LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

K romantickým knihám jsem v poslední době velice skeptická. Tak nějak je pro mě těžké najít tu správnou romantiku. Ale jelikož jsem chtěla nějakou odpočinkovou knihu, tak jsem sáhla po této. A byla hezká. Na konci moc romantická, ale příběh byl roztomilý, styl psaní se mi líbil a kniha byla opravdu odpočinková.

14.03.2020 3 z 5

Naboso Naboso Kateřina Jirková Mrázková

Úžasná kniha. Smála jsem se i byla smutná. Přikyvovala jsem, jako matka světa znalá i když mám jen jedno dítě. Paní Jirková je pro mě inspirací. Několik fejetonů jsem si založila, abych si je mohla přečíst kdykoli budu chtít porci humoru nebo pochopení. Není tam romantický princ ani bohatství a štěstí až na půdu. Je tam život, takový jaký je. Se vším co nám dává i bere. Ironický i přemýšlivý. Tmavý i světlý. Je tam přesně to co každý z nás zná a třeba si uvědomí teprve po přečtení. Jste skvělá. Doufám, že vydáte další inspirativní knihu.

08.03.2020 5 z 5

Děti a emoce Děti a emoce Vojtěch Černý

Jako rodič jsem naprosto nadšená. Kniha mne rozhodně posunula o kus dál. Je to rádce, kterého mám v knihovně a ke kterému se budu vracet. Rozhodně je skvělý rádce pro rodiče, kteří se chtějí zajímat víc o dětské emoce a chtějí lépe poznat své dítě. Pomocí her a meditací se přiblížíte k vašemu dítěti a ukážete mu, že mu na něm záleží. Tím, že tam jsou i příběhy se o knihu taktéž můžete podělit se svým potomkem.

18.02.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha byla velice čtivá. Byla mi doporučená paní prodavačkou v knihy Dobrovský v Ústí nad Labem. Chtěla jsem romantiku, ale takovou tu hezkou, mladou bez sexu, chlapa se svaly a ženou která ho nechce a nakonec si ho vezme. A toto tahle knížka splnila. Hvězdičku ubírám proto, že je to opravdu čtení pro mladé. Asi nejsem cílová skupina na YA. Určitě si to už nepřečtu, ale zůstal ve mě krásný pocit a schovám si jí kdybych někdy měla holku...

27.01.2020 4 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Mě se tato kniha líbila. První jsem nečetla, ale viděla jsem pořad na NETFLIX. Beru to jako naučnou literaturu, ze které jsem si vzala to co jsem potřebovala. Nejsem ještě zdaleka na konci, ale tato kniha mě bude určitě doprovázet dál. To co jsem udělala podle Marie Kondo vypadá skvěle a je velice funkční. Omáčka kolem mi nevadila. Marie je mi velice sympatická a rozhodně jsem se od ní hodně naučila.

16.01.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem, když kniha vyšla a v té době to pro mě byl naprostý hit. Dnes už si to bohužel nepřečtu.

03.01.2020 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Nebylo to špatné, ale ani tak dobré abych to zůstalo v mé knihovně. Posílám dál a doufám, že se příští majitelce bude líbit víc.

18.12.2019 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh, který vás donutí se zamyslet. Co by jste dělali vy, na místě jednoho z vyprávějících. Příběh je velice silný. Je to rozhodně zajímavě pojaté, tím, že to vypráví několik lidí. Občas jsem se ztrácela. Byla jsem malinko zklamaná z rozuzlení a konec mi přišel najednou takový rychlí a příliš dramatický a bylo to na mě moc románové. Proto 4 *. Ale jinak je tato kniha moc pěkná a rozhodně má své místo v mé knihovně :-)

20.10.2019 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krásná kniha. Příběh malinko kýčovitý, místy předvídatelný, ale krásně napsaný. Autor napsal více příběhů dohromady a přesto to nebylo přeplácané. Pohodové čtení, které rozesmálo i rozesmutnilo. Vše co si od takové knihy přeji.

