Lena78537 Lena78537 komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Že jsou knihy moc obsáhlé? Jooo a proč ne, mě hrozne baví a mohly by být ještě obsáhlejší. Skvělá zápletka, spád a celé to má logiku a i přes ten počet stran se rozhodně nenudíte. Perfektně promyšlené. Skvělá detektivka. A jako třešinka neustále vyvíjející se vztah Robin a Comorana, to se holkám prostě líbí :) Skvělá J. K. Rowling. Vím, použila jsem 3x slovo skvělá, ale nemůžu jinak :)

26.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásné čtení a chvíle strávené u příběhu holky z bažiny. Knihu jsem jen nerada odkládala. Nádherné popisy přírody, představivost fungovala naplno a měla jsem pocit, jako bych tam byla.. Jednoznačně doporučuji :)

12.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha popisující charakter postav a osudy několika generací rodiny s takovou čtivostí, že jsem knihu nechtěla odložit. Paní Mornštajnová se právem řadí mezi naše nejlepší současné autorky a stala se mou velmi oblíbenou. Dávám plný počet a doporučuji.

05.10.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Skvělé čtení, děsivé téma. Kniha předčila moje očekávání, doporučuji!

16.10.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jedna z nejpovedenějších knih Jojo Moyesové, kterou jsem měla příležitost přečíst. Moc pěkný a napínavý příběh. Téma vyloženě knihomolí :) Velmi příjemně strávený čas s knihou. Doporučuji.

29.11.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Do čtení jsem se pouštěla s velkými obavami, které se naplnily v plné míře a ještě víc. Je mi z ní tak úzko. Ty popisy života v KLDR jsou až neuvěřitelné. Nejvíc mě zasáhlo to, že veřejných poprav se musí účastnit i malé děti.. ;( Budu více objímat ty své a děkovat za štěstí jaké mám.

09.04.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Fajn detektivka. Zajímavý námět. Těším se na další díly.

07.07.2023 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Skvělé, miluji Erbenovy básně. Pořád se k nim vracím :)

22.07.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silné téma, těžké a smutné čtení.. Ve spojení se skvělou autorkou sázka na jistotu. Ale.. celé mi při přijde takové prvoplanové, nedotažené.. Doufám, že mě AM další knihou zbaví podezření, že by mohla začít sypat z rukávu tzv. rychlokvašky.

08.05.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Po trochu rozevlátém začátku se postupem tento historický román četl velmi dobře. I když se příběh zcela nezakládá na skutečných reáliích, paní Kőrnerová opět svým vypravěčským umem krásně popisuje děj i události.
Líbily se mi charaktery postav. Střídala se akce s romantickými prvky a překvapujícími událostmi. Kdybych mohla, doslova knihu zhltnu jedním dechem.

12.04.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

I já jsem se díky čtenářské výzvě dostala k této klasice a jsem moc spokojená. Krásně napsáno a vykresleno téma a prostředí, aniž by to celé působilo preslazeně. Zpočátku jsem měla problém zorientovat se v tom množství postav, ale postupem jsem si knihu moc užila.

11.02.2023 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Velmi kvalitně a poutavě napsaná kniha.
Grace, odsouzená za vraždu a její vyprávění, které bylo opravdu dechberoucí. Skvělá jízda na vlně zpovědi psychiatru Simonovi.
Zobrazení života tehdejší doby se podařilo na výbornou. Celý příběh byl skvěle doplněn úryvky poezie, dobovými texty a pasážemi psanými formou dopisů.
Věrohodně vykreslená společnost 19. století, kdy to ženy s omezenými právy a vyhlídkami na život měly velmi těžké. Pokrytectví a tvrdý přístup k padlým ženám je nejsilnějším tématem knihy.
Čtení to je náročnější, ale odměnou je skvělý zážitek.

21.11.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Líbí se mi, jaká si autorka vybírá témata k psaní svých knih. Velká a silná témata. Což téma rasismu bezesporu je… Líbí se mi, jak s nimi pracuje. Je znát, že je má vždy pečlivě nastudované. Ze začátku jsem Turka nenáviděla za jeho extremismus, ale nakonec mi ho bylo tak trochu líto. Je děsivé, jak se mohou lidé nechat vmanipulovat až do přesvědčení, že je jejich chování a jednání to jediné správné, i když tomu tak není.. Je možné, dívat se na jejich činy s odsouzením? Je. Protože rasismus v jakékoliv podobě, je zlo. Za mě opět silná autorčina kniha, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet a kterou si určitě zapamatuji.

06.09.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pěkné, pohodové čtení. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s vykreslením postav, prostředí a rodinných vztahů. Doporučuji.

03.04.2021 4 z 5

Tento typ záležitostí, rádoby vtipných pohledů do vztahu mezi mužem a ženou moc nemusím. Chtěla jsem dát knize šanci a říkala si, že jsem třeba "konečně dospěla" a také se mi hodila do čtenářské výzvy.. No a tak jsem se utvrdila, že jsem prostě asi mimo. I když je pravda, že prvních pár stránek docela vtipných bylo, ale pak přišlo doslova trápení a měla jsem co dělat, abych ji pokořila. Nicméně věřím, že si své čtenáře určitě najde a to v nemalém počtu :)

29.10.2020 1 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super téma, ale potenciál za mě úplně nevyužitý. Kniha se dobře čte, ale je to takový průměr, chvílemi jsem se nudila. Navíc Nora mi ani v jednom z životů nesedla. Mám rada knihy, které mi dávají kromě příběhu i něco navíc. Tady se to bohužel nestalo.

04.12.2022 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Díky čtenářské výzvě jsem se opět dostala ke čtení, na které bych nejspíš jen tak nenarazila. Vykreslení pro nás zcela odlišné kultury. Nemohla jsem se odtrhnout a pořád si říkala: "sakra, tak proč si prostě spolu nepromluví... proč si všechno neřeknou". Z pohledu manželky a matky naprosto nepředstavitelné a drastické. Skvěle napsaná kniha krásné autorky. Doporučuji!

18.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Věřím, že by nejedno srdce příznivce totalitního režimu zaplesalo. Jak krásně by nám bylo... Dnes bereme většinu věcí jako samozřejmost, kniha přiměje na chvíli se zastavit, zamyslet... Jsem fandou A.M., bezpochyby jde o jednu z předních autorek dneška. I když Listopád dle mého nepatří k jejím nejlepším dílům, místo v mé knihovně má.

22.02.2022 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila. Příjemná, postupně se rozvíjející detektivka. Jistě, mela i slabší stránky, možná zbytečně zdlouhavé,chvílemi nudnější popisy prostředí. Oceňuji absenci nadmíry brutality a vulgárních projevu postav, kterých je teď v knihách tohoto žánru někdy až přespříliš. Těším se na další díl.

25.04.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mě velmi bavila. Řekla bych, že i více než Hana. Doporučuji.

22.07.2020 4 z 5