lihate lihate komentáře u knih

Puto Puto Anna Todd

Celá série After je napsaná velice čtivým způsobem. Je až neuvěřitelné, jak mě příběh osobně zasáhl. Knihu vlastně číst nechcete, protože se do vás vkrádá a zapouští kořeny, ale nejde přestat. Neustálé hádky, odcházení a přicházení hlavních hrdinů si musíte pomalu prožít s nimi. Bolí to, bojíte se jak to dopadne, máte v hlavě zmatek... přesně jako popisují Tessa s Hardinem. Nevíte ani komu zrovna fandíte, jednou se zdá, že se Tessa chová až přehnaně a vy soucítíte s Hardinem, za padesát stran je všechno zase na opak a říkáte si, jak to mohl Hardin dopustit. Je to jedna z knih, která nejde odložit, musíte číst, nutí vás to pořád otáčet strany a hltat každé slovo. Nakonec mi ani nevadí způsob, jakým autorka celou sérii zakončila. Asi to tak mělo být, Hardin a Tessa mají svůj život, a čtenář má právo si ho domyslet po svém. Vlastně jsem byla ráda, že vím, jak všechno dopadlo, i když bez všech detailů.

18.10.2020

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Stalo se vám, že se snažíte vyhnout jistému tématu a ono jako na potvoru zrovna je úplně všude?
Tak nějak to mám i s Ďábel nosí černou, jenže já strašně nerada odcházím od nedočtené knihy... I když vím, že se po jejím čtení možná nebudu vůbec cítit dobře.

Tenhle silný příběh plný bolesti, strachu, ztráty, lásky, neopětované lásky, zmatků, idealizace, smutku, chtíče, vášně, všech možných i nemožných emocí a květin, mi nabídl neuvěřitelný pohled do světa, kde se děje něco, co je součástí každého života, ale nikdo to nechceme zažívat.

Chvílemi jsem se bála číst dál a dozvědět, co se všechno ještě stane.
Chase mi bylo vlastně líto. Díky tomu, že mu v životě několika blízkých přátel dost ublížilo, se stranil veškerým závazkům a ďábel se nikdy nevrací dvakrát do stejného bodu.
Samota je dobrá, ale nesmí trvat moc dlouho.

Někdy si říkám, jak by dnes vypadal náš život, kdyby všechno, co nám kdy ublížilo, se vlastně nikdy nestalo a svět by byl zalitý sluncem. Asi divně. Je potřeba to vyvažovat.

Neuvěřitelná Mučednice Maddie neměla moc lehký život. Všechno, co se jí kdy stalo jí poznamenalo a dodnes díky tomu nemá ve svém slovníku slovíčko ne. Vůbec jsem se nedivila zmatku, který přerůstal přes její hlavu. Taky bych netušila co cítím a jak se rozhodnout. Protože rozhodnout se jestli budu trpět tak a nebo trpět trochu jinak... Vždycky stojí za prd.
Její updateovaná verze, ale byla mnohem lepší.

Ke konci se příběh svezl po strmé spirále do temné části a pak přišlo spoustu světla. Příběh tím byl naprosto dokonale vyvážený, a možná mi i pomohl smířit se s faktem, který je známý po miliony let a stejně vždycky tolik bolí.

A u epilogu už se moje duše tetelila úplně. Tuhle knihu prostě miluji!

"Život je jako ruská ruleta. Člověk neví, jak se to pro něj vyvrbí, ale prostě si užívá jízdu. Tragédie je to samé jako vyhrát v loterii, ale naopak."

"Když se neměníš, ani nežiješ. “
,,Možná nechci žit."
"Ale to víš, že chceš."

"Jídlo je zřídkakdy o jídle,“ vysvětloval. ,,Je o útěše. O sexu.Taky o pomstě, chtíči a vzteku. Ale jídlo nikdy není jen o jídle samotném."

02.03.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

"Většina lidí neví, jak zní smrt.

