Valachiho svědectví přehled

Valachiho svědectví https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22284/bmid_valachiho-svedectvi-xSA-22284.png 4 50 50

Dramatická reportáž o zákulisí organizovaného zločinu 20. stol. ve Spojených státech. Autor střídá autentickou výpověď jednoho z řadových členů Cosa nostry, několikanásobného vraha v jejích službách, s vlastním analyzujícím komentářem a vytváří tak pozoruhodný dokument o největší zločinecké organizaci na světě.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Svoboda

The Valachi Papers , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Valachiho svědectví. Přihlašte se a napište ho.

jan7760
13.01.2023 5 z 5

Pútavý pohľad zvnútra Cosa nostry, ako fungovala, rozvíjala svoje pôsobenie na území Štátov, okrajovo v Európe vzhľadom k tomu, že Valachi operoval len v Amerike. Vo vtedajšej dobe to musela byť riadna rana pod pás pre mafiu, zaujímavé, že sa im ho nepodarilo odstrániť, prostriedky na to mali, aj keď Valachi sedel v kriminále.

mgeisselreiter
12.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Valachi jako první uceleně odhaluje mafii Cosa nostru v USA, o které do té doby kolovaly jen zvěsti. Byl to vlastně první práskač, který nedodržel slib a mluvil. Vzhledem k rozsahu a věrohodnosti informací bylo Valachimu povoleno vše sepsat a výsledkem bylo 1180 stránek strojopisu, které představitelé spravedlnosti USA výjimečně (vzhledem k zákonům USA) povolily zveřejnit. Nejspíš díky dalším tlakům mafie bylo toto povolení zrušeno, ale Peter Maas, který u toho byl a Valachiho zpovídal, mohl s jistými potížemi vydat tuto výpověď. Jde tedy o skutečný, literárně nijak nepřikrášlený příběh, podaný jako dokument, reportáž. Je nabitý informacemi o mnoha mafiánech, rodinách apod., není to tedy úplně čtení na dobrou noc. Dle knihy byl natočen slušný stejnojmenný film v roce 1972, který byl ale zastíněn Kmotrem. Mario Puzo zcela jistě taktéž vycházel k Valachiho písemné zpovědi nebo z Maasova románu, podařilo se mu ale informace lépe pro čtenáře zpracovat a podat.
Tato kniha rozhodně stojí za přečtení, je zároveň historickým dokladem a sahá až do začátku 20. století. 75-80%, 12. 4. 2022.

borsalino_csfd
10.01.2021 4 z 5

Hodně zajímavé, tedy až na doslov, který je viditelně psaný direktivou minulého režimu. Pohled zevnitř na téma, které většina z nás zná jen zvenku...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Valachiho svědectví v seznamech

v dalších seznamech3x