Lejdus Lejdus komentáře u knih

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha se mi cetla vyborne. Pribeh byl zajimavy, napinavy. Nemohla jsem obcas knihu odlozit, jak mne zajimal konec pribehu. Asi bych knihu spise doporucila mladezi, ale i pro starsi je velmi ctiva.

29.12.2017 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Ke knize jsem byla zpocatku skepticka. Obavy z toho, jak je doporucovana, zda to neni prehnane. Recenze byly i negativni, ale nakonec jsem se pustila do cteni. Autor velmi dobre popisuje vrazdeni obeti. Az mi z toho obcas bylo zle,ale dava to knize autenticnost. Libily se mi hlavni postavy, jak spolupracuji. Obcas nektere pohnutky hlavni hrdinky opravdu nebyly v souladu s mym nazorem. Zpocatku jsem se take neorientovala v odlisnych strankach/zprav, ale v polovine knihy mi to jiz davalo smysl a musela jsem se k temto strankam vratit. Moc dobre popsany pribeh.

05.08.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opravdu nemám co vytknout. Znovu jsem se nezklamala, autorka je naprosto skvělá, píše vynikající příběhy.

09.02.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Achjo, ta Erika je fakt otřesná! :D Nechápu, že může pracovat tam, kde pracuje a že ji ještě někdo opravdu nevyhodil. Nicméně příběh je skvělý, napínavý, jen osobnost Eriky se mi moc nelíbí.

01.11.2020

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Byla jsem nadšená! Nečekala jsem, že kniha, ve které je konec prozrazen čtenáři hned na začátku, může mít ještě nějaký vývoj (zpětný :), ale především překvapivý. Obdivuji autora, že to skvěle promyslel, aby čtenáře zaujal až do konce/začátku příběhu.

06.10.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto skvělý příběh! Autorka se mi líbí čím dál více. Opravdu se kniha četla velmi dobře. Místy jsem si říkala, že jestli vše bude jen o demenci, nemá to nic společného s thrillerem, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Závěr knihy samozřejmě nikdo nemůže čekat. I když jsem si občas říkala, že už přesně vím, jak to skončí, tak jsem se naprosto mýlila.

31.10.2018 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Masakr. Zase pro mne zezacatku nezazivny pribeh. Na prvnich strankach to na mne pusobilo vlekle a myslela jsem, ze hlavni postavou bude ona sestra, co pise denik. Ale ono to bylo vse trochu jinak. Zpocatku Fernina osobnost na mne pusobila neprijemne, ale postupem casu clovek opravdu pochopil, jaka ve skutecnosti je. Autorka krasne vystihla popisovani vnitrnich pocitu cloveka s urcitym "vnitrnim handicapem". V nekterych situacich Fern musi cternar citit, ze se jiste nekdy dostal do podobne situace a vnitrniho citeni jako ma Fern. Moc krasne napsane. Zaverecne rozuzleni je taky moc dpbre napsano, proste neni co vytknout. Urcite lepsi nez prechozi autorcina kniha a jako velmi dobre navnadeni na dalsi knihu autorky.

20.04.2024 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Skvele cteni, ale mela jsem vyssi ocekavani. Kniha je dobre zpracovana, dobre zapletky, skvela detektivni prace... Ale... Nektere myslenkove pochody Sagy, napr. proc dulezite informace nesdeluje alespon Joonovi, nebo i on ostatnim vysetrovatelum - to jsem opravdu nechapala. I kdyz bez toho by ta kniha byla daleko kratsi a vrah by byl dopaden v polovine knihy :)

Vliv na 'horsi' hodnoceni ma i fakt, ze predchozi knihy byly vydany rychle za sebou a cetly se hned po sobe. Tento kousek je s vetsim odstupem a proto uplne vsechny detaily predchozich dilu jsou jiz v zapomneni..

02.12.2022 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Příběh mi přišel smutný, ale velmi hezky napsaný. Bavilo mne knihu číst a nalákalo na další knihu autora. Vánoční tématika je v tomto příběhu spíše smutným aspektem a občas jsem při čtení pocítila úzkost či lítost. V knížce jsou i pěkné ilustrace, proto jsem si ji také vybrala ke čtení, protože mne lákala jeho obálka i obsah s obrázky.

30.07.2020 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha přečtená za hodinu. A proč? Protože jsem z každé strany pročetla max. pět vět a věděla jsem vše, co bylo potřeba. Knížka o ničem. Absolutně nezajímavý příběh, nebýt dvou událostí v knize, tak se jedná o plýtvání stránek a škoda lesů, které padly na výrobu tohoto papíru. Kariku už opravdu nikdy do ruky nevezmu.