Já ano.

Smrt zní jako absence kroků v hale. Jako ranní sprcha, kterou si nikdo nepustí. Smrt zní jako ticho v kuchyni místo hlasu, který na mě ječí, ať' koukám vstávat. Smrt zní, jako když nikdo nezaťuká na moje dveře pár vteřin před tím, než se mi spustí budík."

Wow... Colleen, no co dodat.
Její knížky nesnáším a miluju. Protože mě vždycky rozeberou na kousíčky a postupně skládají k sobě. Jenže vždycky trochu jinak a s jiným pohledem na jisté vnímání světa.
9. Listopad není výjimkou a proto ho nesnáším i miluji.
Jizvy, které nosíme na těle nemusí být vždycky ty největší, které máme. Pod kůži, a všude uvnitř nás můžeme mít tolik jizev, až nás to ochromí a přestaneme žít.
A přesně o tom je tahle kniha. Bolest není jen fyzická a ta emocionální, psychická je vždycky ještě horší, protože jen tak nepřejde a nepůsobí na ní léky na bolest.

Kniha se rozjíždí dost pomalu, skoro si až říkáte, kde ta Colleen je. Ale ona to tak má u všech kniha. Přituhovat totiž začne až potřetí. Třetí setkání je od začátku do konce šílená emocionální jízda. Od začátku! Tedy včetně básně, kterou Ben složil a která se mi zarila do všech útrob.
Emoce. City. Bolest. Horská dráha a zastavíte se až na konci.
Přemýšlela jsem, jaké to musí být ty první dny po 9. listopadu. Kolik dní bych nezvládla nic dělat a myslet jen na toho druhýho. Vědět, že musím přetrpět 365 dní. Dalších 365 dní. Šílenost.
Nechápala jsem přesvědčení Fallon, že to musí být pět let i když bylo všechno tak zřejmé. Jenže nakonci třetího roku dáváte vinu Fallon za to, co udělá a čtvrtý rok byste zase uškrtili Bena.
Je to tu zase. Emoce. City. Bolest. Láska. Horská dráha a tentokrát se všechno skutečně zastaví až poslední větou knihy.
Mimochodem větou, kde autorka tvrdí, že tohle ani zdaleka není konec.
Jsem rozebraná. Na kousky. Na malé kousíčky s ostrými hranami.
Proč? Protože mi Colleen zase ukázala, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá a že bych se měla víc dívat kolem sebe.
Miluju

„To, jestli spolu dvojice hrdinů zůstane, nebo ne, neříká nic o tom, jestli má knížka dobrý konec," upo zornila jsem ho. ,,Protože když jsou oba šťastní, ne záleží na tom, jestli jsou šťastní spolu."

20.01.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Já vím, že je to erotický román, ale i tak tam toho sexu bylo až dost. Prakticky polovina knihy. Ale vlastně si nestěžuju.
Hrozně se mi líbilo, že jsou oba grafický designéři, což je ale asi nemoc z povolání. :D
Ze začátku jsem myslela, že to vzdám, ale vrtalo mi hlavou to hodnocení. Prostě to je moc vysoký na to, jak to začalo. A tak jsem četla dál.
Vážně jsem se bavila. Několikrát mě to tak rozesmálo, že jsem musela přestat dál číst, abych mohla za chvíli pokračovat. Rozhodně mi kniha zvedla náladu.
Líbilo se mi, jak se mezi sebou Evelyn a Loganem hašteří, dohadují, sarkasticky baví a navzájem se něžně zkoušejí. Bylo to fantastický.
Ačkoliv celá ta kniha vlastně nemá skoro žádnou zápletku, a pak vás vyloženě nasere posledních pár stran, protože takhle otevřený konec... A to se ani neví, kdy u nás má vyjít druhý díl.
A vlastně mě ještě neuvěřitelně baví název knihy... Kdy ten dvojsmysl nakonec dává neuvěřitelný smysl.

