Lil30 Lil30 komentáře u knih

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

I po tolika letech od doby, co byla napsána, má stále co říc. Nejdříve Kuličku využili, získali od ní vše, co se dalo a co chtěli, a poté odkopli. Četla se skvěle. Všechny jeho povídky se mi líbily.

11.09.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha byla nádherná, Anna byla velmi silná dívka, která neměla odmalička život jednoduchý, osud jí házel klacky pod nohy, ale ona stále věřila na lepší zítřky. České knihy často nečtu, ale tahle byla neskutečná, jistě se k ní časem vrátím.

13.05.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha se mi líbila, a třebaže jsem Oveho moc nemusela, časem jsem si jej oblíbila. Z morouse se stal srdečný a milý chlap, který v něm dávno dřímal, jen je škoda, že se to nepovedlo dříve jeho ženě, která v něm tyto kvality viděla již dávno. Konec byl dojemný, určitě ji doporučuji přečíst. Další knihy od autora jsem zatím nečetla, ale jistě se do nich časem pustím.

06.05.2018 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Na knihu jsem narazila minulý rok díky Knižní šifře a po přečtení mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď. I jako dospělá čtu ráda fantasy a tato byla krásně vykreslená, vše jsem postavám věřila a líbila se mi rozdílnost nahlížení dospělých a jeho jako dítěte. Od autora jsem toho zatím více nečetla, ale určitě to brzy napravím.

23.03.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Kniha se dost podobá předchozí sérii, ale ta byla ještě o kousíček lepší. Jinak jsem se ale hned začetla, postavy se hezky škádlily a zasmála jsem se. Co víc si přát? Jsem zvědavá, jestli druhý díl bude ještě lepší.

05.03.2018 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Podle předchozích hodnocení jsem předpokládala, že mě bude kniha bavit, ale tohle mě teda hodně zklamalo. YA mám ráda, tohle se však nedalo ani dočíst. Námět je zajímavý, bohužel jej autorka nevyužila tak, jak by mohla, škoda. v celé knize se nic neděje a kolik tam je pravopisných chyb! První byla hned na první straně, to o něčem taky svědčí...Jsem čtenář, který přečte opravdu všechno, ale tohle nešlo. I ty dvě hvězdy jsou možná moc...Do dalších dílů se určitě nepustím.

02.03.2018 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Krásně napsaná hra, avšak ještě lepší bylo divadelní zpracování, které jsem viděla před několika lety, ale nikdy na něj nezapomenu. S nářečím jsem neměla sebemenší problém, příběh rychle utíkal a najednou jsem byla na konci. Knihu jsem si vybrala právě kvůli oživení zážitků z představení a vůbec nelituji.

04.02.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kolik utrpení a bolesti dokáže způsobit jeden člověk kvůli pomstě...Kniha patří do povinné četby, ale jsem moc ráda, že jsem se do ní i díky čtenářské výzvě pustila. I když bylo chování některých postav občas zcestné, příběh lehce plynul a než jsem se nadála, byla jsem na poslední straně. Určitě se k ní někdy vrátím.

07.01.2018 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Skvěle napsaná kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout a musela jsem ji co nejdříve dočíst

12.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, po které se těším na další díl, i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Navíc s krásnými fotografiemi, které jen podtrhují skvělý příběh.

28.09.2017 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Nerada nechávám knihu nedočtenou, ale tahle neměla žádný děj. Opravdu jsem převracela oči tolikrát, až jsme se bála, že mi to zůstane. Připadala jsem si, že čtu o nadržených puberťácích a ne o dospělých lidech. Na Božského bastarda a jim podobné to rozhodně nemá.

30.12.2023 1 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Pokaždé porovnávám s oblibou, která kniha od autorky se mi líbila více, ale musím přiznat, že u Kulti a S láskou, Lukov, to nejde. Oběma jsem musela dát 5*. Líbí se mi, když se příběh postupně vyvíjí, s ním i postavy (Jasmine se dlouho chovala jako puberťačka, ale to byl asi záměr) a není to jen o sexu na první nebo druhé straně knihy. Autorka má svůj osobitý humor, který se mi líbí a ocenila jsem ho již u Kultiho. Musím ale přiznat, že se superlativy na osobu Ivana jsem zpočátku a možná i trochu později :-) tak často převracela oči, že se sama divím, že mi to nezůstalo :-) Jinak se kniha hezký četla a jsem zvědavá na další knihu od této autorky.

25.03.2022 5 z 5

Deníčky od fotra jsem nečetla, jen jeho, nebo spíše Čeňkovy příběhy z chalupy. Tahle byla nadabovaná také dobře, bavila jsem se, smála a k odpočinku kniha poslouží dobře. Navíc je prostě ze života a jsou v ní denodenní situace, ve kterých se opravdu člověk vidí...

17.11.2020 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nijak velká očekávání jsem od knihy neměla, ale velice mile mě překvapila. Byla jsem hodně zvědavá, kdo Blue je a tohle jsem nečekala. Další kniha má být o Leah, kterou jsme si teda moc neoblíbila, takže jsme zvědavá, jaká bude, až se do čtení pustím.

22.12.2019 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Kniha byla hezká, trošku vtipná, zároveň smutná. K odpočinku je moc fajn, ale na více přečtení podle mě není, četla jsem lepší.

16.09.2019 3 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Romantická kniha, na kterou jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to moc ráda. Samozřejmě jsem tušila, jak kniha dopadne, ale příběh byl krásný, zároveň smutný a plný naděje na nový začátek po všech stránkách. Určitě doporučuji.

07.09.2019 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Již minulý rok se mi tahle autorka hodila do Čtenářské výzvy a letos také. Příběh je ze života, přitom psaný vtipně. Možná si časem přečtu pokračování.

23.06.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Taková normální kniha, která se dobře četla, odpočinula jsem si u ní, ale že bych na ni musela vzpomínat, to asi ne. Více se mi líbila série Stage Dive.

15.06.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha se mi moc líbila, smála jsem se u ní a bavila po celou dobu. Sal mi byla hned od začátku sympatická a byla jsem zvědavá, kdy se to konečně mezi nimi zlomí. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvijel. Co mi ale vadilo, bylo nesmírné množství chyb, překlepů a nedokončených slov. Je to škoda, protože příběh je skvělý a k odpočinku jako stvořený. Snad brzy vyjdou i její další knihy, na které se nesmírně těším.

27.03.2019 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Kniha by mohla podle počtu stránek odrazovat, ale rozhodně stojí za přečtení. Zachycuje celý život hlavní hrdinky, která podle mě není záporná. Život ji tak zformoval, téměř všichni milovaní ji zklamali; ale samozřejmě udělala dost věcí, které se mi příčí. Líbilo se mi vzpomínání hrdinky, které bylo postupně vkládáno do současnosti a díky tomu dokreslilo celý příběh a vše do sebe pěkně zapadalo. Navíc jsem se více dozvěděla o výrobě zmrzliny :-) Určitě nelituji čtení, stojí za to.

25.02.2019 5 z 5