Liggy Liggy komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zajímavé téma nezajímavě zpracované.
Hlavní postava mi lezla na nervy tím, jak si pořád sypala popel na hlavu. V náznacích se objevilo několik jakoby šokujících odhalení, ke kterým když konečně došlo, nebylo vlastně už co odhalovat.

16.05.2018 2 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Zajímavé dílo, řekla bych populárně naučné. Donutí člověka zamyslet se a zároveň nechá nahlédnout do psychoterapeutické praxe. Doporučuji zájemcům o psycho - vědy.

02.04.2019 5 z 5

Posvěcené zlo Posvěcené zlo Nora Roberts

Nuda. Celá kniha je o vztahu policisty a psycholožky a na konci úplnou náhodou chytí vraha.

23.09.2018 2 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Bohužel nebavilo. Není to můj šálek kávy.

06.06.2018 3 z 5

Knížku jsem četla v době, kdy jsem měla také malé dítě a v mnohých situacích jsem se úplně viděla. Navzdory tomu, že kniha nemá nijak zvlášť hezký sloh a popis mnohých událostí je zjevně přehnaný, do půlky knihy jsem se docela dobře bavila. Potom už tempo vyprávění i příběhy byly poněkud kostrbaté.
Jako oddechová literatura hezké.

18.05.2018 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Pro mně zatím nejslabší dílo od této autorky, kterou mám jinak opravdu v oblibě.
Kniha se nečetla špatně, ale s porovnáním s jinými jejími díly to byla vlastně docela nuda až do závěru, který byl vcelku zajímavý, ale jinak nijak zvlášť dech beroucí.
Trochu jsem se ztrácela v postavách a především rodinných vazbách (což nemusí být nutně vinou autorky).

16.05.2018 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Některé detektivní, některé vtipné, všechny důvtipné...

04.07.2018 5 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Méně brutální kniha, než ty předchozí.
Zápletka - pro mne nepochopitelný motiv zločinců.

17.06.2018 3 z 5

Kde bydlí lidské duše Kde bydlí lidské duše Jeroným Janíček

Z knížky jsem měla pocit, že jsem se dozvěděla hodně o panu Höschlovi a jeho názorech, ale už míň o psychiatrii.

12.06.2018 3 z 5

První polovina knihy mě bavila, připomínala mi styl Šimka a Grossmana. Postupně mi to přišlo takové křečovité, takže jsem nakonec nedočetla...

09.06.2018 3 z 5

Pavilon žen Pavilon žen Pearl S. Buck

Oproti dílu od stejné autorky "Dobrá země", kde se děj odehrával na chudé vesnici, můžeme nyní nahlédnout pod pokličku bohaté čínské rodině.
V den svých 40. narozenin se rozhodla paní domu, že svému manželovi pořídí milostnici, což vedlo k mnoha situacím, které naprosto nepředpokládala.
Kniha je velmi čtivá a určitým způsobem i naučná.
Doporučuji přečíst i "Dobrou zemi" pro srovnání různých společenských vrstev.

16.05.2018 4 z 5