Lenu04 Lenu04 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechové čtení na léto úplně ideální! Kniha je plná humoru - několikrát jsem se musela smát i nahlas, až se po mně lidé dívali:) Na konci knihy mě hodně štval hrabě Kostka a to jeho skrblictví.

16.08.2016 5 z 5

Moudrost a vtip Jane Austenové Moudrost a vtip Jane Austenové Dominique Enright

Kniha pro milovníky Jane Austen - je lepší znát její díla a život (některé citáty z knih vyzní jinak, pokud je čtenář nezná). V úvodní části knihy je stručný životopis a pak citáty z jejich děl a dopisů - ty z dopisů jsou zajímavější - např. "Nebudu tvrdit, že Tvé moruše uhynuly, ale obávám se, že naživu nejsou." Citáty, které vystihují dobu: "Když lidé chtějí mezi sebou navázat kontakt, musí předstírat nevědomost. Vědět znamená nepochlebovat. U žen to platí dvojnásob: pokud mají tu smůlu, že něco znají, měly by dělat všechno, aby to na nich nebylo vidět." A ještě jeden: " Zadaná žena je vždycky mnohem milejší než nezadaná. Je spokojena sama se sebou, má po starostech a ví, že se teď může plně věnovat tomu, aby se líbila, a nikdo ji nebude podezírat. Zasnoubená slečna je mimo nebezpečí - nic ji už nemůže ohrozit."

12.09.2014 3 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Kniha vhodná pro fanoušky seriálu, jsem ráda, že se konečně objevila v češtině. Líbí se mi, že uvádí i historická fakta nenásilnou formou, i když stručnou - klidně by to mohlo být podrobnější:).

13.07.2016 4 z 5

Metresy francouzských králů Metresy francouzských králů Helga Thoma

Poutavé čtení o milenkách králů a jejich osudech. Nebylo lehké být královou milenkou:). Líbilo se mi prolínání faktu a románového vyprávění.

11.09.2014 5 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Kniha napsaná vtipně, s nadhledem a nadsázkou a navíc jsou v ní i rady. Příjemné čtení - kniha mi pomohla nebrat to těhotenství tak vážně:), ale spíše pozitivně!

01.11.2016 4 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Na styl psaní jsem si musela zvyknout, ale jinak příjemná kniha plná lásky a taky myšlenek, na které se v dnešní době zapomíná (že peníze nejsou všechno, ale důležitější je zdraví, přátelství, rodina, vzájemná úcta a pomoc, podpora atd.)

30.08.2016 3 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Kniha se čte velmi dobře, akorát konec je strašně rychlý.

13.07.2016 4 z 5

K domovu se nedívej, anděli K domovu se nedívej, anděli Iva Hercíková

Příběh hodně zajímavý, akorát divně napsané - mění se úhly pohledu a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla.

24.03.2016 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Kniha mi přišla napínavá - jsem si říkala, jestli to už doopravdy bude poslední díl a nebo se ještě něco stane a bude to mít pokračováním a taky jak se to vyvine mezi Elenou, Stefanem a Damonem. Ten konec byl takový moc rychlý a příliš romantický. Ale četlo se to samo, tento díl patří mezi ty lepší.

19.01.2016 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Lisa Jane Smith

Lepší než předchozí kniha - je to napínavé, pořád se něco děje. Rozhodně nenudí.

09.11.2015 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Lisa Jane Smith

Četla jsem všechny díly a tento mi přišel nejslabší - odehrávalo se tam všechno strašně rychle.

30.09.2015 2 z 5

Jane Austenová: Životopis Jane Austenová: Životopis Elsemarie Maletzke

Kniha se čte moc dobře - je tam popsán nejen život Jane Austen, ale i doba, ve které žila a tím je řada věcí vysvětlena, proč a jak psala. Jsou tam i citace z jejich děl a dopisů. Po přečtení knihy čtenář zjistí, že Jane Austen nebyla dokonalá žena a hlavně, že to byla žena z masa a kostí, která měla i své neduhy a manýry. A tím, že se nikdy nevdala, tak vedla docela těžký život.

22.09.2015 5 z 5

Tři anglické lásky Tři anglické lásky Ivana Mudrová

Hodně zajímavá knížka nejen o životě spisovatelek, ale i místech s nimi spojených. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a mám další inspirace na cesty po Anglii:). Líbí se mi, jak autorka popisuje každou knihu - její stručný děj a především místa, kde se to natáčelo a která jsou popsána v románu. Vůbec by mi nevadilo více fotek z těchto míst a více informací - u některých míst je popisek moc stručný.

09.09.2015 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Kniha se mi až tolik nelíbila jako jiné knihy od Jane Austen. Začátek mi přišel pomalý, druhá půlka knihy je mnohem lepší, i když konec byl zase příliš zrychlený. Hlavní hrdinka Fanny mi přišla příliš plachá a moc morální. Hezky je popsán vztah Fanny a jejího bratra Williama - myslím, že tam Jane Austen popisuje svůj vztah k bratrovi Charlesovi, který mimochodem dovezl Jane a její sestře topasový kříž (v knize Fanny dostává od Williama jantarový přívěšek).

09.09.2015 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Kniha se mi líbila, četla se rychle (hned bych jela do Panamy či Salvadoru:), ale místy jsem nechápala časovou souvislost. A taky jsem čekala jiný konec:). Některé erotické scény a myšlenky nemusely být psány - bylo to pak takové rozvláčné a moc mi to tam nesedělo. Při líčení toho, jak hlavní hrdinka připravovala různá jídla, se mi sbíhaly sliny, takže při čtení rozhodně mít něco dobrého po ruce:).

14.06.2015 4 z 5

Továrny a tovární haly - 3. díl Továrny a tovární haly - 3. díl Kateřina Bečková

Skvělá kniha! Nádherné fotky již zaniklých staveb - u některých je mi to obzvlášť líto a velmi poutavý text k fotografiím. Hezká připomínka starých časů...

07.06.2015 5 z 5

Slabé místo Slabé místo Lisa Jane Smith

Myslela jsem si, že už to konečně bude poslední díl a ono ne. Nebavilo mě, jak Elena pořád nad sebou přemýšlela - nad Stefanem a Damonem. Ale jinak čtivé a napínavé.

31.05.2015 4 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

Rozhodně lepší díl než ty první, ty první se mi četly hůře. Zajímavý zvrat u smrti jednoho hrdiny, pořád jsem čekala, že obživne:). Bylo to napínavé a nečekané v porovnání s předchozími díly.

31.05.2015 4 z 5

Cranford: Zpovědi pana Harrisona Cranford: Zpovědi pana Harrisona Elizabeth Gaskell

Zajímavé čtení o dávných dobách a taky úsměvné - hlavně jak se z doktora stal "don juan" a ani o to chudák nestál a nemohl.

13.05.2015 4 z 5

Vášeň Vášeň Iva Hercíková

Kniha se mi líbila, ale ten konec byl teda drsný, to jsem nečekala.

13.05.2015