Ledvi Ledvi komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha přečtena za jeden den- Velmi poutavé příběhy jedné rodiny s nešťastným osudem.
Doporučuji přečíst za volného dne, jelikož je těžké se od čtení odtrhnout.
Mrzí mě jen, že kniha nebyla více podrobnější, zejména ve třetí části.

18.09.2018 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Těžko věřit, že knihu nepsal malý kluk.

15.11.2017 3 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Miluji darované knihy, s knihou můžete darovat kus sebe.
V období, kdy vám případá, že vše hraje proti. Doporočuji přečíst tuto knihu.
Tolik síly a ochoty, co se v ní skrývá může zachránit! i Vás.

30.10.2017 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Bylo to dávno,co jsem trávila jedno odpoledne na koupališti s kamarádkou a při cestě domů jsme si všimly malého stánku se starými knihami.

Zaujala nás kniha se jménem děti s cedulkou.

Bez jakéhokoli očekávání jsem otevřela knihu a již po pár stránkách jsem věděla, že tato kniha bude pro mě nezapomenutelná.

A tak to i je, uběhlo už pěkných 7 let a pamatuji si každý mráz po zádech, každou slzu, která mi kapala na stránky, když jsem četla pocity malých dětí, zatoulaných ve světě plný nenávisti.
Doporučuji!

30.10.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knihu jsem přečetla již podruhé, poprvé mi bylo nějakých devět let a pamatuji si jak jsem to prožívala.
Tento rok jsem se k ní vrátila a nebylo tomu jinak. Tím spíš si myslím, že jsem do příběhu pronikla zdaleka víc.
Osud se s Tesákem vůbec nemazlí, což můžeme odvodit také z Londonova života, krásné prolínání pocitů a touhu po životě, i přes všechny pády a nesnáze.
4 hvězdy, jelikož konec knihy mi přišel maliko jako klišé.

30.10.2017 4 z 5