Liborec Liborec komentáře u knih

Armada Armada Ernest Cline

Bavilo, ale na rozdíl od Ready player one, už nenadchlo. Nemělo čím. Wow efekt právě vyčerpal RPO. Jinak ale spád a jistá zábavnost tomu nechybí.

13.03.2017

Ozymandias / Karmínový korzár Ozymandias / Karmínový korzár John Higgins

Ozymandias naprosto skvělý origin. Příběh dolarového Billa nostalgický a sentimální příběh, který se mě až dotknul. Karmínový Korzár mě úplně minul...

06.09.2016 4 z 5

100 nejvlivnějších osobností dějin 100 nejvlivnějších osobností dějin Michael H. Hart

Na gymplu, v době předwikipediové a negooglové, mnohokrát pomohla s referátem :)

30.06.2016

Z pekla Z pekla Alan Moore

Moorova propracovaná interpretace jeho pohledu na případ Jacka Rozparovače. Opět dokazující, že Moore je prostě jinde. Způsob kresby tentokrát náročnější na čtení, ale když tomu člověk přivykne, pochopí, že jen tak mohlo vzniknout skutečně sugestivní dílo, kterým Z pekla je. Další z top děl komiksové historie a zase od Moora.

22.06.2016 5 z 5

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Na jednu stranu je to nádhera a je hrozně kouzelné třeba číst až naivní příběhy ze začátku historie nejen Jokera, ale i Batmana. Na druhou stranu ale takovýhle výběr chtě nechtě působí trochu nevyrovnaně, nesevřeně. Navíc když jsou vybrány příběhy s jasně nedořešeným koncem. Ale jako krasavice do knihovny rozhodně neskutečný :)

04.05.2016 4 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Tohle je jednoduše mistrovké dílo, které se zapíše zlatým písmem do dějin nejen komiksů, ale literatury všeobecně.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tak tohle je nerdovský orgasmus, povinnost pro každého, kdo žere sci-fi a fantasy, má rad hry a podobně a nejlíp trochu retro. Čím víc nakoukáno/načteno/nahráno, tím větší zážitek ze svižného románu budete mít.

28.04.2016 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Kniha s velkým K a jedna z největších čtenářských výzev. Přeci jen víc jak 1100 stránek není zrovna málo. Každopádně úžasné čtení s filozofickým přesahem, které sedne líp, pokud budete s myšlenkami díla souznít a souhlasit.