Lidmila_2008 Lidmila_2008 komentáře u knih

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Zatím nejhorší kniha z toho, co jsem od Kinga četla.

05.08.2018 2 z 5

Jasnozřivost Jasnozřivost Irena Obermannová

Naprostá slátanina. Doteď jsem nevěřila, že jde současně zničit knihu pro ženy, detektivku a zajímavé téma týkající se odsunu po válce. Ano, jde to.

03.07.2018 odpad!

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Sice svižně napsané, ale jinak jednoduché, nudné, předvídatelné, plné klišé. Třetí hvězdička je jen za dobrý překlad a skvělé a také vtipné poznámky překladatele.

26.02.2018 3 z 5

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Kvalitní sbírka povídek. Text má švih i vtip, slabších je opravdu jen pár povídek.

26.12.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nedočetla. Je to překombinované, příliš na efekt.

19.11.2017 2 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Námět dobrý, samotný příběh ale nevtáhne. Pozice pozorovatele dění zvenku nebaví. Říkám to málokdy, ale zde je film mnohem lepší než kniha - příběh zhutnil, dal mu atmosféru.

02.07.2016 3 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Až na titulní povídku je ostatní spíše průměr. King umí zdolávat vyšší laťky...

05.06.2016 3 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Jak už bylo řečeno níže, kniha má výborný rozjezd, první dvě části jsou skvělé. Ve třetí bohužel autorovi totálně došel dech a chvíli jsem měla pocit, že se chce všech postav zbavit a hledá jen nejrychlejší možnost, jak to udělat. Jinak obdiv patří překladateli, zvládnuto skvěle, nic nedrhlo.

04.10.2015 4 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Maximum hvězd jsem nedala kvúli Lucii a její matce. Jsou nedotažené, rozplizlé od nikud nikam, pro mě osobně špatně uvěřitelné.

23.04.2015 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Informace, fakta, dobové reálie, a to vše spojeno do skvěle fungujícího příběhu. Třešničkou navíc je výborný překlad.

11.01.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pokud není cílem nic víc, než trochu zábavy, tak velmi dobré.

19.08.2014 3 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Hodnocení v podstatě jen poslední z povídek - Zlomená žena, je děsivá, živoucí, naivní, zoufalá, zlomená - a skvěle napsaná. Ty první dvě bohužel za nic nestojí.

06.04.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Skvělá kniha pro dospělého čtenáře i pro dítě. Snad si jí učitelky na základkách všimnou. Na rozdíl od jiných s podobnou tématikou není tahle knížka ubrečená.

01.01.2014 5 z 5

Kouzelné dobrodružství Kouzelné dobrodružství Henri-Alban Fournier

Četla jsem ji dávno, ale doteď si pamatuji, jak mě okouzlila. Je to jako procházet snem...

05.10.2013 5 z 5

Básník (Román o Ivanu Blatném) Básník (Román o Ivanu Blatném) Martin Reiner

Chvilkami proskakovalo do podoby dizertační práce. Ale naštěstí jen úplně malými chvilkami :-)

28.12.2016 4 z 5

Pražská svatba a jiné erotické povídky Pražská svatba a jiné erotické povídky Zdenek Merta

Vzdala jsem už po třetí povídce.

18.09.2015 2 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Nudné, kniha se točí v kruhu, konec je předem očekávatelný.

19.08.2014 2 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Úžasná kniha napsaná krásným jazykem.

04.01.2014 4 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Nudné, předvídatelné. Zaujala především viktoriánská Anglie.

01.01.2014 3 z 5