Věřím, že člověk si nevybírá vlastnosti člověka, kterého miluje. Milujete na něm to dobré i to špatné. Všecko.

12.11.2021 3 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

"A právě to, na čem nejvíc lpíme, je to nejdůležitější, od čeho se potřebujeme oprostit.“

Já mám pocit, že i kdyby tyhle dvě autorky napsali cokoliv, vždycky se mi to bude líbit. Asi jsou moje krevní skupina. Těšila jsem se na tuhle knihu, protože mám slabost pro piloty, katedra a létání a musím říct, že mě zklamalo, když jsem viděla její hodnocení. Nevěděla jsem ale, po jaké knize sáhnout, a tak jsem popadla Pilota Playboye. A já žasnu.
Ten příběh sice nemá hluboký přesah, jak některé jejich knihy, ale je dojemný, krásný, milý, emoční a plný něčeho, co dělá příběhy Penelope a Vi jejich příběhy. Zkrátka se to dobře čte, nedokážete se odtrhnout a jede v horské dráze emocí s hlavními postavami od začátku až do konce. Je to klišoidní pohádka pro dospělé, kde se žánr erotického románu trochu víc projevuje, ale i tak mám pocit, že tuhle knihu nečtu poprvé a naposledy.
Je to kýč s velkou dávkou nereálnosti, je tam spoustu věcí, co se nemůžou státu, tisíce náhod a na těch je postavený celý příběh, ale... Ale mě se to zatraceně líbilo. A myslím, že hlavní myšlenku, která nám dává najevo jak moc bychom si měli svého života vážit, to mělo.

"Někdy trvá láska jen okamžik,
někdy je láska na celý život.
Někdy je okamžik celý život,
ten náš však trval jen chvíli.
Na křídlech věčnosti."

"Říká se, že je lepší milovat a zemřít než nemilovat vůbec."

15.10.2021 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Jo, já věděla, že tahle série bude stát za to, už jenom podle těch obálek. Hrozně jsem se na ní těšila a má očekávání první díl splnil maximálně. Už po Kontraktu mi přišlo, že jsme s autorkou na stejný vlně a tady se to jen potvrdilo. Příběh se mi líbil, kniha rychle plynula a stále se něco dělo. Bentley, jakožto upjatý a nezáživný kravaťák mě bavil, a překvapilo mě, co v něm Emmy dokázala probudit za zvíře a jaký to je nakonec vášnivý člověk. Emmy byla milá už od začátku a svými drzými a mnohdy až moc prostořekými poznámkami si mě získala hned na začátku. Navíc to, jak se bravurně vypořádala s jeho náladami... Bylo super, že to nebyla další kniha podle vzoru, že před koncem se pohádají a na pár dnů/týdnů se odcizí. Jejich příběh se mi moc líbil a moc se těším na ostatní.

„Ty jsi její největší touha – ta, o které by nikdy nepřiznala, že by ji mohla mít – a taky její největší obava. Jsi jediný člověk, se kterým umí být sama sebou, na kterém je závislá, aby jí neublížil. Jsi člověk, kterému může svěřit své srdce. Jsi přesně ten člověk, o kterém nikdy nevěřila, že by pro ni mohl existovat.“

24.08.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Následuj své srdce.
Přestaň přemýšlet.
Přestaň analyzovat.

Tak tohle byla taky parádní oddechovka. Vážně jsem se pobavila a jelikož čtu hlavně v noci, málem jsem i vzbudila spoluspící. Krásné, lehké čtení na letní večery jako dělané. Asi jsem si autorku zamilovala, protože má každou knihu naprosto úžasnou. Překvapilo mě, že je kniha v Rayenových kapitolách psána er-formě. Prostě si na to asi nikdy nezvyknu. Ale i tak to bylo skvělé počtení. Bavila jsem se, jak se Poppy snažila sehnat práci, i jaký věci kvůli tomu musela podstoupit. Všechny ty šílenosti a hlášky ze seriálu... Kniha mě často rozesmála a ačkoliv je zjevné jak to dopadne, prostě mě to bavilo.

