LGB LGB komentáře u knih

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Tak, asi před 10 minutama jsem to dočetla a musím říct, že konec mě zklamal :/ Rok jsem na tuhle knížku čekala :D Chyběly mi kapitoly Percyho a Annabeth-ano Percymu je věnováno 5 knih a blablabla :D ale prostě mě to štvalo, jak jsem se na to těšila :D moc mě mrzelo, že v tomto pokračování nebyl Grover ani Rachel (byli tam vždy jen zmíněni- jako celý tábor polokrevných, ale budiž :D), sice se objevily nové postavy, ale ani jedna mi k srdci nijak zvlášť nepřirostla. Abych pravdu řekla Piper jsem nesnášela!! (všech 5 knížek :D). Zase musím ocenit kapitoly Reyny a Nica :D
Knížka je jako celek hezká, dobře čtivá a vtipná (jako vždy :D) ale ten konec !!!! (vím opakuju se :D ale prostě jsem čekala něco epičtějšího)

SPOILER- neříkám, že chci aby tam všichni umřeli, ale bylo to až moc ''růžové'', nikdy by se nemohlo stát, aby přežily všechny hlavní postavy-KONEC SPOILERU

Už se nebudu dál rozepisovat, chtěla bych toho říct mnohem víc, ale zase dobrý :D

Takže - další skvělá knížka z pera mého oblíbeného autora, bohužel zklamání z konce, ale určitě stojí za přečtení :D (čtvrtý díl byl o mooooc lepší :D :D)

11.04.2015 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tahle série se mi líbila mnohem víc než TMI. Do Nástrojů smrti jsem se musela hodně nutit, abych je vůbec četla dál (ještě jsem je nedočetla :D). Ale TID je něco úplně jiného :D mám ráda postavu Tessy (a to se mi nestává, že bych si i oblíbila hlavní hrdinku) a Willa (i když je to asi napodobenina Jace, ale protože mám radši tohle, tak mi to ani nepřijde :D přeci jenom pak se všechno vysvětlí :D ). Jam už mě tolik neokouzlil ... líbilo se mi, jak jsou obě knižní série navzájem propojené, to mi připadá jako výborný nápad :) Navíc Londýn z 19.stol ...
Prostě říkám samou chválu, ale mně se to vážně hodně líbilo a určitě doporučuji (pokud Vám nevadí takové ty románky :D )
(SPOILER asi i na další 2 díly :D - autorka a její milostné trojúhelníky a mnohoúhelníky :D to byla moje smrt :D proč mi tohle dělá?? :D )

15.06.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nevyhnula jsem se srovnávání s Drahokamy (tenhle 'společný název' nemám ráda :D radši tomu říkám Rubíny, i když to není správně :D ani neím proč to sem píšu :P :D), já mám tuhle sérii prostě radši. Ale možná mě stříbrná ještě překvapí, co já vím :) Liv-vtipná,milá trochu praštěná. Občas jsem měla chuť jí dát pár facek, ale to jsem měla i u Gwenn, Tessy, Clary, ... snad u každé hlavní hrdinky (hrdiny) :D. Asi trochu SPOILER - ten vztah Henryho a Liv ... přišlo mi to zvláštní, ve škole se na ní ani nepodíval a ve snech se s ní vodí za ručičku ? :D nevím, nevím :D -KONEC SPOILERU. Já mám radši Graysona, než Hanryho :P . Celkově se mi knížka líbila, hrozně čtivě napsaná :) miluju autorčin styl a vtipné hlášky, nezníí to nijak nuceně, ae velmi mile a pozitivně :) jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale na Drahokamy nedám :)

10.11.2014 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nebylo to špatné ale :D a je to jedno velké "Ale" a to, že mi America úplně neskutečně lezla na nervy. Její chování bylo zvláštní, mnohokrát velmi úsměvné a někdy jsem se musela tak snažit, abych si nevytrhala všechny vlasy :D A vůbec nechápu proč všichni tolik nenávidí Aspena? A všichni milují Maxona? :D
Asi jsem čekala něco víc, protože 280 stránek o tom jak se America rozhoduje jestli chce být s tím nebo tím není zas tak zajímavé, ale možná to byl autorčin záměr? (myslím tím až taková love story :D :D vážne nevím :D )
Zaujala mě historie celé jejich země a taky bych chtěla vědět jak to bylo, je a bude s Rebely. Teď už si jen počkat na "První" až se to všechno rozlouskne :D (akorát mě mrzí názvy knížek, díky kterým vlastně víme jak to bude :P :D)

26.08.2015 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Možná obsahuje spoilery :D podle toho jak to člověk bere, ale není tam přímo napsáno ce se-s kým se- kde se ... :D
Dobře a rychle se mi četla. Rozhodně tam bylo víc akce než v prvním díle. Mám ráda střídání postav, ale byla jsem trochu zmatená, jak to třeba vyprávěly postavy po sobě i když byly spolu (viz : komentář : todilka). Přijde mi, že má hodně strohý styl psaní - nic moc nerozvádí (což zaručuje rychlý spád, ale asi bych snesla větší propracovanost). A ten konec?! Co to bylo? Ještě pořád si to nemůžu připustit :D Není to nejlepší knížka co jsem kdy četla, ale líbila se mi a jsem moooc ráda, že jsem se k ní dostla - řekla bych, že se nad ní člověk pozastaví a zamyslí se - Co kdyby...?

14.02.2015 4 z 5