lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Komisař Komisař Paulina Świst

Dá se to...Když pominu prvoplánové hlavní postavy - ona bohatá a naivní, on drsný polda bez touhy se vázat (což ona ale samozřejmě změní, že ano) -, a to, že se děj rozjel později. Zápletka mi ale přišla celkem fajn, navíc se objevily nečekané informace o Šedivákovi, které ve mně vyvolaly další otázky.
Když to vezmu kolem a kolem, už tu sérii asi dočtu.

15.10.2022 3 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Začátek mě příliš nenadchnul, později se začal děj přece jen trochu rozvíjet. Na takové letní čtení je to fajn, ale Lucy Diamond má jistě lepší knihy.

09.09.2022 3 z 5

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Nic jsem od toho nečekala, a musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Předchozí díly jsem sice nečetla, ale stačilo mi autorovo vysvětlení některých situací v textu. Ještě se mrknu po posledním díle - zajímá mě, co Matouš Rozoumek ještě zažije...
Jelikož se mi styl psaní pana Jindry líbil, dost možná si přečtu i některou z jeho dalších knih. :-)

15.06.2022 4 z 5

Život Anny Boleynové by se dal shrnout jednou větou: "Kdo chce víc, nemá nic, v tomto případě ani hlavu."
Věřím, že proces proti ní byl vykonstruovaný, aby se mohl Jindřich znovu oženit, ovšem ani Anna nebyla bez viny. Kdyby se smířila se sňatkem s níže postaveným šlechticem, mohla žít dlouhý a krásný život. Jenže pak by možná nebylo o čem psát. :-)
Co se týče stylu autorky, úplně mi nesedí, proto její knihy čtu vždy velmi dlouho. Na druhou stranu mě vždy zajímá, co bude dál, tudíž se chystám i na Jane Seymourovou. Na tu jsem opravdu zvědavá, jelikož o ní prakticky nic nevím.

06.01.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Za mě zatím nejslabší díl celé série. Knihy D.C. mi přijdou jako na houpačce. Možná by bylo lepší soustředit se na kvalitu, a ne na kvantitu.
A ta dějová linka o Annině bývalém příteli? Co to jako mělo být tohle??? Ještě že Záhada domu Marwicků měla jen něco málo přes 200 stran, i tak ale času vynaloženého na čtení poměrně lituji...

15.11.2021 2 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Kniha na mě působila velmi zvláštně. I když neholduji střídání časových linek, zde mi to nevadilo. Autorce se skvěle podařilo vkládat mezi současnost Elininy vzpomínky z dětství. Chování hlavní postavy pro mě nebylo vždy úplně pochopitelné, ale jakmile jsem četla dál, vše do sebe začalo zapadat jako puzzle.
Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, ale pak mě nějak pohltila. Doporučuji tedy vytrvat a při prvním náznaku nelibosti neodkládat, ten konec za to stojí. :-)

13.09.2021 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Tohle jsem nečekala, a teď mám v hlavě jen jednu myšlenku: Jak to, sakriš, bude dál? :-D

12.08.2021 5 z 5

Tajné tipy našich babiček Tajné tipy našich babiček Helena Vrábková

Povedená knížka, krásné ilustrace. :-)

23.07.2021 5 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Za mě zatím nejlepší kniha od Agnes Martin-Lugand. Dobře se mi četla, pořád se tam něco dělo, postavy nebyly úplně "na ránu". Některé dialogy byly poměrně zvláštní, až kýčovité, ale to mohlo být i překladem...

19.06.2021 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Od Kiery Cass jsem čekala víc. Většina knihy jsou, slušně řečeno, jen tlachy. Chování postav je někdy poměrně nelogické. A ten konec...tam se toho zase děje až moc. Nicméně mě stejně zajímá, jak to bude dál, takže po dalším díle, až vyjde, přece jen sáhnu.

09.06.2021 3 z 5

Druhý díl se mi líbil více, než ten první, nicméně se nejedná o knihy, k nimž bych se v budoucnu vracela.

14.05.2021 3 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Jednalo se o můj první gamebook, který mě jako takový bavil. Líbilo se mi, že svým rozhodnutím ovlivním to, kam se bude příběh ubírat.
Bohužel styl, jakým byla kniha napsána, je dle mého názoru příšerný. Vypadá to, jako by autorky vytáhly sešity plné slohovek ze základky, k jejichž pročítání si každá dala minimálně litr stáčeného. Aby toho nebylo málo, tak si vedle sebe ještě otevřely 50 odstínů šedi, ze kterých poslepu vybíraly náhodné pasáže. A tohle je výsledek...

16.02.2021 2 z 5

Úterní erotický klub Úterní erotický klub Lisa Beth Kovetz

Bylo to takové, jak to jen říct...milé. Hlavně tedy druhá část knihy, která mě bavila mnohem více. Žádná velká literární událost to není, ale jako fajn oddechový příběh o partě kamarádek si své příznivce jistě najde.

22.12.2020 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, na což nejsem u knih od Kinselly zvyklá. Druhá část mě však už "chytla", a já se nemohla odtrhnout. Samozřejmě to dopadlo tak, jak jsem si myslela, ale to se u tohoto druhu knih očekává. :-)

25.10.2020 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Líbilo se mi zpracování knihy a "všeobecné" pasáže, které mi připomněly mé dětství. Jak už tu ale někdo psal, asi by bylo lepší vytvořit to jako dárek pro svou rodinu...

14.10.2020 3 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Musím se přiznat, že zhruba do poloviny jsem měla chuť knihu odložit. Pak se to ale hezky rozjelo, a já ji ke konci zase nechtěla dát z ruky. Prostě příjemné odpočinkové čtení, které ale díky tématu donutí člověka trošku přemýšlet. :-)

08.10.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Knihu bych označila jako "polských 50 odstínů šedi", avšak se zajímavější zápletkou (tedy alespoň pro mě). Začátek byl trochu kostrbatý, konec zbytečně natažený, ale ve výsledku se mi to líbilo. Bylo to čtivé, mělo to spád...
Při čtení mě však napadla jedna věc: proč jsou hlavní hrdinové "erotických románů" totální cholerici, a hlavní hrdinky se po jedné větě začnou chovat iracionálně? Vypadá to, jako by někdo pro tento žánr vymyslel mustr, kterým se musí všichni řídit. Škoda...

03.08.2020 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Jakože ano, člověk od začátku ví, jak to skončí. Ano, konec je sladký jako sklenice plná medu, ale to je prostě Sophie Kinsella.
Její knihy jsou čtivé, plné zvratů, a já je zbožňuji. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout. :-)

26.07.2020 5 z 5

Sto devětadevadesát schodů Sto devětadevadesát schodů Michel Faber

Mé první setkání s tímto autorem, a nejspíš ne poslední. :-) Abych byla upřímná, první z novel mě tak úplně neoslovila, ale od druhé jsem se naopak nemohla odtrhnout. Faberův styl psaní se mi velmi líbí, přijde mi proto škoda, že se rozhodl přestat psát po dospěláky, jak jsem se dočetla. Ale člověk míní, život mění, takže se třeba někdy dalších děl dočkáme. I když já mám teda zatím co dohánět. :-)

10.02.2020 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Styl, kterým je kniha napsána, je velmi zvláštní - asi proto ta cena. Mě osobně to ale vůbec nenadchlo. Přímá řeč bez uvozovek je prostě divná, děj nijak moc neubíhal... Kdyby to nebylo do výzvy, po knize rozhodně nesáhnu.

25.12.2019 2 z 5