mám doma i 9. listopad, nedá se jinak, jdu číst...

12.03.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Toto rozhodně není bezdějový erotický román, jak by se podle obálky mohlo zdát. Hlavní hrdinka si prochází těžkým životním obdobím a hlavní hrdina si jím již prošel. Boháč, který si má vzít Biancu za ženu jen kvůli tomu, aby dostal rodinné dědictví, no, bohužel to není tak jednoduché... Příběh plný smutku. Jsem zvědavá na další díly.

11.03.2022 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když pominu to, že obálka se vážně nepovedla, tenhle příběh je velmi silný. Prvních zhruba 250 stran se "nic neděje" a pak to začne... vyplývají na povrch věci, které by vás ani nenapadlo očekávat, protože jsou jednoduše šílené. Smutný příběh Bez naděje s nadějeplným koncem. Stejně jako všechny knihy od Colleen můžu doporučit, avšak ne pro toho, kdo právě hledá oddechovou četbu.

24.02.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha v anotaci zmiňuje au-pair program, ale o hlídání malého Liama se nedozvíme nic, protože ho Lena vlastně neměla kdy hlídat.

Co se ale týče romantické linky, tak ta je skvělá, Ryan je pozorný sympaťák a určitě si ho zamilujete stejně jako Lena.

08.09.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Moje čtvrtá přečtená kniha ze série romantické útěky byla opět lahoda. Čte se sama, vykouzlí vám úsměv na tváři a příjemně navodí pocit sluníčka, moře a dovolené. Teď je to zaručeně to, co každý z nás potřebuje aspoň v těch představách.

28.03.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

První přečtenou knihu v roce 2021 jsem si nemohla vybrat lépe. Děj je velmi předvídatelný, ohraný, ale tak skvěle se to čte. Přesně takové románky mě baví. :D Kaden i Allie jsou extrémně podobní Hardinovi a Tesse, takže se mi někdy zdálo, jako bych četla znovu After, ale s jinou hlavní hrdinkou.

03.01.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Opět kouzelná kniha od skvělé autorky. Lily si zamilujete stejně jako jejího dopisovacího parťáka a budete se unášet na sladké vlně. Kniha se čte sama a zavřete ji až na poslední stránce. Připomínala mi trošku Všem klukům, které jsem milovala. :)

23.09.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Moc thrillerů jsem zatím nepřečetla, ale tento se řadí mezi ty za mě průměrné. Měla jsem možná díky recenzím a ohlasům moc velké očekávání. Kniha se čte velmi dobře a je zajímavá, ale celkově mi něco chybělo...

27.08.2018 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nádherná kniha! Rozhodně doporučuji každému, aby si ji přečetl. Nedokážete ji zavřít dříve než na konci. Velice krásný příběh, který zahřeje u srdce.

"Měli bychom se snažit být vždycky o trochu laskavější, než je třeba."

16.11.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala darem a je dost možné, že kdybych knihomolovi, který miluje kávu vybírala dárek, taky bych po ní sáhla. Má krásnou obálku a ten název... Bohužel opak je pravdou a v příběhu se nenachází nic pozitivního, kniha je nejen ponořena do deprese, ale místo kávy hlavní hrdinka popíjí víno a kouří jednu cigaretu za druhou. Jedno velké špatné, tuhle ne.

31.03.2022 1 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Moc pěkný citlivý romantický příběh. Moc hezká obálka, ty Yoli nakladatelství umí. Hlavní hrdiny budete milovat od prvních stran a rozhodně jim budete držet pěsti...:) Doporučuji.

02.04.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knihu jsem přečetla ve správné chvíli... v té, kdy je čas na oddych a odreagování od současné situace ve světě. Dokáže vás plně vtáhnout do děje, je napínavá, i když si často člověk říká, jak může být Tess tak naivní... Moc se těším na další díly. :)

15.03.2020 5 z 5