„Možná to nikdy úplně nezmizí. Možná je to tam pořád, jenom se prodlužují pauzy mezi smutkem, jak zažíváš čím dál víc veselých okamžiků.“

11.08.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

"Jedna z výhod, když je člověk spisovatel. Hnusné lidi dáte do knížky. A nakonec je můžete klidně zabít."

"Jeho slova zní jako ta nejkrásnější a zároveň nejbolestnější melodie, která má moc vás zničit a díky které budete toužit po něčem, o čem jste ani nevěděli, že to chcete."

"Nechci někoho milovat víc, než ten někdo miluje mě."

Tohle bylo vážně skvělý, i když totálně hloupý. Miluju to! Hrozně jsem se nasmála. Penelope sebevědomí rozhodně nechybí, to se musí nechat. Ona je naprostou pompézně cáknutá. Prostě jí nejde nemilovat, nemilovat všechny věci, co dělá nebo říká. Je tak zatraceně upřímná až to bolí a hrozně se mi líbí, jak se již povedlo omotat si Jake doslova kolem prstu. Líbí se mi její přesvědčení, že chlap snů existuje a že je to on, i když se k ní zrovna nechová jak by se jí líbilo. Celý příběh se strašně dobře a rychle čte. Je to opravdu komedie, kde jde především o to, se pobavit a uvolnit, takže v tom nehledám nic hlubokého. Ale o to je to lepší, že to přesně tohle splňuje. Kniha se mi moc líbila a rozhodně stála za to. ️️️

"Jsi nádherná, když jsi šťastná."
"Já jsem vždycky šťastná."
"Jsi vždycky nádherná."

"Láska?
Dejte někomu svoje srdce a budete toho litovat. Ať už to bude dnes, zítra nebo za za sto let, jednoho dne poznáte tu stinou stránku. Nic tak úžasného nemůžete prožít bez následků. A právě proto je láska tak mocná."

25.07.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

"On si bere. Já se bráním.
On vyhrožuje. Já vzdoruju.
On provokuje. Já se hádám."

Ja se z těch konců snad pominu! Panebože! Proč? Zase se celá kniha tak lehce četla, že je za večer přečtená a nedokážu vydržet s dalším dílem do zítra. Keira je nejvíc! Miluju jak dokáže být samostatná, vzpurná, bojovná a za každou cenu chce být svobodná, neovládaná a nemanipulovatelná. Lachlan je většinu knihy stále na zabití. Leze mi na nervy jeho dominantnost, panovačnost, tvrdohlavost a surovost, o které ovšem nemá ani páru. Když se ke konci na výletě ukáže v jiným světle, je mi jasný, že se do něho nejde nezamilovat. Jen doufám, že mu to vydrží i na doma.

„Tohle není nová hra. Oba víme, že mě dokážeš přimět, abych tě chtěla, a nebude to znamenat nic než to, že tu hru umíš hrát líp než já.“

"První krok závislosti: přiznat si, že máte problém.
Kašlu na to. Jsem v pohodě."

15.07.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

"Někdy ta nevyslovená slova promluví nejhlasitěji."

Často přemýšlím, co se musí stát dál, která další věc, moment, chvíle, událost to bude a něco ve mně zlomí a dokáže mi otočit myšlení, změnit pohled na svět, změnit život, změnit mne. Šťouchnout do mě. Někdy stačí fakt málo. Je to neustálý souboj ega s rozumem, o to, kdo je lepší a co je lepší nejen pro mě, ale hlavně pro okolí. Jenže kolik musím dát, abych získala? Mám ráda knihy od Vi, ale těch pár, ve kterých se řeší podobně vážné téma, mne zasahuje osobně a dodává mi nakonec pocit, že není vše tak šedé jak se zdá a pravá láska je řešení ke všemu, stačí si to dovolit a začít žít. Navíc.... je přece krásné mít někoho, kvůli komu chcete vzdorovat bouři a zapustit kořeny. ️️️

"Čím víc pravdu propíráme, tím větší má nad námi moc."

