LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně krásná kniha. Opravdu si myslím, že by stála za překlad do cizího jazyka. Musím se i přiznat, že jsem brečela. Nepamatuji se, která kniha mě kdy přivedla k pláči. Anotaci jsem četla, ale kniha nakonec byla úplně jiná než jaká byla moje představa. Velice silný příběh. Styl jakým byl psaný byl úžasný a myslím, že je naprosto správně, že začínáme příběhem Miri. A nakonec veškeré skutečnosti okolo Hany, které se nakonec vyjasnili. No pro mě naprostá špička. Velice čtivě psané, vtáhnutí do příběhu od první chvíle, seznámení s naší historií.. je tam vše a na konci máte pocit, že jste hloupí, že se zabýváte tak povrchními problémy. 5 hvězdiček je podle mě málo.

28.04.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tato kniha byla velice pěkná. Byl to naprosto jiný pohled než knihy, které jsem do dneška četla. O německé rodině za války jsem ještě nečetla, o jejím osudu a uvědomění si, že bylo skoro jedno zda jste byl Němec, Čech nebo Polák... byl to obyčejný příběh jedné neobyčejné dívky. Po přečtení jsem zůstala velice zadumaná a smutná....

03.01.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem nadšená. Na tuto knihu byly velice různorodé kritiky a tak jsem se do ní pouštěla s tím, že se mi to možná nebude líbit. Opak byl pravdou. Kniha je skvělá. Líbí se mi zjišťovat jak žili lidé dřív a jaká je to změna oproti dnešku, líbí se mi, když je kniha inspirativní a naučná. Vše jsem měla v jednom balíčku s názvem Šikmý kostel. Další díly si rozhodně koupím a už se těším až zjistím jak pokračovali životy našich hrdinů. Knihu rozhodně doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak toto se nedalo dočíst. Bylo to nechutné hnedka od začátku. Ať už šlo o zvířata, děti i dospělé. Věřím, že se za války děly různé hrůzy, ale toto bylo až příliš. Nechápu to skvělé hodnocení. Knih už jsem přečetla celkem dost a i když se mi kniha nelíbila, tak jsem jí nikdy nedala jako odpad. Tato kniha neměla být nikdy vydaná, natož ještě zfilmovaná. Zbláznili se všichni nebo co se to proboha děje s tím světem, že někdo toto bere jako skvěle napsané dílo. Mě ani ten styl psaní nepřišel nijak dobrý. Byl květnatý, ale tím to haslo. Opravdu jsem velice znechucená, přišlo mi, jak kdyby to psal nějaký slabomyslný jedinec. Promiňte...

23.01.2020 odpad!

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je psána ve třetí osobě. Surově. S nadhledem. Nezajímají zda jste šokováni nebo znechuceni. Autorka má osobitá styl, ale to bylo přesně to co mi sedlo. Příběh rychle ubíhal. Měli jsme pohled na Zuzanu před, během a po koncentračních táborech. Příběh nám rozhodně na konci nedal tu možnost, abychom si řekli, že to dopadlo dobře, protože narovinu tomu kdo to zažil nikdy už nebude dobře a o to méně, kdyý jste to prožily jako mladá žena, která měla celý život před sebou. Ten konec byl pro mě už moc zdlouhavý a rozhodně byla kniha pro mne ukončená. I když drasticky a smutně, ale rozhodně to byl konec.

06.11.2021 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Byla jsem velice mile překvapená. Kniha se mi velice líbila. Bylo zde hodně zvratů, které udržovaly pozornost. Hrdinové jsou velice příjemní a už se těším na jejich další vývoj. Záplatka byla něco nového a rozhodně osvěžujícího. Kapitoly byly krátké, takže přesně to pravé pro čtenáře, kteří čtou hodně na cestách jako já. Jsem nadšená a rozhodně si koupím další autorovu knihu.

01.10.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jsem nadšená. Dlouho jsem tuto knihu měla v knihovně a jen na popud kamaradky jsem ji odtamtud vyndala a za 2 dny přečetla. Perfektni detektivka. Napjetí. To nejlepší je, že jsem něco podobn=ho ještě nečetla. Rozhdoně koupím další díly.

10.01.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kdo si pamatuje, jaká byla jeho první láska, bude prozívat tenhle príbeh spolu s Petrem a Lucií.Velice dojemný príbeh. Co se mi, ale jeste vice libilo, byl propracovany a kvetnaty text.

18.03.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět super. Originální téma. Velice čtivé. Těším se na další.

30.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Do posledního dechu se mi líbila zatím nejvíce z Bryndzových knih s Erikou Fostrovou. Byla tam akce, čtivost, dobrý námět, dostatek vražd a ne moc omáčky . Vyšetřovací tým je velice sympatický a v knize se pořád něco děje. Krátké kapitoly jsou pro vlakové čtenáře jako já naprosto perfektní. Tentokrát se autor rozhodnul pro vraždy s námětem online medií. Byla jsem spokojená a těším se na další díl.

