Lil30 Lil30 komentáře u knih

Risk Risk Elle Kennedy

Příběh se mi líbil o něco více, než předchozí Lov, hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Navíc mě kniha hned vtáhla do děje a musela jsem pořád číst dál a dál a najednou byl konec :-) Elle prostě píše skvěle a těším se na další díl.

01.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha, na kterou jsem narazila náhodou díky Čtenářské výzvě a rozhodně ji doporučuji. Možná mě zpočátku odrazoval takový velký počet postav,ve kterých jsem měla chvíli nepořádek, ale určitě mi to kniha vynahradila. Možná se mi tak zalíbila i tím, že byla psána formou dopisů, jako bych je dostávala já sama, jak již tady přede mnou psali jiní. Krásně se četla i přes tak těžké téma války, hlavně díky vtípkům Juliet a ostatních. Líbilo se mi, že kvůli takové náhodě a jednomu dopisu vlastně našla vše, co dlouho hledala...

24.01.2020 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Moc hezká knížka, u které jsem se pobavila. Líbilo se mi, že byla psána z více pohledů, hlavně mě bavil MacGyver a jeho příhody :-) A vůbec mi nevadilo, že měla pomalejší tempo vyprávění.

05.01.2020 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nijak velká očekávání jsem od knihy neměla, ale velice mile mě překvapila. Byla jsem hodně zvědavá, kdo Blue je a tohle jsem nečekala. Další kniha má být o Leah, kterou jsme si teda moc neoblíbila, takže jsme zvědavá, jaká bude, až se do čtení pustím.

22.12.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

V pořadí 4. kniha, kterou jsem od autorky četla, opravdu se mi líbila a v některých situacích jsem se zasmála. Zároveň byla opravdu smutná, jako život bývá. Také jsem se občas chytala za hlavu a říkala si, co vlastně Eliška chce. Nářečí mi vůbec nevadilo a nerušilo mě při čtení. Nakonec to dopadlo hodně otevřeně a ráda bych věděla, co bylo dál...

21.12.2019 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Retellingy mám strašně moc ráda, objevila jsem je díky M. Meyer a rozhodně budu hledat i další. Líbilo se mi, jak autorka i zlé sestry dokázala vykreslit tak, že s nimi soucítíme, že také mají city a záliby, možná dost nečekané. Líbilo se mi také, jak Isabelle postupně rostla a měla sílu změnit svůj osud. Linka se sudičkami a Šancí byla povedená, hezky ji autorka do příběhu zapracovala. Kniha byla velmi čtivá a určitě ji doporučuji.

06.11.2019 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Musím přiznat, že se mi tento díl líbil mnohem víc, než předchozí. Není v něm nouze o překvapení, co jsou lidé ochotni udělat pod tíhou okolností. Těším se na další díl.

06.11.2019 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Na to, že jsem od knihy neměla žádná očekávání, mě velice mile překvapila. Byla vtipná, příběh se slibně rozplétal, odpočinula jsem si u ní, a to detektivky nečtu. Jistě dám šanci dalším dílům, protože mi hlavní hrdinka byla velice sympatická.

06.11.2019 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Prvních 100 stran bylo opravdu nudných, ale když se konečně objevil Baz, bylo o zábavu postaráno. Musím se přiznat, že ač je příběh podobný HP, neměla jsem nutkání je neustále porovnávat. Objevila jsem ji díky výzvě a opravdu se mi líbila.

02.10.2019 4 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Vi Keeland to prostě umí, píše skvěle a každá její kniha se mi zatím moc líbila. Četla se lehce, příběh rychle ubíhal a oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Byla to příjemná odpočinková kniha, u které jsem se zasmála a opravdu se těším na další.

02.10.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Kniha byla hezká, trošku vtipná, zároveň smutná. K odpočinku je moc fajn, ale na více přečtení podle mě není, četla jsem lepší.

