Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Poprava Poprava Matt Witten

Náročné téma, nikoli však náročné čtení. Je to jedna z těch knih, která člověka chytne a nepustí. A ačkoli se zdají jednotlivé motivy a dějové linky nereálné, skutečné kriminální případy a autor v doslovu vyvedou čtenáře z omylu. Zdařilá prvotina.

21.06.2022 4 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Ačkoli čtenář ví, jak to dopadne, hltá každou stránku až k nevyhnutelnému konci. Příběh o odvaze, a to nejen samotných atentátníků, ale i těch opomíjených “obyčejných” lidí, kteří jim pomáhali i za cenu ztráty vlastního života.

04.06.2022 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Kniha má vše, co má mít psychologický thriller, zajímavý námět, zvrat, napětí, psychologicky prokreslené postavy. Ocenila jsem originální posouvání v ději, minutu po minutě při tragickému zjištění, kapitoly sestávající jen z otázek, tweety, dopisy. Čtenáři se nemůže nesevřít hruď, tragický příběh.

06.03.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Vděčné téma, z mého pohledu však nevyužitý potenciál. Ačkoli se kniha jmenuje Bývali jsme bratři a obálka láká čtenáře na příběh dvou chlapců, kteří věřili, že jejich přátelství je silné a věčné, jejich dětský příběh v zásadě nic nenabízí. Nyní, týden po přečtení knihy, se mi vybavuje pouze jedna jejich cesta ze školy a jinak nic….. Souhlasím s komentáři níže, podle kterých je vyprávění Bena zbytečně rozvláčné, i já byla netrpělivá jako chuděra Cat, která musela poslouchat desítky hodin trvající příběh (nepopírám, že zajímavý), než dostala odpověď na svoji otázku. Kromě tématu holocaustu, které je v kombinaci se soudním procesem zajímavé, tu na všestranné čtenáře čeká ještě love story. Dočetla jsem, poháněla mě jen zvědavost, jak to dopadne, nikoli ten skvělý pocit, že čtu knihu, která je nezapomenutelnou peckou.

24.09.2021 3 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Povídky, které vezmou za srdce, potěší, pobaví, dojmou.

21.08.2021 5 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Příběh vražedného domu, zdánlivě předvídatelný, ale ve výsledku překvapivý. Bavilo mě prolínání časových rovin, i když jsem občas musela zalistovat zpět a zorientovat se. S ohledem na množství postav mně nějak uniklo, co se stalo Tobymu, ale znovu jsem kvůli tomu číst půlku knihy nechtěla. Takže kdyby nějaký čtenář věděl.....docela by mě to zajímalo. Kniha má ode mě 4 hvězdičky, nebála jsem se ani trochu, občas bylo únavné číst o tom, co si zrovna ta a ta postava pomyslela, ale pozitivně hodnotím závěrečnou gradaci.

17.07.2021 4 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Jedna z nejlepších, ne -li nejlepší knížka o životě Jindřicha VIII.

16.03.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čtivá knížka, minimum postav, zajímavý příběh. Deníkové záznamy mě přikovaly ke stránkám. Kdyby autorka vynechala pasáže popisující sex, byla by z toho příjemně napínavá povídka.

15.12.2020 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Začátek knihy je především pro čtenářky mrazivě děsivý. Popis událostí, které v rodině následují po smrti malého děvčátka, pocity matky, která utrpěla největší ztrátu. Dějem provázejí mnohé postavy, rodinní příslušníci vyšetřovatele a jeho přítelkyně, mnohé však nejsou pro děj nepostradatelné. Vsunutý příběh kameníka je čtivý, konec předvídatelný, překvapení se nekonalo. Ty zklamané a nepřekvapené autorka potěší posledními řádky knihy.

19.09.2020 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

"Mrazivým" psychologickým thrillerem tahle kniha rozhodně není. Zajímavý rozjezd, pak celkem rozvleklý děj a ano, závěr, který jsem musela dočíst, ačkoli je celkem jasné, kam to celé směřuje. Krátké kapitoly, postav sotva deset, žádná hluchá místa a hodně přímé řeči body přidávají a činí z této knihy jednohubku pro nenáročné.

27.08.2020 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Díky komentářům jsem ke knize nepřistupovala jako k detektivce, kde očekávám rozuzlení a případného pachatele. Brala jsem ji jako příběh dívky, které pátrání po důvodu hrozného činu matky ničí život i ji samotnou. Vcelku se mi líbila, jednu hvězdičku ubírám za chaotický konec. Jinak si myslím, že pochopení se může dopátrat každý čtenář po svém.

19.08.2020 4 z 5

Mlha Mlha James Herbert

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy už nebylo co číst. Neměla jsem žádná velká očekávání, ale překvapila. Apokalypsa, hromadné sebevraždy, vraždy, morbidní obrazy a hlavní hrdina, který zachrání celý svět. Bizarní, ale jo. Návrat do literární minulosti.

03.08.2020 4 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Originální, vtipná satira, která se vymyká Havlíčkově tvorbě. Na tu dobu odvážné, lechtivé. Krásně napsáno a ten závěr....

28.07.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha, originální. Líbila se mi i filmová verze.

28.07.2020 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Kdyby šlo o prvotinu, byla bych nadšením bez sebe, od Dvořákové jsem však čekala trochu víc. Příběh o rodinných vztazích ve zlomové době nazírané z pohledu rodičů i dětí. Knize se nedá upřít vypravěčská kvalita, nádech nepřekonaných Vran, Lesu v domě i něco ze Zahrady.

16.12.2023 4 z 5

Rudí jezdci Rudí jezdci Robert Dugoni

Zdlouhavé, ale zajímavý příběh, respektive příběhy, protože knihou se prolínají dva případy. Jak okamžik může zničit život tolika lidem.

11.12.2023 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Hlavní postava mě strašně štvala svojí naivitou, navzdory tomu, že byla v práci považována za génia. Předvídatelný děj už od dvanácté strany. Přeskočila jsem na konec, abych si s pokrýváním hlavy ověřila, co bylo zřejmé od začátku. Nebavilo, nuda, ale respektuji vysoké hodnocení a věřím, že kniha si své příznivce najde.

10.02.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Krátké kapitoly, svižné tempo, ale žádné wow. Policistka má vztah se svým kolegou, zázračnou intuici pro odhalování zločinů a nerudného šéfa. Těšila jsem se, až konečně dočtu a jsem si jistá, že za pár dní si na tuhle knihu ani nevzpomenu.

02.06.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Půjdu proti proudu. Knihu jsem měla přečtenou rychle, protože jsem vynechávala pasáže líčící starosti detektiva- otce o tři nezbedné dcery. Pátrání spočívalo většinou v tom, že detektiv vrazil ječící dítě do ruky jinému policistovi a sám se vrhal střemhlav nebezpečí, většinou neúspěšně. Další díl si nepřečtu a nedozvím se, kdo detektivovi unesl manželku, ale tolik mě to zase netrápí.

20.05.2022 2 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Kniha s dvěma dějovými linkami, které se na konci propojí. Dočteno, ale…… přeskakovala jsem dlouhé pasáže o ničem, přivítala oči nad nelogickým chováním postav a ten závěr? OK, kvůli množství psychothrillerů jsou na autora kladeny vysoké nároky, zápletka musí být originální, konec nečekaný. Další kniha čtená v karanténě, takže vlastně zaplaťpánbůh za ni.

05.02.2022 3 z 5