"Radši se v životě dívám dopředu než dozadu. Když se moc často ohlížíš do zpětného zrcátka, někdy ti unikne, co je přímo před tebou."

"Život není o zprávách - je o tom, kdo je ten první, kterému tu zprávu řekneš."

04.07.2021 5 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

"Někdy nám ty nejtemnější tragédie přinesou ta nejjasnější světla."

Nějak jsem netušila, co od téhle knihy čekat, ani po přečtení anotace, ale nakonec se mi to vážně líbilo. Vztah Daxe a Emme je krásně zachycený, jak v dobrých tak i ve špatných momentech. Jejich počátek, kdy spolu spíš trochu válčí, až po chvíli, kdy dojdou ke společnému příměří. Líbí se mi, jakou roli v jejich životech zastává Kaylin, ačkoliv mi to zpočátku přišlo trochu nepravděpodobné. Celá kniha je protkaná mnoha emocemi, které vám prostě nedají spát. Navíc jsem se často u knihy culila a chtěla se s nimi taky objímat. Příběh se vážně dobře čte a rychle plyne. Problém, který celou dobu Linda má jsem nečekala, a tak mě celkem překvapilo, jak se vše nakonec vyřešilo.

"Bolavé srdce je to nejhorší trápení. Připravuje člověka o rozum, o logické myšlení, o rozvahu a trpělivost. Všechno dobré je bolestně jasné a to špatné je zvýrazněné s intenzitou, již je těžké snést."

30.06.2021 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

"Myslím, že jsi ztracený. Nepovoluješ sám sobě žádné city. Až to někdy zkusíš, až se někdy s někým sblížíš, určitě zjistíš, že svět je mnohem lepší místo k životu. Láska tě neoslabí. Pravá upřímná láska tě posílí."

Přestože tohle byla moje první kniha této autorky, moc se na její ostatní knihy těším. Musím říct, že nezklamala. Kontrakt se mi moc líbil. Celý příběh, zápletka, emocemi protkaný děj. Všechno to hrálo pro mou krevní skupinu a příjemně se kniha četla, ačkoliv téma je trochu ohrané. Katy jsem si oblíbila, její jemnost, krásu, umění být tu pro všechny. Richard byl z počátku vtipný, jak se stále vztekal, ale i on má své srdce na pravém místě. Líbilo se mi, jak i hrubián a tvrdej muž se rád mazlí a je to miláček. Novela Baby šéf byla taky senzační, zasmála jsem se. Jsem zvědavá na druhý díl.

"Život se skládá z různých okamžiků. Smutných, veselých, dobrých i horších a pak těch skvělých. Všechny pak dohromady tvoří skládačku, a to je váš život. Uchovejte je všechny, hlavně ty skvělé. Pomůžou vám snést ty ostatní."

26.06.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Jsem ráda, že jsem se do téhle mini série pustila až ve chvíli, kdy jsem měla obě dvě knihy po ruce. I druhý díl byl parádní, vlastně se mi asi líbil o malinko víc, než první. Moc mě baví styl, kterým autorka píše a skvěle se čte. Sage i Luku jsem si oblíbila už v prvním díle. Sage je milá, vtipná, laskavá a líbí se mi že nikdy neztrácí chuť žít a podnikat dobrodružství i když má z mnoha věcí strach. Luka by domu chtěla snad každá žena, která knihu přečte. Ovšem tady jsem občas měla pocit, že bych oba dva nejraději přetáhla pánví po hlavě. Jeden tvrdohlavější než druhý. I přesto jsem se ale do příběhu zamilovala a přála bych si, aby nikdo takové věci nemusel ve svém životě prožívat. Ovšem nežijeme v ideálním světě a ne všichni jsou milý, i třeba že tak na první pohled vypadají.

