Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Suzuki je prostě mistr napětí, závěr ale nechá na čtenáři, vyvaruje se zbytečných krvavých scén - a to se mi líbí!
Proč Japonci používají jako děsuplný prvek hlavně děti???

03.11.2011 4 z 5

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Kdyby svět postihlo co je tu popsané, dovedu si představit, že tak by to tak skutečně dopadlo!
Zpět ke středověku a čím větší hovado, tím více moci získá! Hodně dobrá knížka, kterou jsem četla už vícekrát a myslím, že ne naposledy.

02.11.2011 5 z 5

...za vůdce, národ a otčinu? ...za vůdce, národ a otčinu? Josef Janny

Zase jiný pohled na válku. Příběhů z řad židů, vězňů v koncentráku, schovávajících se židů a já nevím jakých všech ještě "z druhé strany" bylo už nesčetně. Takže očima mladíka, který byl také obětí, jen na straně vůdce, bránící vlast, která vlastně není jeho, za národ, který není jeho... a marš! Se divím, že z toho všeho nezešílel.

01.10.2014 4 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Kdyz me byl ten hlavni hrdinsky par tak nesympaticky!!! Pri kazdem "milacku" uz jsem se div neosypala...bohuzel mi to zkazilo zbyly dojem, ktery by byl jinak i celkem dobry...

11.09.2014

Zabiják Zabiják Émile Zola

je jedno na čem, ale závislost je sviňa proradná!

18.11.2013 5 z 5

Misery Misery Stephen King

A nejhorší je ta bezmoc!!! úplně z toho mrazilo....odporná, smradlavá a psychotická Misery...a má vás v hrsti!

25.09.2013

Krajní meze 2 Krajní meze 2 * antologie

Další várka 4 povídek, přišly mi dokonce zajímavější než 2. díl. U mě asi vede Voják.

31.08.2013 4 z 5

Krajní meze 1 Krajní meze 1 * antologie

Krajní meze jsem měla ráda už jako seriál. Sbírka povídek velice zajímavá a především různorodá.

31.08.2013 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

A zase to náboženství! Svět je tím prostě prohnilý skrz naskrz :) Ale humorné pojetí příběhu vše vyvažuje. Pičín se rozhodně v životě nenudil :)

26.06.2013 4 z 5

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Sáhla jsem po této knížce když se mi rozbil kindle a bylo to jediné co jsem měla doma a ještě to nečetla. Děj začíná hodně, hodně pozvolna, jako paličkování krajky. Mrzí mě, že nejvíc mě příběh chytil až když končil. Ale po dopletení krajky se zjeví velice spletitý příběh. Překvapení bylo pozitivní.

23.04.2013 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak precizně si Mr. King vyfantazíroval městečko do posledního obyvatele, aby ho se stejnou percizností nechal zlikvidovat :) Jeho um vykreslit detailně postavy opět ve vší parádě - a že tentokrát je těch postav víc než dost. Baví mě i volné navazování na starší díla odehrávavající se taktéž v Castle Rocku

25.03.2013 5 z 5

Pozitronový muž Pozitronový muž Isaac Asimov

Příběh k zamyšlení. Co vše je robot ochotný obětovat tomu, aby se stal člověkem? Vžití se do nešťastného robota - jak vlastně může být robot nešťastný? :)

25.03.2013 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

začátku jsem se tak trochu bála....já ten náboženský fanatismus fakt nemusim :( ale jak jsem se začetla, nedala jsem z ruky...moc hezky se to čte. Ale souvislost děje a názvu jsem také nenašla.

21.02.2013 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

jojo, dobrácký bernardýn :) ale příšerou není jen on....každý máme své....

18.02.2013 4 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Je úžasné, jak podivínský spisovatel zužitkoval svůj problém - paranoia a schizofrenie. Tím začal psát sci-fi, které se nesoustředí na technický pokrok, ale na psychologii jedince....některé slabší, jiné dokonalé. Příběh na minimu prostoru, který se ale vryje do paměti.

14.02.2013 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tomu říkám reality show. Dokonce můžete být její součástí, ať chcete, nebo ne. U filmu byla veliká škoda, že se snažili z toho udělat mnohem krvavější show, která ale postrádá poslání a myšlenky, které má prezentovat kniha.

10.02.2013 5 z 5

To To Stephen King

Čekala jsem co z toho vyleze, když všichni tak sepsuli konec. No, pravda, kniha celá je lepší než konec, ale nějak to zkončit muselo, ne? :) A propracovaný příběh sám o sobě geniální. Dost mě ale štvalo, že vydání co jsem četla byla katastrofa - tolik chyb jsem snad v žádné knížce neviděla....

01.02.2013 5 z 5

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

variace na 1984, trochu jiné pojetí....všichni jsou tak spokojení, ale proč? co je to osobnost? vlastní názor, vůbec vlastní život!?

22.01.2013 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Taková hezká pohádka :)

22.01.2013

Popravy slavných Popravy slavných Libor Budinský

I tahle opravdu moc zajímavá. Spousta příběhů je všeobecně známých, ale i tak je co ze dozvědět...

22.01.2013 4 z 5