levente levente komentáře u knih

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Literárně nehodnotné, geologicky naprosto nevěrohodné. Lituji svého 20 letého přesvědčení, že každá kniha se musí dočíst.

24.03.2023

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnozitér je výborná kniha. Pokaždé mě uspala. Celý rok jsem na ní fungoval a léčil s ní nespavost. Jenže pak přestala fungovat a já se začetl. Je to příběh moderního autora. Spousta slov násilně donucených k pohybu. Hlavně aby se pořád něco dělo. Aby byl čtenář v napětí. Jistě se to někomu bude líbit. Mně je z takových knih špatně.

25.11.2015

Pohádky z bílého pyžamka Pohádky z bílého pyžamka Ludmila Pelcová

To je taková nádhera... Zejména pak nahrávka s Brodským a Tomášem Holým. Paní Pelcová umí vyprávět. Žádné kudrlinky, vpravení do dětského světa je přirozené a milé. Co ale obdivuji nejvíc je jazyk. V příběhu je promyšlené každé slovo, aby při čtení nahlas bylo vše libozvučné.

29.10.2014

Zmrdům zmar! Zmrdům zmar! D-FENS

Celá kniha je o tom, že se nás autor snaží přesvědčit, jak jsou ostatní hloupí, neužiteční zmrdi. Vrší jeden argument nade druhý, opakuje závěry z první knihy a opravdu se mu daří jen to, že si o něm již v půli knihy začnete myslet, že je esencí nenávisti, netolerance, ale také nebývale malého kulturního rozhledu. Právě omezenost je to, co autor u svých čtenářů potřebuje a.... nachází. Jen těžko v knihkupectví najít zbytečnější knihu... Číst to je naprostá ztráta času.

27.10.2014 odpad!

Objevení nebe Objevení nebe Harry Mulisch

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za posledních deset let četl. A to je setsakra moc...

14.02.2011 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Geniální román. Pro mě jedno z nejlépe sepsaných děl moderní literatury. Žádné specialitky, žádné experimentování, čisté a průzračné vypravování plné inteligentních dialogů, které čtenáře pomalu vyvádějí z nížin do hor. V horách se lépe dýchá a hlavně mnohem dál uvidíte...

30.11.-0001 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi tak: http://karvanek.blog.respekt.ihned.cz/c1-45950120-ctenarsky-denik-c-3-stmivani

30.11.-0001 odpad!

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha to je výjimečná. Určitě patří k tomu nejlepšímu, co dětská literatura nabízí. Bohatost popisovaného světa svádí k zajímavým myšlenkám a závěr knihy je také mimo obvyklé principy užívané v adolescentní literatuře.

30.11.-0001

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Marisha Pessl

Naprostá ztráta času. Fascinuje mě, že měl autor textu na přebalu nazvat knihu geniální. Geniální je, jak taková sračka může v tomhle světě uspět.

30.11.-0001