liberecanda liberecanda komentáře u knih

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Fantastický počin. Ze všech dílů pro mě nejnáročnější na přečtení, ale o to delší dobu jsem si tak knihu mohla užít. Série mi zůstane dlouho pod kůží, děkuji!

27.04.2024 5 z 5

Amsterodamské vigilie Amsterodamské vigilie Lenka Horňáková-Civade

Není klasickým románem, spíše pro náročnější diváky. Originální dialogy mezi Komenským a Rembrandtem vedoucí k hlubšímu zamyšlení. Skvěle napsáno!

19.01.2024 5 z 5

Koruna času Koruna času Natalja Ščerba

Skvělá série, na kterou jsem narazila úplnou náhodou díky čtenářské výzvě! Výborně vykreslené postavy, příběh plynul, četla jsem jedním dechem.

26.12.2023 5 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Pasáže, které se týkaly rozhovorů, byly velmi poutavé a zajímavé. Příběhy o jednotlivých ženách napsány ledabyle, pro mě odbyté, úroveň jazyka nižší.

20.11.2023 3 z 5

Chce se mi spát - Agent Jaroslav Chce se mi spát - Agent Jaroslav Jaroslav Vorlíček

Dokonalý humor. Doma se k ní rádi vracíme a zaručuji bolavé tváře od smíchu.

10.08.2023 5 z 5

Jak byli lidi doma: Agent Jaroslav Jak byli lidi doma: Agent Jaroslav Jaroslav Vorlíček

Mám i první díl, naprosto dokonalá práce s jazykem, skvělý humor!

10.08.2023 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Krásné čtení a skvělé myšlenky spojené s přírodou. Bereme si jen tolik, kolik potřebujeme, abychom ji neničili. Téma vskutku velmi nadčasové.

04.08.2023 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Velmi oceňuji faktografickou linku, která nebude bavit každého čtenáře, který od knihy očekává klasický román. Sama jsem se dozvěděla mnoho nových informací. Některé pasáže byly náročné, kor když jsem knihu odložila, a nevrátila jsem se k ní hned. Za mě příjemné "setkání" s autorkou, byla to má prvotina.

06.02.2022 4 z 5

Dům Dům Simon Lelic

(SPOILER) Knížka se mi četla snadno. Téma nebylo špatné, dějová linka málo propracovaná a závěr těžko uvěřitelný. Opravdu by měl druhý člověk tak velké pochopení až radost z toho, že osoba blízká a milovaná někoho zabije, a život plyne bez problémů dál?

05.02.2022 3 z 5

Tohle město, tahle řeka Tohle město, tahle řeka Martina Leierová

Styl psaní, který nesedne všem. Pro mě málo doceněná kniha zasloužící si vyšší hodnocení. Nelehké příběhy, přesto byly momenty, které mě pobavily.

08.01.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Nenáročné čtení, trochu jednodušší, než jsem čekala. První polovina ze školních lavic prvního stupně mě bavila hodně. Ve spoustě popisovaných zážitků jsem se také našla, ale u druhé části ze současnosti mi chyběly důkladnější propracování, rozvinutější zápletka apod. Za mě 3,5 z 5*.

09.06.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Zpočátku jsem byla rozpačitá, tentokrát mi trvalo, než jsem se začetla, a pak jsem knížku nechtěla dát z ruky! Další díl bych brala hned, ale na ten si nějakou dobu musíme počkat...

08.05.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Humorné a zároveň vážné. Příběh žen, které rozhodně nepatří do "starého železa",a umí si užívat po svém.

18.04.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Téma skvělé, ale bohužel nebylo plně využito jeho zpracování. Pro mě slabší kousek. Závěr jsem očekávala jiný, nicméně i tak jsem během čtení měla mrazení po těle.

27.03.2021 4 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Knížka, která neosloví každého. Nikoliv tématem, ale vytříbeným stylem psaní. Čeština je opravdu krásný jazyk. Náročné dialogy, které v podstatě obsáhnou 2/3 knihy, nad nimiž musí člověk přemýšlet i po zavření knihy.

26.02.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byly momenty, které mi neseděly. Obecně mi začínají vadit všudy přítomné sexuální scény, které se dnes objevují snad v každé knížce, a čím víc jich je a čím jsou drsnější , tím je to lepší... Já se vyžívala v popisu stavby katedrály. Těším se od autora na další díl!

23.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tentokrát mi dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé části knihy pro mě byly hodně náročné, až nechutné. Joona je už takřka nesmrtelný, na to jsem si už zvykla, a to mě baví. Hodně akce, rodinné drama a šťastný konec. Těším se na další :).

14.01.2021 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Než jsem knihu začala číst, věděla jsem, že se jedná o vymyšlený, nikoliv autentický příběh hlavní postavy Věry. K němu jsem také tak přistupovala. První polovinu knihy jsem doslova "hltala", druhá část knihy už byla pro mě slabší.

08.01.2021 4 z 5