Bez jablka

Bez jablka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308427/bmid_bez-jablka-81V-308427.jpg 4 266 64

Kdo platí v hospodě? Kdo koho vlastně žádá o ruku a kdo zdržuje, když se odchází z bytu? Žijeme ve světě, který se rychle mění. Tak rychle, že se na některé změny nejsme schopní adaptovat. Novou metou ve vztahu je znát navzájem své heslo k počítači, muži mají krémy proti vráskám a ženy dělají kariéru. Miloš a Michelle se v tom chaosu snaží zorientovat. Žijou totiž v generaci dnešních třicátníků, tedy v první generaci, která si v životě nastavuje svá vlastní pravidla. Pohledem muže a ženy se dotýkají různých situací, pro které v dnešních zběsilých časech najednou není žádný návod. Zkoumají místa, která jsou zanesena stereotypy a u kterých žena zdvihá obočí a muž se kouká jinam. A tím, že spolu nespí, k tobě mohou být upřímní. Jejich krátké tematické sloupky, které už rok vycházejí na Bezjablka.cz, jsou ironickým povzdechem nad tím, jak by dnešní svět vypadal, kdyby Eva tenkrát nepodala Adamovi jablko a Adam si do něj nekousnul. Jak by vypadal svět, ve kterém se žena a muž před sebou nestydí a mluví otevřeně o všem, co se v jejich životech změnilo?... celý text

DominaCZ
24.06.2022 odpad!

Obecný kydy, co tu 1000000000000x byly.
Furt dokola s pocitem, jak to vystihli...a přitom ze sebe jen dělaj krá.vy.
Podiv nad tím že nákup nosí ženy a že to uráží nebo je podporovat v zatloukačce nevěr? Neustále kydy o prázdných kydancích na hajzlech a drbech?? Real není sex ve městě proboha...takže trapas.
Jo a kresba tý zrzky je nechutná.
A pokud je baba hysterka z toho, že jí nepotvrdil vztah na fcb, tak by měl ten chlap hodně rychle zdrhat.

kiwi88
23.04.2022 2 z 5

Místy jsem se zasmála, ale nic extra objevného jsem se nedočetla.
Spíš je to jen vtipně podaná realita, kterou víme a známe. A to ještě záleží na tom, jaký máte smysl pro humor, každému tohle podání totiž nesedne.

dia.riedl
26.03.2021 2 z 5

Tohle bohužel nebyl můj šálek čaje...blogy nečtu vůbec, ale řekla jsem si, že tuhle knížku zkusím, jsou tam krátké texty a že to třeba bude fajn čtení. Bohužel, ani trochu jsem se nezasmála, pohledy mi přišly hodně stereotypní, často vulgární a nic nového jsem se vlastně nedozvěděla. U některých kapitol jsem dokonce moc nepochopila, co tím chtěl autor říct. Navíc ani jeden ze dvojice mi svými texty nebyl nijak zvlášť sympatický nebo blízký. Jo, někdy tam byl zajímavý postřeh, ale jinak jsem se u čtení dost nudila.

marti.cerna
06.03.2021 1 z 5

Průměrné čtení na záchod. Kdybych ji nedostala od kamarádky k vánocům a neptala se mě na ni, pravděpodobně bych ji ani nečetla a rovnou poslala dál. Teď ji stejně pošlu dál, akorát přečtenou.

Musím uznat, že pár kapitol se mi opravdu líbilo, v některých jsem se viděla, ale určitě mě nechytla natolik, abych, i kdyby jen občas, koukla na blog autorů, co dalšího napsali...

moira2912
31.10.2020 4 z 5

28.10.2020 - 4,5*
Bavila jsem se. ^^
Byla to původně četba do MHD, ale v současné době se z toho stala spíše četba na zvednutí nálady. :) Je to vtipně podaná tragédie a komedie života a vztahů člověka v krátkých článcích na různá témata jak z pohledu chlapa tak ženské.
+ super ilustrace k tomu.
Ne vše se mě ještě týká, ale co jo, to sedělo dokonale. *smích*

bigbabe
11.04.2020 4 z 5

V mnoha kapitolách jsem se opravdu zasmála. Super kniha na připomenutí si, jak to v životě chodí.

Rogalka
08.03.2020 5 z 5

V některých textech jsem našla své myšlenkové pochody. Za mě mohu jen doporučit.

florentinas
20.02.2020 3 z 5

Humorně psané sloupky z pohledu muže a ženy, o pohledu na různé témata z pohledu muže a ženy. Dobrá oddychovka.

Caithlyn
17.01.2020 4 z 5

Skvělý humor :) člověk se zasměje sám nad sebou :).

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Četla jsem už blog, takže mi to tolik nového nedalo. Ale Michelle musíte milovat.

Alena_S
04.10.2019 4 z 5

Kniha je jedním slovem hezká. Snadno se čte. Je krásná na pohled. Pobaví, osvěží. Aktéři jsou sympatičtí a názorní (jen Michelle místy moc tlačí na pilu, např. že ji baví... filmy pro dospělé... budiž jí přáno, ale stačilo by to zmínit 1-3krát, víc už je moc...) a bude fajn, pokud se spolu zase někdy pustí do dalšího díla.

stepape
05.08.2019 2 z 5

Za mě bída v pozlátku.

popeluška
13.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila....taková oddechová...po grafické stránce naprosto úžasná.

moninanek
03.03.2019 5 z 5

Dlouho jsem se takhle nezasmála :)) SUPR!

Dela90
26.02.2019 5 z 5

Úžasně vtipná kniha, nad jejíž stránkami jsem se nasmála, nebo naopak poznala sebe či svou drahou polovičku. Výborné počteníčko!

Kantynka
05.02.2019 5 z 5

tak tahle kniha byla skvělá! dobře se četla, není to žádné složité čtení. člověk se v tom najde a ani vtipnost nechyběla.

katicaj
02.01.2019 5 z 5

takhle jsem se dlouho u knížky nezasmála. Vtipné, oddechové čtení :)

veronika6268
03.12.2018 4 z 5

Texty jsou vtipné a dobře se čte.

leuska
31.08.2018 5 z 5

Tak tohle bylo výborný! :D Můj postižený smích slyšeli dokonce i cestující v autobuse, kde jsem tuhle knihu četla... :D Nemá to chybu :D Tady můžeme zjistit pohled muže a ženy na různá témata jako je např. Placení, Společná dovolená, První rande, První sex... No je toho mraky :D DOPORUČUJU!

Chika
23.07.2018 5 z 5

Vtipné, pohodové, super. Dlouho jsem knihu odkládala a hledala na ni tu správnou chvíli a rozpoložení. To přišlo a já knihu přečetla během jednoho dne. Naprosto super. Baví mě. Baví mě styl humoru obou autorů.

humor česká literatura

Autoři knihy