lenule_k lenule_k komentáře u knih

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Ódinovo dítě mě nadchlo, nemohla jsem se dočkat pokračování. Když se mi ve čtečce konečně objevila Plíseň, hned jsem se na ni vrhla a ejhle... otevřela jsem správnou knihu? Dvakrát jsem se vracela do knihovny a otvírala znovu, jestli jsem neudělala chybu, ale opravdu... jako by najednou Frodo nebo Eragon se dostal do současnosti. Bylo to trochu zklamání, Ymslanda byla úžasně vystavěna a najednou náš "obyčejný" svět. Ale když jsem se přenesla přes počáteční zklamání, děj byl napínavý a knížku jsem přečetla za dva večery. Těším se na třetí díl a doufám, že tentokrát žádné zklamání v začátku nebude.

10.07.2017 4 z 5

Nečetla jsem celou Potterovskou ságu, viděla jsem jen filmy a pak se mi do ruky dostal scénář, tak jsem si ho přečetla a proč ne? Asi pro někoho, kdo zná knihy a je skalním fanouškem, může být zklamáním, jsem zvyklá číst hry od Čapka nebo i Shakespeara, takže mi formát problém nedělal, děj měl spád, bylo to zábavné. 4/5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Od svetoveho bestselleru jsem cekala trochu vic. Oproti Nesbovi nebo Keplerovi vcelku slaby odvar. Hlavni hrdinka se chova zasadne iracionalne. Prvni pulku knihy jsem polykala horko tezko. Druha uz byla ctivejsi, zaver prekvapivy, ale trochu odflaknuty. Prumerna detektivka.

29.01.2017 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Popravde jsem od knihy cekala vic, prilakala me k ni cena Magnesia
Litera, mozna kdybych o ni nic nevedela, bylo by moje hodnoceni lepsi, takhle jsem s ni stravila jedno odpoledne, ale nezanechala zadny hlubsi dojem.

17.04.2020 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha celkově stojí jistě za zamyšlení, obzvlášť pak závěr. První polovina knihy pro mě byla peklo, v druhé polovině už jsem se s tématem Hitlera "baviče" trochu sžila, ale i tak se mi četla špatně. Bohužel nemohu říci, že bych se u ní pobavila. Návštěva Osvětimi ve mě zanechala velmi hluboký zážitek, takže poznámky typu "poslal bych ho i s celou rodinou do Dachau" ve mně vyvolávaly spíš nevolnost.

23.01.2017 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Originální nápad, který by si zasloužil lepší zpracování. Hlavní hrdinové jsou každý svým způsobem nesympatičtí, děj je předvídatelný a tak čtenář čeká, kdy už se stane to, co celou dobu očekává a posune se to někam, kde to bude zajímavé, čehož se stejně nedočká. Druhý díl si přečtu, ale jen proto že už ho mám stejně koupený.

01.09.2016 3 z 5

Labutí zámek Labutí zámek Archibald Joseph Cronin

Prvni polovina knihy je trochu zdlouhava, vsechny postavy jsou cloveku jaksi protivne, ale po pristani lodi se vse obrati a najednou ma rad vsechny a docte knihu jednim dechem. Pekny pribeh, i kdyz trochu neuveritelny.

24.07.2016 4 z 5

Lesana z paneláku Lesana z paneláku Petra Šetele

Zabavna, s nadhledem psana kniha o tehotenstvi a materstvi. Za hodinku mate precteno, ale po precteni (jste-li mamou) ve Vas jeste dlouho dozniva prijemny pocit sounalezitosti a pochopeni.

14.01.2020 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Prijemna oddechovka mezi "vaznejsi cetbou".

Proč ženy nekouří doutníky Proč ženy nekouří doutníky Jana Javorská

Jednim slovem tragedie. Kniha se mi dostala do ruky nahodou, precetla jsem si zde recenze a rikam si, tak proc se nezasmat, ovsem nic moc k smichu nebylo. Zasmala jsem se asi nad jednou povidkou, opakujici se namety i slova, skoda penez.

10.07.2017 1 z 5

Střepiny ticha Střepiny ticha Val McDermid

K McDermidové jsem se vrátila po delší době, možná vzhledem k tomu, že jsem nečetla celou sérii, jsem byla s knížkou spokojená, začátek byl trochu pozvolnější, trochu jsem se měla problém orientovat v postavách, Nesbø to není, ale oproti všude propagované Dívce v ledu určitě mnohem zábavnější a zajímavější.

07.07.2017 5 z 5

Bez duše Bez duše Eva Molíková

Kniha nepatří do mého nejoblíbenějšího žánru, ale i tak ji hodnotím velmi kladně. Jedná se o pro mě příjemné odpočinkové čtení na nenáročné večery. Vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu autorky, je kniha vcelku dost propracovaná. Začátek je trochu pozvolnější, na konci překvapila nečekaným zvratem.

16.05.2016 4 z 5