09.08.2019 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Je to odpočinkové čtení na dovolenou. Třeba i na odpoledne na hřišti s dítětem, které na vás neustále mluví. Nemáte o co přijít co ztratit. Začátek knihy mě zaujal víc jak první díl, ale druhá část pro mě byla malinko nudnější. Autorka umí udržet pozornost a člověk si to chce dočíst zkrátka do konce. Pro mě tyto knihy mají rozhodně své místo v mé knihovně. Mám ráda odpočinkové čtení a k příběhům o Benovi a Kate se vždy ráda vrátím.

25.07.2019 3 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

Po dočtení knihy je mi skoro líto, že dávám jen 3 hvězdičky. Bohužel kniha mě moc nebavila... četla jsem ji docela dlouho a snažila se přijít na to co chce autor touto knihou říct. Plus pro autora je právě konec knihy pak určitě příběh, který jsem ještě nečetla a hezky popsané vztahy. Jsem ráda, že se hlavní hrdina v určitou chvíli rozhodnul a dle mého správně. Kniha po dočtení zanechá velice dobrý dojem. Rozhodně donutí k zamyšlení.

25.06.2019 3 z 5

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Takovou knihu jsem ještě nečetla. Začnu tím co se mi líbilo. Citáty byly velice zajímavé a rozhodně tuto knihu obohatili. Občas jsem se docela dobře začetla, ale jinak jsem knihu nepochopila. Pro mě to rozhodně nebyl souvislý příběh. Docela jsem se v něm ztrácela. Na problematiku bylo jen poukázáno a řečení bylo tak jen jednou rozvinuto. Jinak tam šlo o to, že se Saša nedokázala odtrhnout od Roberta. Pokud by příběh byl rozvinut, tak by to mohla být hezká knížka, ale takhle to bylo dost zmatené.

27.05.2019 1 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Mám velice rozporuplné pocity. Místy mě velice bavila, místy jsem chtěla přeskočit stránky. Přijde mi, že nápad ač dobrý, tak nebyl dostatečně domyšlený. Na stránce 300 jsem se dozvěděla kdo je zločinec a pak jsem 100 stran do konce skoro trpěla zbytečným prodlužováním. Nakonec jsem to přeskočila nakonec. Nevím, zda jsem opravdu pochopila to, co chtěla autorka říct. Prostě průměr.

16.04.2019 2 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Začátek knihy nic moc. O rozmazlené holce se mi moc číst nechtělo a knihu jsem asi po 50 stránkách odložila na neurčito. Včera jsem se k ní vrátila s tím, že nemám ráda když knihy leží nedočtené, tak jsem se do ní pustila a od půlky mě docela bavila. Nenáročné čtení, hrdinka už se taky začala dávat dohromady. Pár trapných momentů a sňatek po domluvě. Konec překvapivý a donutil mě otevřít druhý díl. Nakonec můžu říct, že to je celkem fajn kniha, u které jsem se i zasmála.

26.03.2019 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Pěkná, odpočinková kniha. Moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si jí přečetla. Na nedělní zimní odpoledne perfektní.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Vždy když máte velká očekávání, tak to špatně dopadne. Kniha byla celkem čtivá a líbily se cesty autorky. Rozhodně je to zajímavé čtení, ale něco mi tam chybělo. Nápad na tento příběh je skvělý, ale opravdu jsem z knihy nebyla nadšena. Až je mi to líto.

Ranní rosa Ranní rosa Nada Al-Ahdal

Nelíbilo se mi jak byla kniha napsaná. Příběh je silný a rozhodně hrozný, ale právě proto autorka mohla vytěžit mnohem víc a napsat skvělý a čtivý příběh. Je mi líto.

25.03.2019 2 z 5

První První Kiera Cass

YA. Pohádka. Odpočinkové čtení. Dostanete to co očekáváte. Naprosto spokojená. Příjemně překvapená. Líbilo se mi to.

25.03.2019 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Musím souhlasit s paní Šárkou. Nechtělo se mi ani věřit, že by se ta holka tolikrát nachytala. Vím, že se nemá soudit pokud se nebylo ve stejné situaci a o to se ani nechci snažit, ale opravdu tenhle příběh mě doháněl k vzteku a chtěla jsem na Barboru křičet vzpamatuj se. Smutný a komplikovaný začátek dospělého života a celkově jsem z té knihy zůstala v myšlenkách dlouho smutná.

25.03.2019