Lenny.Wolf Online Lenny.Wolf komentáře u knih

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Za mě je to jedno velké zklamání a ztráta času. Jak jsem byla u Není úniku napjatá, div že jsem si neokousala nehty na kost, tak tady se nic nedostavilo. Spíš mě celá knížka iritovala tím, jak je to přitažené za vlasy. Škoda, ale zase se utěšuji tím, že tohle je autorova prvotina i přesto, že u nás vyšla až jako druhá kniha. Doufám, že nějaká budoucí kniha bude stejně dobrá jako Není úniku.

11.03.2019 2 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Jeee, to bylo tak hezký. Velká škoda, že se o téhle knize moc nemluví a v podstatě zapadla. Jsem moc ráda, že si ke mně našla cestu a mohla si ji přečíst!

21.05.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Seriál jsem neviděla a díky ohromnému hypu okolo znovuvydání knihy jsem se nechala zlákat na čtení. Začátek dobrý, celkem vtipný čtivý, ale po nějakých 120 stranách začal děj upadat a celkově mi to začalo připadat fakt hloupý. Chápu, že je to červená knihovna a nemá to být nic světoborného, ale fakt jsem se u toho trápila a nemohla se dočkat konce.

25.03.2021 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Vážně miluji Hunger Games, dokonce jsem si před vydáním Balad dala re-reading a ještě koukla na všechny filmy, ale tohle číst bylo pro mě utrpení. Ne že by byl příběh špatný, ale tolik té omáčky kolem mě natolik otrávilo, že jsem se nemohla dokopat ke čtení a mezitím jsem přečetla 9 dalších knih. Možná kdyby byla kniha o 200 stran kratší, tak by to mělo lepší spád, ale takhle jsem docílila jen čtecí krize.
Btw. dnes jsem zjistila, že bude kniha zfilmovaná, tak třeba to bude lepší zážitek.

25.10.2020 3 z 5

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Milada Horáková

Milada byla velmi statečná a inspirativní žena. Její příběh by měl znát každý a tohle bych povinně pouštěla ve škole, aby se stále připomínalo, jakých zvěrstev byl schopný komunistický režim. Dlouho budu mít její slova v hlavě.. byl to velmi silný zážitek tato kniha.

06.07.2020 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Tahle kniha je naprostá nezbytnost pro všechny milovníky kouzelného světa Harryho Pottera. Už 20 let je Harry Potter mojí posedlostí a díky téhle krásně zpracované knize moje srdce plesá radostí.

21.05.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konečně!! Konečně knížka, z které jsem nadšená a nemohla se od ní odtrhnout. Hadrový panák byl super, ale nebyl TOP, Loutkář byl dle mého názoru velmi přitažený za vlasy, ale tohle bylo vážně super. Konečně reálná detektivka, kde je vše zodpovězeno. Jsem spokojená a konečně jsem dostala to, co jsem chtěla, i když jsem po předchozích zkušenostech s autorem nic výjimečného nečekala.

28.03.2020 5 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Co rozhodně na knize zaujme je, jakým jazykem je napsaná. Je plná silných lidských pocitů, vztahů, popisných pasáží, ale bohužel co se příběhu týče, tak mě nezaujala. Možná za pár let, až se přiblížím střednímu věku, bych ji chápala jinak a ohodnotila taky jinak. Momentálně je to ale takhle.

05.03.2020 3 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Nikki se od začátku stala jednou z mých nej hrdinek.. taková Jessica Jones bez superhrdinských schopností.

04.02.2020 4 z 5

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Kniha, která se podle anotace zdá být něčím jiným, ale je to kniha o přátelství, feminismu, úzkostech, jídle a hledání sebe sama.

27.01.2020 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Po prvním dílu jsem neměla v plánu v sérii pokračovat i když to příběhově nebylo vůbec špatné. Ale nakonec mi to nedalo a pustila jsem se do dalšího dílu a vůbec toho nelituji. Tentokrát jsem se začetla od první stránky a bylo to vážně skvělé!