"Starosti jsou neužitečné pocity. Na věcech nic, ale vůbec nic nemění. Buď člověk vezme svůj život do vlastních rukou a snaží se něco změnit, nebo to nechá být a naučí se s tím žít. Nějakým ,děláním si starostí´se nikdy nic nezlepší."

14.04.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Nevím, co jsem od knihy čekala, ale překvapila mě. Bavila jsem se a četla se rychle. Edie jsem si zamilovala už na prvních stránkách, když nakupovala, protože bychom mohli mít stejný nákup. Líbilo se mi, že je knihomolka a má ráda sladký a seriály. Líbí se mi, že není kost a kůže, což jsem zaregistrovala u Kylie Scott jako jediné autorky, že nepíše jen o nádherných, vypracovaných, štíhlých lidech, ale že mají obyčejné nedostatky, jako my všichni. Je zvláštní, jak prvotní setkání se smrtí v naší blízkosti přehodnotí veškeré hodnoty a změní pohled na život, taky jsem to poznala. John působil dost uzavřeně a nevím proč, ale měla jsem problém představit si ho, že vypadá jako kluk na obálce. Nicméně jsem si ho oblíbila už ve večerce, byl milý, pohotový, vtipný, a do které rodiny se narodíme, neovlivní nikdo.

"Jenže pocity se nedají jen tak vypnout a zapnout."

07.04.2021 4 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

"Každého člověka potká v životě den, který ho určuje, který formuje to, čím se stane, který ho nasměruje na cestu. Ten jeden den bude člověka vést nebo strašit do posledního vydechnutí."

"Ty jsi moje holka navěky.
Co to znamená?
Svobodu."

Znáte ten pocit, kdy nechcete začít číst další knihu ze série, protože víte, že ji zase hned přečtete? Tak přesně tyhle pocity jsem měla před přečtením téhle knihy. První díl byl naprosto senzační a trochu jsem měla strach, že druhý ho nepřekoná, ale byl ještě lepší. Livie i Ashton to nemají jednoduché, ale když se postupuje krůček po krůčku, tak se dá vše zvládnout. Je dobrý vědět, jak to vypadá na dně, ale není dobrý se tam zabydlet na dlouho. Moc mě baví postava Staynera, myslím, že bych vydržela číst o jeho praktikách celou knihu. U knihy se dokážete smát i brečet, v příběhu není jediné hluché místo a dovolí vám prožívat nejrůznější emoce. "Život jsou samé pokusy a omyly."

"Já vím, že už neexistuje důvod, proč tu zůstávat. Ani v tomhle domě, ani na téhle škole. Ani v tomhle životě, který není můj.
Musím všeho nechat.
A tak odjedu.
Odejdu od hlasů, výkřiků, zklamání.
Odejdu od svých přetvářek, chyb, lítostí.
Odejdu od všeho, čím mám být, a od všeho, čím být nemůžu.
Protože je to všechno lež."

28.03.2021 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Fíha. Tohle byla bomba. Emocionální, citová i knižní. Příběh se mi moc líbil, i když trvalo dýl, než jsem se začetla. Podezření kdo je Trent jsem pojala celém brzy. V knize nebyla hluchá místa a děj rychle odsejpal, takže přečteno bylo za chvíli. Knihu zhruba od třetiny nebylo možné odložit, stále se něco dělo a nabalovalo se dál. Bavilo mě číst všechny emoce a stavy, které se v Kace vařili, tvořili a prolínali. Chápala jsem jí, chápala jsem i jeho. Chyby děláme, ale jen někdy má jedna a táž chyba takové fatální důsledky. Je to šílené. Ale autonehoda je vždycky omylem a nikdy ne naschvál a přitom ta chvíle ovlivní tolik životů. A ze smrti není návratu. Je to smutný i veselí příběh, záleží jak na něho prohlížíte. Pokud se dokážete vcítit do obou pohledů, rozpolcí vás to. Ale kdo je sakra Nora? Rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

"Je to úplně jednoduché. Panebože, je to kurva úplně jednoduché.