16.09.2019 3 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Romantická kniha, na kterou jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to moc ráda. Samozřejmě jsem tušila, jak kniha dopadne, ale příběh byl krásný, zároveň smutný a plný naděje na nový začátek po všech stránkách. Určitě doporučuji.

07.09.2019 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Jako oddychovka, proč ne? Jejich seznámení bylo originální, hezky se dobírali a byli vtipní. K tomu to mělo i nějaký příběh. Možná si po delší době nebudu pamatovat obsah podrobněji, ale pobavila jsem se.

03.09.2019 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Kniha o asistentu Mengeleho byla hrozná, ale tohle bylo opravdu peklo. Ještě teď je mi těžko. Museli vypravit tolik lidí na smrt, starým pomáhali se svlékáním, poté slyšeli jejich křik v plynové komoře a následně tyto lidi, které ještě před chvílí viděli živé, museli rozplést a spálit. A věděl, že jednou v té peci skončí i on... Nepředstavitelné. Hrůzné. K tomu kresby dalšího bývalého člena sonderkommanda, jež dotvářely tuto obludnost... Shlomo byl velmi silný, snažil se přežít v tom nejhorším pekle a podařilo se mu to, i když jej to poznamenalo na těle a duši. Cením si jeho výpovědi i dalších přeživších, které nesmí být zapomenuty, aby se takové zrůdnosti nemohly již nikdy opakovat.

27.08.2019 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Četla jsem více válečných knih, ale v žádné nebyl takový popis hrůzných pokusů Mengeleho a zároveň i strašné činnosti sonderkommanda. Být součástí takové vražedné mašinérie a vědět, že jednou skončí v peci, kde skončilo tolik milionů nevinných lidí, muselo být strašné. Bylo to opravdu těžké čtení a nejhorší na tom je, že se to opravdu stalo. Dočetla jsem ji před pár dny a pořád o ní musím přemýšlet...

26.08.2019 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Knihu jsem začala číst díky čtenářskému klubu na čbdb a k mému překvapení se mi docela líbila, přestože detektivky sama nevyhledávám. Nejvíce se mi líbila Holčička, která mě jediná překvapila.

25.08.2019 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Začátek byl trochu nudný, než se Alyssa dostala do Ksekolijinde, a než se se všemi setkala. Zach mi lezl na nervy, ale poté jsem pochopila proč. V minulém dílu jsem si Morphea oblíbila a v tomto jsem si ho prostě zamilovala. Předpokládala jsem, že boj s Červenou bude trvat déle, nebo alespoň jej zpracuje autorka do více kapitol. A ten konec? Jen takové malé shrnutí? Škoda, kniha si zasloužila to trošu více rozvést. Jinak se mi příběh moc líbil, pořád se něco dělo a odhalovali jsme další záhady. Jako mě minule překvapila její maminka, tak tentokrát to byl její táta...Ještě mi zbývá Běsnění a budu se muset poté s Říší Divů rozloučit.

04.08.2019 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Musím přiznat, že se mi druhý díl líbil mnohem více, než první. Akce se rozjela od začátku a pořád se něco dělo. Dozvěděli jsme se více zajímavých věcí z minulosti, stěžejních pro další příběh. No a její maminka mě hodně překvapila...

04.08.2019 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a zpočátku jsem se v Říši Divů nudila, než se objevila nějaká pro mě zajímavější akce, ale jsem ráda, že jsem ji neodložila. Trochu mi vadila Alyssina naivita, ale pro příběh to bylo důležité. A Morpheus, to je kapitola sama o sobě, záhadný a nepředvídatelný. Autorka to moc hezky vymyslela.

04.08.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Četla jsem od Coleen více knih a musím přiznat, že "Možná jednou" se mi líbila o malinko více. Těžko říct, čím to bylo, ale nedokázala mě tak vtáhnou do děje jako předchozí zmíněná kniha. Ale ubrala jsem jen jednu hvězdu, protože byl příběh krásný a smutný zároveň a konec byl dojemný. Oba dostali novou šanci prožít šťastný život.

23.07.2019 4 z 5