11.10.2019 1 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Naprosto skvele cteni. Prestoze mi byla hlavni postava silne nesympaticka, dej knihy mne strhl a zajimala jsem se, jak to tedy bylo, takze jsem druhou polovinu slupla na posezeni. Autorcin styl psani a tematika se mi vcelku zalibila, takze vyzkousim i jine knihy.

28.10.2018 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Na knihu od Keplerových jsem se fakt hodně těšila. Líbil se mi jiný styl psaní, detektivní obsazení. Mnohdy mi však nebyla sympatická hlavní postava. Nejspíše je to o zvyku, přesto musím hodnotit méně, než jsem čekala. Příběh je v závěru velmi zajímavý - zjištění kdo co jak udělal či neudělal.

28.02.2024 3 z 5

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

Skvele cteni. Poutavy pribeh, obcas az prilis zamotane, ale kniha diky tomu mela spad a byla porad zajimava. Trochu se pripojim ke kritice byvalky hlavni postavy. Nechapu, jak s ni mohl zit, kdyz jej cely zivot jen deptala a stale ji miluje.. cekala jsem na nejaky happy end, ale v tehle detektivce se nekona.

31.07.2019 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Nemohu se teto autorky nabazit. Jsem na jejich pribezich uplne zavisla, knihy nyni hltam jednu za druhou. V minulosti jsem precetla nejake dve z nedavne doby, takze uvazuji o tom, ze je prectu znovu v ramci posloupnosti v serii. Dokonce mne to donutilo si koupit knihu z knihobootu a el.knihu, abych si zajistila vsechny knihy v serii :)

Pribehy jsou opravdu velmi dobre propracovane. Mnohy mne motiv nebo hlavni zapletka napadne v polovine knihy, nicmene autorka vse pekne zamotana, ze to neni uplne presne, jak jsem si myslela.

V teto knize uz se Erika mirne zapojuje do vysetrovani, takze je to zajimave i z jejiho pohledu a jak funguji mezi sebou s Patrikem.

24.10.2023

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Skvělý příběh. Kniha se četla velmi dobře, byla čtivá a napínavá. Čtenář do poslední chvilky nevěděl, jak to tedy je. Čekala jsem na přečtení delší dobu a jsem ráda, že jsem si knihu uložila a mohla konečně přečíst. Nelituji.

26.01.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Opravdu příjemné čtení. Mnohdy mi bylo smutno z příběhu hlavní hrdinky a myslím si, že bohužel některé ženy zažívají podobné situace, které neumí řešit žádným způsobem. V knize je krásně vykreslena lidská povaha a manipulace, jak někteří lidé působí na okolí a přitom jsou uvnitř natolik zkažení, že si to nikdo nedokáže představit.

17.11.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pribeh zajimavy. Taky bych si to dokazala predstavit jako film. Nektere casti mi prisly az prilis, neco mirne nedotazeno, ale celkovy dojem z knihy je pozitivni.

Ještě dodám, že kniha v podstatě popisuje příběh v rozsahu pouhých max. 12ti hodin :)

19.08.2019 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Hooodně se mi to líbilo. Některé scénky byly opravdu legrační, čtení mne díky tomu bavilo! Určitě doporučuji jako oddychové čtení, kapitoly jsou krátké, tak se to dobře čte např. při cestování autobusem :)

28.01.2018 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Pozor, připravte si kapesníky! Zpočátku byl děj knihy vleklý - nebavil mne styl a rozdělení minulost-přítomnost a dvě postavy. Nicméně jsem se do toho nakonec začetla a v 3/4 knihy jsem brečela skoro na každé stránce. Jak jsou vztahy v rodině propletené, jak každý vidí stejnou událost zcela jiným způsobem. Krásně popsané vnímání stejné situace a vnitřního rozpoložení dané osoby, co my z něj vidíme nikdy není tak, jak se daná osoba cítí. Přesně o tom život je.

13.04.2024 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

(SPOILER) Dávám mírně nižší hodnocení a to z důvodu, že je konec otevřený. To mi trošku láme hlavu, jak to bude dál, jestli ti špatní budou někdy v budoucnu ohrožovat naše oblíbené postavy. Jinak autorka je stále vynikající, neustupuje ze své řady výborně napsaných detektivek!

20.12.2023 4 z 5