Raz... Dva... Tři... Čtyři... Pět... Šest... Sedm... Osm... Devět... Deset...

Držím ho. Vnímám ho. Miluju ho."

25.03.2021 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

A mě se to líbilo. Krásný, dojemný příběh, který se mi zdál sice trochu zamotaný, ale nakonec dával smysl. Oceňovala jsem Lexinu odvahu, několikrát přešla činy, které se jí stali a stále si šla za svým. Každý se nejprve potřebuje najít, aby zjistil, že to co hledal, má celou dobu vedle sebe. A tady to platí dvojnásob. Autorka nezklamala ani tímto příběhem.

"To, koho milujeme, rozumem neovlivníme."

22.03.2021 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Při poslední knize v sérii mě nejvíc mrzí, že už není žádná další. Tuhle sérii jsem si sakra zamilovala. Lizzy mám hodně ráda, je mi blízká, je pohotová, trochu drzá, upřímná, prostořeká a má smysl pro humor a legraci. Vůbec si ale nechci představovat být v její kůži. Ben mě překvapil a měla jsem ho moc ráda. Dostávali mě už jen jejich esemesky. Je pěkné vidět, že i on se chtěl změnit. Je jasné, že se se vším musel nejprve srovnat sám, stejně jako Liz. Ale bylo krásné, že mu nikdy nebyla úplně lhostejná a pořád se snažil o ní pečovat. Ovšem - všechno nebo nic. Nic není tak jednoduché, jak bychom si přáli. Ale o některé věci prostě stojí za to bojovat víc, než o jiné. Zvlášť když je v sázce zbytek života. A moc mě bavila postava Sama! Tady se celkem vymalovala. Borec a nejvíc týpek.

13.03.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Když jsem před pár měsíci četla první tři díly nemohla jsem se od knih odtrhnout. Teď u čtvrtého dílu se mi připomnělo to kouzlo knih Mony Kasten a opět jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Cítila jsem všechno s Everly a Nolana si moc oblíbila. Milovala jsem jejich večerní korespondenci a bavilo mě sledovat jejich vztah. Zážitek nemusí být příjemný, hlavní je, když je silný. A to v tomhle příběhu platí dvojnásob.

Ps. Everly se časem sice dozví, co je na poslední straně jejího dárků. Ale já to chci taky vědět!

16.02.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

O autorce a jejích knihách vím dlouho, ale vůbec netuším, co mě přimělo jejich čtení oddálit.
Braden i Jocelyn byli senzační, vtipní, pohotoví. Joss jsem v dost věcech chápala a věřila jsem jí, že se nakonec rozhodne správně. Líbili se mi o rozhovory s terapeutkou, Joss díky nim přišla na dost věcí, které by si sama neuvědomila. Braden mi občas přišel až dost hrubý, ale určitě ne schválně nebo nějak protivně. Na to měl až moc velké a otevřené srdce, čímž by si získal každou ženu. Oblíbila jsem si i Ellie a Adama, oba to byli ti správní kamarádi, přátelé, kteří se hledají velmi nesnadno. Příběh byl poutavý, silný, strhující. I když jsem nechtěla mít knihu přečtenou za chvíli, pořád jsem otáčela dál a dál až jsem byla u epilogu. Těším se na další díly.

"Ztráta by neměla být děsivá stvůra, nýbrž moudré stvoření, které nás má naučit nebát se, že zítřek možná nepřijde, a žít naplno, jako by hodiny ubíhaly stejně rychle jako vteřiny."

03.02.2021 5 z 5