LenaWirus LenaWirus komentáře u knih

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Bezpochyby nejhorší díl série. Ani jsem to nedočetla do konce, jelikož už to prostě nešlo. U této knihy zřejmě přetekla moje tolerance pro absurdnost. Stella je absolutně nezajímavá postava, ačkoliv je zde očividná snaha udělat z ní stydlivou multitalentovanou bohyni a Christian je jednoduše zbohatlý de*il. Sexuální scény jsou v každém díle jako vloženy přes ctrl+c, jenom oplzlé hlášky se stupňují - na tomhle už není nic sexy, je to pouze oplzlé. Mrzí mě to, jelikož tato dvojice mohla mít potenciál, který ale autorka naprosto zazdila.

20.04.2024 2 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Příjemná romantika, ačkoliv se jedná o jedno velké klasické klišé. On je bohatý nedostupný krasavec, ona pozitivní sluníčko, které roztaje jeho ledové srdce. Zamilují se do sebe, on jí zlomí srdce, aby se ho pak snažil získat zpět a je ochotný se kvůli ní všeho vzdát. Nic nového, ale je to příjemná čtivá oddechovka.

02.02.2024 3 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Tohle mě tak hrozně nebavilo - přečetla jsem sice jenom pár stran, ale i těch pár stran bylo utrpením.

30.09.2023 1 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Velice hezky napsaná pohádka pro dospělé. Místy temný a krutý příběh, nicméně ačkoli jsem si od začátku myslela, že toto nemůže mít šťastný konec, nakonec jsem se ho alespoň z části dočkala.

21.09.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Romantická, ale zároveň místy temná love story - zakázaná láska prostě táhne a táhnout bude vždycky. Zpracování bylo jednoduché, jelikož se ale jedná o nenáročný žánr YA, tak mě to neuráží. Postavy byly samozřejmě téměř dokonalé (jak jinak) a konec velice šťastný (byť naprosto nereálný). Autorka si sice dala alespoň trochu práce s popisem území , království a rodokmenu, v celkovém kontextu to ale působilo dost chabě. Hodnotila bych jako oddychový průměr pro nenáročné.

28.08.2023 3 z 5

Moudrost koní Moudrost koní Grant Golliher

Velice čtivé a přínosné. Pro jezdce a milovníky koní ideální kniha.

19.08.2023 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Hodnotila bych jako průměrný dovětek série. Některé příběhy byly nudné, jiné překvapivě zábavné, jiné přínosné, další úplně zbytečné. Chápu, že u některých epilogů se mohli takto dokončit nevyřešené otázky, bohužel ale u zbylých působily dodatky tak, že autorka musela nuceně něco vymyslet, aby měl každý sourozenec svoji kapitolu.

07.07.2023 3 z 5

Podkoní, nebo vévoda? Podkoní, nebo vévoda? Valerie Bowman

Jednoznačně horší než první díl, ale i tak velice čtivé, zábavné a oddechové. Narozdíl od první knihy mi zde nesedla ženská postava a upřímně ani Rhys mě nijak nenadchl. Možná bych dokonce byla více zvědavá na nějakou příběhovou linku Julianiny sestry Mary. A navíc nenávidím otevřené konce, takže se mi zde ty negativa četně sešly, ačkoliv to vcelku není špatné. Určitě si počkám i na další díly série.

05.07.2023 3 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Zajímavě a neotřele vymyšlený literární svět, obzvlášť se mi líbilo provázání reálných lidí a knižních postav. Zápletka vypadala ze začátku poutavě, nakonec se ale nejednalo o nic složitého. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, byla přehnaně sarkastická a "vtipná", nicméně takovým způsobem, až to působilo uměle. Landsbury byl samozřejmě perfektní bručoun, který neodolá ženskému kouzlu a musí ochránit dámu. Celkově to bylo milé a zábavné, ubírám ale hvězdu za přílišnou jednoduchost.

19.06.2023 3 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Smutný příběh z Irska za doby hladomoru, autorka zdatně popisuje tehdejší způsoby života a strasti vyvolané hladomorem a následnými nemocemi, stejně jako chamtivou vyšší společností a sobeckostí tehdejších Britů. Hlavní hrdinka Grace byla laskavá, statečná a pro rodinu a přátelé by obětovala vše, bohužel musela prožít nepopsatelné životní rány, stejně jako všichni tehdy v Irsku z nižší vrstvy. Velice smutný, na pohled autentický příběh. Hvězdu ubírám za to, že to nebylo moc čtivé a trvalo mi dlouho, než jsem se knihou prokousala.