05.01.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Sice už nejsem cílovka této knihy, ale i tak jsem z ní nadšená. Škoda, že takové knížky nebyly, když jsem byla v Elizině věku.

30.12.2019 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Autorka mě nezaujala první knihou a bohužel ani druhou knihou se jí to nepovedlo. Kniha je čtivá, ale i tak jsem se ke čtení musela vyloženě nutit a bylo mi úplně jedno, jak to bude pokračovat dál. Škoda, protože díky tomu humbuku, co byl kolem Kříďáka i kolem Jámy, bych očekávala od knih něco jiného.

17.11.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Naprosto cute záležitost. Těším se na další pokračování s klukama

07.11.2019 5 z 5

Jak mě překvapíš? Jak mě překvapíš? Sophie Kinsella (p)

Párkrát jsem se zasmála, ale víceméně to byla ztráta času. Takový slabý průměr, který hodnotím na 2,5*. Škoda.

17.10.2019 2 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Popravdě nic moc jsem od téhle knížky nečekala i přesto, že jsem velký fanoušek Stranger Things a musím říct, že mě to příjemně překvapilo. Četlo se to pěkně svižně, děj zasazený do přelomu 60. a 70. byl super a jako osvětlení děje pro fanoušky seriálu to nemá chybu.

01.10.2019 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Stefan Ahnhem to opět dokázal! Další naprosto skvělá kniha, kterou jsem zase přečetla jedním dechem. Teď nezbývá nic jiného, než dlouhé čekání na jeho další knihu. Ale vím jistě, že určitě zase nezklame.

20.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Vůbec nevím co říct, mám ještě plno otázek, ale už je konec knihy :D Do toho mi obrovsky kručí v břiše, protože jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale s první nalezenou kostí to nabralo ty správné otáčky. Díky krátkým kapitolám se to opět skvěle četlo a tentokrát to bylo uvěřitelnější než Šelma, těším se na další knihy s Theo Crayem.

08.04.2019 4 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Je možné přečíst jednu z nejlepších knih roku už v lednu?? Protože tohle byla síla a dlouho mi to bude rezonovat v hlavě. Sice má knížka krásnou růžovoučkou obálku, ale zdání klame. Kniha ve mně vyvolávala neskutečné emoce. Bezmoc. Vztek. Smutek. Naprosté zhnusení, když se v knize objevila stránka "Prescottští chlapáci", to jsem musela knížku i na chvíli odložit. Občas mi to trochu připomínalo seriál 13 Reasons Why, možná tím, že je tam taky téma znásilnění na střední škole a vyvolávalo to ty stejné nepříjemné pocity. Ale zároveň, ať to nepůsobí negativně, jsem byla z knížky naprosto nadšená a odkládala jsem ji jen v nejnutnějších případech.
Jsou zde naprosto brilantně napsané a uvěřitelné postavy. Nábožensky založená Grace, queer punkerka Rosina, která pochází z mexické rodiny imigrantů a moje nejoblíbenější, androgynní Erin trpící Aspergerovým syndromem. Každá z postav se dostane ke slovu + mnoho dalších dívčích postav, které jsou označené jako MY, kde se krásně ukáže, kdo má jaké smýšlení. Autorka tak představuje různá témata z odlišných úhlů pohledu, ale nikdy neříká, který pohled je ten správný.
Jsem nadšená, že vycházejí takhle důležité knihy a i když je mi 30 let a nespadám do kategorie YA, tak tohle je kniha, která zasáhne všechny věkové kategorie. A třeba, pokud se dá tomuto tématu prostor, nebude feminismus bráno jako sprosté slovo.

17.01.2021 5 z 5

Nevěra na zakázku Nevěra na zakázku Stephanie Scott

Ufff! Omlouvám se autorce, knize i vydavateli za hodnocení, ale tohle mi vážně hrozně nesedlo a vyloženě jsem se u toho trápila.

30.11.2020 2 z 5