lenny_prague lenny_prague komentáře u knih

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Pohled do zivota jednoho z nejlepsich tenistu vsech dob. Nevedela jsem o jeho tezkem detstvi a bylo mi ho casto lito. Jedine, co mi prislo ne uplne uveritelne, bylo vzpominani na presny prubeh a skore zapasu nekdy davno v mladi... :)

28.05.2021 4 z 5

Debutantka z rodu Kennedyových Debutantka z rodu Kennedyových Kerri Maher

Ani nevím, co jsem od knihy čekala, vybrala jsem si ji proto, že mě osudy této rodiny zajímají a o Kick jsem toho tolik nevěděla. Líbí se mi, že se autorka drží reálných událostí a celý ten příběh je uvěřitelný. Bylo pro mě z dnešního pohledu těžké pochopit, proč je takový problém vzít si jako katolička protestanta, přišlo mi to chvílemi jako ze středověku. Jsem ráda, že se konečně nějaká kniha zajímá o tři nejstarší sourozence Joea, Rosemary a Kick a dává jim zasloužený prostor.

01.09.2020

Valachiho svědectví Valachiho svědectví Peter Maas

Zajímavý vhled do světa mafie, stojí za přečtení.

22.07.2020 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Joy Fieldingová mě nikdy nezklame. Moc zajímavý příběh, který se čte sám. Chris mi bylo líto, ale taky mě “štvala” tím, že si tak dlouho nechala ubližovat. Zvrat s Barbarou jsem vůbec nečekala. Určitě stojí za přečtení.

24.05.2020 4 z 5

Zpráva o mém muži Zpráva o mém muži Josefa Slánská

Pri cteni jsem si stale casteji uvedomovala, jak dobre se mam a jak hezky zivot muzu zit. Kniha nabizi pohled na zivot se Slanskym ocima jeho zeny, ktera si toho prozila opravdu hodne. Jen malo kdo by tolik zkousek vydrzel.

23.02.2020 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Tezke cteni.. obcas jsem se nemohla zacist, pribehy byly vypraveny tak nejak chaoticky, nekdy mi to prislo spis jako takove vykriky.. ale samozrejme je to dulezite a hlavne realne svedectvi, ktere je treba predavat dal. Od formy knihy jsem cekala neco jineho, ale jsem rada, ze jsem se k ni dostala. Co se tyce konkretnich pribehu, nekolikrat jsem se pristihla, jak me rozciluje, ze obyvatele z te oblasti nechteli odejit, jedli to radioaktivni jidlo/urodu.. ale ta vazba byla asi az prilis silna.

09.10.2019 3 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Caroline Graham

Serial miluji leta, kniha me uz tak moc nenadchla, obcas jsem mela problem s mnozstvim postav a hlavne odlisnou povahou hlavnich postav - Barnabyho a Troye oproti serialu. Je to ale prijemna oddechovka.

08.05.2019 3 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Knihu mám spojenou se svojí prababičkou, která mi ji poprvé ukázala, četla z ní, vydání mám doma ještě její ze 40. let... tím je to srdcovka. Teď v dospělosti jsem četla poprvé kvůli Čtenářské výzvě a už jsem na příběh nedokázala nahlížet tak, jako v dětství, tolik jsem se prostě nezačetla. Každopádně je to krásný příběh a já se těším, až ho jednou přečtu svým vlastním dětem :)

18.11.2021 3 z 5

Modelový dům Arnoštka Roubíčková: Praha 1909-1943 Modelový dům Arnoštka Roubíčková: Praha 1909-1943 Eva Uchalová

Co k tomu říct? Krása. Jak první část knihy o salonu doplněná úžasnými fotkami, tak druhá část s paměťmi dcery Helly. Ponořila jsem se na nějakou dobu do krásy, upravenosti, kvalitních šatů i si připomněla hrůzy války a jejích dopadů. Arnoštka i Hella byly silné a moc zajímavé ženy.

01.09.2021 5 z 5

Sex ve městě 2 Sex ve městě 2 Candace Bushnell

Knizku jsem nahodou zahledla v knihovne, tak jsem si rekla, proc ne, serial mam rada :-) Bylo to odpocinkove cteni, ale prekvapilo me, jak malo ma knizka se serialem spolecneho. Prvni dil knizky jsem necetla a ani me uprimne nelaka. Bylo fajn, ze tento dil byl ze soucasnosti a resila se temata jako randeni online. Kdyz to shrnu: prijemna oddychovka na jedno nebo dve odpoledne, ale nic svetoborneho.

16.08.2021 2 z 5

Čech v americkém Kongresu Čech v americkém Kongresu Martin Nekola

Přiznám se, že jsem si knihu chtěla původně koupit, ale jsem ráda, že jsem si ji nakonec půjčila “jen” v knihovně. Příběh kongresmana Sabatha je krásný, motivující a je škoda, že se o něm nemluví více. Kniha se mi ale z velké části četla těžce, především první část pamětí. Chápu, že je to text pořízený za kongresmaniva života, ale čte se prostě těžce, navíc některé důležité ediční poznámky k této části knihy (informace o ponechaných chybách v textu označených vykřičníkem) jsou pro mě nepochopitelně uvedeny až na konci knihy. Naštěstí je v druhé části knihy souhrn Sabathova života od autora, který je srozumitelnější :-)

11.07.2021 2 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Potřebovala jsem knihu s jednoduchým příběhem, odpočinkovou. To jsem s tímto příběhem i získala. Navíc prostředí anglického venkova je prostě snové :) Oddechová kniha, určitě si přečtu i pokračování. Zklamalo mě snad jen to, jak se Emma na Maz vlastně vykašlala a ve všem ji nechala pořádně "vykoupat".

13.05.2021 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Pokračování příběhů paní baronky je opět lehké čtení se zbytečně moc postavami, ale tentokrát lépe promyšlenou zápletkou, kdy jsem opravdu do posledních chvil nevěděla, kdo byl vrahem. Odpočinková četba, po které ráda občas sáhnu. Třetí díl si asi také přečtu :)

30.09.2020 3 z 5

Ascher: Šílený hedvábník Ascher: Šílený hedvábník Konstantina Hlaváčková

Krásně zpracovaná kniha, kterou jsem si koupila na základě navštívené výstavy, kde mě práce a příběh Ascherových naprosto okouzlila. Kniha je vizuálně nádherná, na krásném papíře, prostě jedna z těch, které nesmí v mé knihovně chybět :)

21.01.2020 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Pro me urcite nekolik rad, ktere se budu snazit uplatnit.

04.11.2019 2 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Pohodova oddychovka, co se cte sama. Serial jsem videla jako prvni a miluji ho :)) jiny vyvoj deje v knizce oproti nemu mi nevadil, brala jsem ho jako prijemne zpestreni. Pristihla jsem se taky, ze mi vubec nevadilo, ze v knize neni postava Charlese.

20.10.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Od knihy jsem podle hodnoceni a delky cekani na ni v knihovne cekala vic. Celkem napinave vypraveni, ale styl psani pribehu od konce mi moc nevyhovoval, ztracela jsem se v tom, co vlastne “bylo potom”. Posledni tretina knihy mela ale uz vetsi spad a rozuzleni jsem uplne nepredpovidala.

10.08.2019 2 z 5