05.08.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Já jsem byla opět spokojená. Angela Marsons umí budovat napětí, vyprávět a vytvořit zajímavý příběh. knihu jsem měla rychle přečtenou a už se chystám na další díl. Je to jediná detektivní serie, kde mám chut číst dál.

09.10.2021 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julie jsem viděla ve škole film, ale nikdy jsem tuto hru nečetla. Je úžasná. Jsem ohromená kolik synonym Shakespeare používal. Kolika slovy byl schopný popsat jednu situaci. Opravdu jsem to prožívala s nimi.. celou tu hru, jejich pocity a to co se dělo. Jsem opravdu ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a rozhodně se těším na další díla Shakespeare.

02.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Již druhá kniha od této autorky. Jsem nadšená. Dozvěděla jsem se velice čtivou formou spoustu informací o Anně Boleynové. Těším se na třetí tudorovskou královnu a další knihy od této autorky.
Myslím, že bychom se mohli dohadovat zda to byla hrdinka či zmije. Já osobně se nemyslím, že měla úplně na výběr, když si ji vybral král. Využila své situace a rozhodla se z ní vykřesat to nejlepší. Spousty zlích věcí, které napáchala asi i ke sklonku života litovala. Rozhodně jí nebráním, ale díky ní byla přeložena Bible, chtěla reformu náboženství, stavila se proti obohacování církve. A takovou smrt si dle mého názoru nezasloužila. Nikdo jí nemůže upřít, že se nesnažila.
Alison Weirová se stala mojí oblíbenou autorkou. Myslím, že by se její knihy měli dostat na listinu povinne četby. Protože takhle se člověk opravdu obohatí zábavnou formou o důležité informace.

04.06.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. O Kateřině Aragonské jsem se díky této knize dozvěděla spostu zajímavých informací. Miluji když mají knihy přesah, ve smyslu tom, že vás donutí si hledat další informace o tom co jste právě četli. Nejen, že se nemohu dočkat další knihy, ale mám potřebu se dozvědět co nejvíc o této době. Román je dle mého názoru spíše pro ženy. Nemám co vytknout a autorce se klaním před umem, se kterým dokázala napsat tuto knihu.

15.04.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mě se detektivky s Erikou prostě líbí. Je to rebelka, jde hodně lidem na nervy, ale je to i lvice co se pere za své případy. Je to odpočinkové čtení. Místy i akční, ale velice milé e všechny hlavní postavy si tam prostě zamilujete. Bryndzy je pro mě něco jako Pennyová. Pokud mám chuť na vraždu a fajn čtení sáhnu po jejich knihách.

26.03.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kdo četl jako první Hanu nasadí na Alenu Mornštajnovou vysokou laťku. Mě se tato kniha líbila, dala bych jí š hvězdičky, ale obdivuji jak krásně srozumitelně dokáže autorka popsat určitou dobu. Zde je socialistické Československo. Umí skvěle popisovat charaktery a celkově příběh je krásně propracovaný a ještě se něco dozvíme o naší zemi. Já bych její knihy rozhodně dala do povinné četby.

14.02.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Velice se mi líbil styl jakým to bylo psané, jde vidět, že spisovatel je inteligentní, sečtělí člověk a na knize usilovně pracoval. V poslední době jsem neměla moc štěstí na knihy, které byly květnatě napsané. V polovině knihy jsem věděla, že dám 3 hvězdičky. Za námět, psanou formu a za to, že má sympatické postavy. Nebyla jsem z knihy úplně nadšená, ale občas jsem byla překvapená a nakonec si mě získala. Není to šťastně až do smrti. Je to jiné. 5 Hvězdiček dávám pokud jsem z toho nadšená, ať už je to jakýkoli důvod. Tady jsem prostě spokojená. Rozhodně se pustím do další knihy,

23.06.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha je misty velice ctiva, ale Turka jsem uplne vynechala a cetla jsem jen Ruth a Kennedy. Myslím si, ze by tyto dve linky bohate stacily. Tema je to zajimave to beze sporu, ale kniha mohla byt kratsi. Nemyslím si, ze vse co tam bylo probirano bylo nutne. Za tema a za dobry pocit po docteni davam stejne 4 hvezdicky.

19.01.2023 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opet pecka.

31.05.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

(SPOILER) Kniha je velice dobrá. Ta druhá část mi přišla zajímavější, protože mě moc Mafie nezajímá, ale i tak jsem ji shltla za 4 dny. Příběh je velice poutavě napsaný a hrůzy války velice naturalisticky popsány. Občas jse musela knihu odložit, ale to jen, protože mám zřejmě slabou povahu. Byla jsem ráda, že kniha byla rozdělena do tolika let a my jsme mohli sledovat osudy hrdinů a jak se vyvájeli. Ani Viktor ani Karel tu nejsou pozitivními postavami a libilo se mi jak autor popisoval jejich myšlení a dokázal v nich probudit lidskost i když jen na malou chvíli. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2021 4 z 5