lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mně při čtení došlo, že nespokojené ženy, těžko můžou vychovávat dobře děti. Když samy nečerpají lásku a krásu, tak si pak svůj hněv vylévají na dětech.Protože by ženy měly začít péčí o sobě, hlavně o svou pohodu a duševní zdraví.

19.02.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je pro mě objevem roku. Píše výborně, děj má spád, řeší hodně mezilidské vztahy, což je myslím i v životě. Jsem ze stylu jejího psaní nadšená.

01.09.2017 5 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Tato knížka mě zasáhla přímo do srdce. Je svědectvím o veliké víře a ještě větší lásce.
"Nejsme lidmi pro to, abychom dosáhli úspěchu v práci, měli pěkný dům , dobré zdraví nebo pověst. Jsme lidmi, abychom milovali."

02.05.2016 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

První část je trochu vlekla. Autorka skvělé vykreslila psychologii postav a na své si přijdou i milovníci přírody.
Jako extrovert, který nemůže bez lidí žít, si vůbec neumím představit, že bych na místě Key přežila. A zklamání z lásky a opuštění jsme zažili asi všichni. A s předsudky se setkáváme taky.
Napsáno skvěle, jednu hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd.

21.05.2023 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Skvěle napsané. Občas mě mrazilo.

01.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová píše výtečně. Jen prosím nečtěte v depresi. Knížka je fakt velmi smutná. Poselství knihy je nadčasové.

02.06.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já jsem knížce pět hvězdiček nedala. Ale co se mi na ní moc líbilo je, že pojednává o komunikaci, tedy spíše nekomunikaci. V kolika rodinách spolu lidé prakticky nemluví nebo jen to nejnutnější? Jak moc chybí sdílení zážitků, starostí, radostí. To je tam vystiženo skvěle.

13.06.2019

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Knížka Nevyžádané rady byla jedním ze spouštěčů mé proměny od katoličky, která striktně dodržuje přikázání, ale není šťastná ani radostná, k ženě, která se klopotnou cestou dostává ke svobodě.

30.08.2018 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha mě opravdu vcucla. Při čtení někdy člověku běhá mráz po zádech. A uvědomí si, jak jsou ty sítě někdy nenápadné, rafinované, schované pod rouškou dobra. Chtěla bych se s autorkou sejít a podebatovat o knize.

18.04.2016 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivky čtu spíše výjimečně. Jsem moc velká citlivá. Ale paní Klevisová opravdu umí. Klobouk dolů. Kniha je napsána svěže a rozuzlení mě překvapilo.

29.04.2023 4 z 5

Napsáno úsporně a trefně. Pro mě poučení: co je to spravedlnost? Zákon nikdy nepojme skutky v celé šíři. Jak se vyrovnávat se ztrátami ve svém životě? Jak křehké jsou vztahy! Přečteno za den. Být mámou asi to celé probrečím.

07.01.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knížka je tak surově pravdivá. Podrobný popis života jedné rodiny. Často mě při čtení napadla otázka? Co dělat aby byli šťastní? Manželství je myslím každodenním hledáním a zápolení, jak udělat toho druhého šťastným. A když se vytratí ta touha, něha, zbydou jen povinnosti. Pro mě byl děj knihy svým způsobem děsivější než u thrilleru, protože bez lásky je život jako vězení. Petra to napsala dobře.

29.09.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Někdy jde prostě člověk se svojí kritikou proti proudu. Za mě Bílá Voda poměrně velké zklamání, ani jsem ji nedočetla.

26.08.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Smekám před autorkou za to, kolik práce si dala se studiem dobových materiálů. Já jako katolička odmalička jsem celkem znalá tématu a k řeholnicím jsem co by školačka jezdila. Podle mého názoru je kniha příliš objemná a korespondence a skutečné zápisy mně místy nudily. Knihu dočítám jen silou vůle. A upřímně: až zase budou někde inzeráty na "dlouho očekávanou knihu či román století", nechá mě to chladnou.
Nejvíc se mi líbil příběh Leny, ale i ten mě na 500 stránce už přestal bavit.

24.05.2022 3 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Autorce se podařilo spojit dvě věci: ukázku manipulativního člověka (Josef), který jde přes mrtvoly za svým cílem a Alzheimerovu nemoc. Mám za sebou péči o starého tatínka a maminčino zapomínání se zhoršuje. Kniha není depresivní, je velmi pravdivá. A v životě člověka jsou chvíle, kdy nemůže téměř nic dělat a kdy je toho na něj moc. Knížka je napsaná svižně.

27.09.2021 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Kniha skvěle vystihuje chlapslé myšlení. Ač na povrchu drsná, jde do hloubky. Úsporný styl psaní mi sedl.

23.08.2021 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Tuto knihu předčítám manželovi a trávíme díky ní spolu krásné chvíle. Výborně napsaná, někdy se bojím. A ten krásný vztah Staše a Nele závidím.

21.11.2018 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Salesián Láďa Heryán jde do hloubky. A v Bibli hledá to podstatné. Milosrdenství povyšuje nad předpisy, jako to dělal Ježíš. Nevyhýbá se žádnému tématu - homosexualitě, zamilovanosti u kněze. Některá místo zasáhla přímo moje srdce.

29.09.2016 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Několik příběhů řadových sester s hezkou obrazovou přílohou. Nejstarší řeholnici víc než 90 let, nejmladší necelých třicet. Víc než potřebná kniha do naší ateistické zmatené společnosti. Řeholnice si v 50.letech velmi vytrpěly buď přímo ve vězení nebo při těžké práci v továrnách. Dnes je mnozí vidí jako podivínky. A tady jsou příběhy krásných žen, které Ježíš přitáhl nepochopitelnou láskou.
Ta nádherná sestra Lucie s úsměvem filmové hvězdy mě bude provázet dlouho

10.01.2024 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

V knize se střídají vyprávění hlavní hrdinky a její babičky. Krutosti vietnamské války a komunistického režimu byly příšerné. Paradoxně jsem knihu četla ba dovolené, kde jsme měli pohodičku a spoustu jídla. Bylo mi až stydno, když jsem četla o hladomor. Kniha je skvělé napsaná a úplně mě pohltila. Vřele doporučuji. Jen nečtěte, pokud máte právě nějaké náročné období.

15.10.2023 5 z 5