17.04.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Čtivé, mělo to rychlý spád a sympatické postavy, jinak to ale byla vlastně hrozná blbost. A erotické scény už nemohly být přitaženější za vlasy.

06.04.2023 2 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Začalo to slibně a potom se to najednou proměnilo v 50 odstínů šedi. Bohužel to nezvládám dočíst, čekapa jsem něco jiného.

14.03.2023 1 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Zápletka je vlastně pouze okrajově, jinak se řeší pouze vztah dvou hlavních postav. Mě to ale nevadí, nejednalo se sice o žádný nadprůměrný počin, bylo to ale čtivé a rychle to plynulo. Akorát hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila - byla nesympatická. Doufám, že zůstane pouze u jednoho dílu, vytvořit z tohohle sérii by bylo zbytečné a já jsem z všudypřítomných zdlouhavých sérií již otrávená.

19.02.2023 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Třetí díl byl slabší než ten předchozí, ačkoliv jsem si užívala rozkol mezi Gwendolyn a Gideonem z počátku knihy. Konec byl velmi uspěchaný a řešení mi přišlo nějaké moc snadné, na jedné stránce vymyslí teoretický plán, jak by to asi mohlo být, a na druhé se to prostě stane a konec. I tak se jednalo o pěknou sérii, dále bych v ní už ale nepokračovala.

11.02.2023 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Sérii jsem četla jako náctiletá a nyní jsem se k ní vrátila. S odstupem času samozřejmě vidím, že se nejedná o žádné kvalitní čtení, hlavní hrdinka je otravná a hraje si na drsňačku, což je již dnes velice ohrané, nicméně Jesse je stále ten úžasný Jesse a nostalgie u těchto knih funguje.

28.12.2022 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

K mladším sourozencům Bridgertonových už nemám takový vztah jako k těm starším. Příběh Gregoryho se mi celkově líbil více než Hyacint, ačkoliv jejího Garetha jsem si zalíbila. Gregory nebyl tak zajímavý, připadal mi místy jako ještě dítě, ale celkově mě to bavilo. Škoda zase urychleného konce, ocenila bych větší rozepsání. Škoda že série končí, pokračovala byl dál.

14.12.2022 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Je mi to líto - přečetla jsem tři kapitoly a odkládám. Něco tak špatného jsem už dlouho nevzala do ruky. Působilo to na mě, jak když text píše malé dítě, a to hlavně dialogy. Knihu jsem si koupila kvůli anotaci, přišlo mi to jako fajn nápad. Provedení se ale vůbec nesetkalo s očekáváním.

09.12.2022 odpad!

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Scifi opravdu nemám ráda, ale jelikož se jedná o Paoliniho a Eragon je moje srdcovka, knihu jsem si chtěla přečíst. A potvrdilo se mi, že tento žánr není nic pro mě. Fantasy zbožňuji, ale scifi mi nic neříká. Nebylo to vůbec špatné - skvěle vykreslené sympatické postavy, mnoho kreativních nápadů (názvy lodí, technologie, mimozemské organismy, ...). Věřím, že se jedná o povedený příběh, ze kterého budou fanoušci žánru nadšeni, i mě to vlastně celkem bavilo. Jenom bych si přála, aby zde bylo více interakce mezi postavami - například bych ocenila více prostoru pro Falconiho s Kirou, ti dva mě spolu bavili. Zatím jsem se nerozhodla, zda se pustím do druhé části, možná až za nějakou dobu a po několika dalších přečtených knihách. Hodnotím kladně, ačkoliv nejsem a nebudu skalní fanoušek mezigalaktických dobrodružství.

26.11.2022 3 z 5

Manželství bez chybičky Manželství bez chybičky Stephanie Laurens (p)

Kniha se dobře četla, všechny postavy byly sympatické a děj rychle ubíhal, ačkoliv neshod hlavních postav bylo po nějaké době už trochu moc. Překvapilo mě veljé množství chyb a překlepů - to by se stávat nemělo. Hodnotím kladně, i tak se mi ostatní příběhy Lesterových líbily trošku více.

13.10.2022 3 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Trochu horší než první díl, ale i tak čtivé. Zajímavá zápletka, nicméně neuvěřitelně mi drásalo nervy to, že hlavní hrdinka držela svou lež až do konce knihy. Doufala jsem, že maximálně do půlky příběhu bude pravda venku a dále si budou tyto křivdy mezi sebou řešit. Bohužel tot rozuzlení si nechala autorka až na konec. Jinak opět sympatické postavy a čtivě napsaná romantika.

15.08.2022 3 z 5