ledu ledu komentáře u knih

Vinen či nevinen Vinen či nevinen Felix Francis

Ač mám detektivky od Felixe Francise ráda, tato mě příliš nenadchla. Děj je dost statický, posouvá se velmi pomalu. Závěr je sice překvapivý, ale podle mne těžko uvěřitelný.

19.03.2024 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Román je vydařený, čtivý, i když děj je docela předvídatelný

04.03.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

70% Silný příběh z nedávné historie. Kniha je čtivá, ale romány od A. Mornštajnové nebo K. Lednické se mi líbily více. Přesto stojí určitě za přečtení.

19.02.2024 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

50 % Kniha se sice čte celkem dobře, ale je dost lajdácky napsaná. Vyskytuje se tam hodně nelogičností a chyb. Také úplně nechápu dvě dějové linie, které spolu nijak nesouvisí.

29.01.2024 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha je čtivá a napínavá do úplného konce. Závěr mě však trochu zklamal.

04.01.2024 3 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Námět je zajímavý a příběh celkem čtivý, ale ke konci již trochu připomíná červenou knihovnu. Na můj vkus je kniha psána příliš rozvláčně a je dost nadhodnocená.

14.12.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Velmi dobře napsaná kniha, stejně jako první díl. Zajímavá historie, dobře rozpracované postavy, silný příběh. Jelikož jsem druhý díl četla za delší dobu po prvním, přivítala bych na začátku knihy nějaký přehled postav z prvního dílu jako je to např. u Geniální přítelkyně.

12.10.2023 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Poutavý příběh o tatarské ženě, která byla nejprve otrokem svého muže poté otrokem sovětského režimu. Děj se odehrává v letech 1930 - 1946 v pracovním táboře na Sibiři, kam je Zulejka zavlečena po smrti svého muže. Kniha se nečte úplně lehce, ale stojí za to u ní vytrvat.

19.09.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Kniha je napínavá a čtivá, ale zklamal mě překombinovaný a těžko uvěřitelný závěr.

27.08.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý drsný příběh, pohled do zcela jiné kultury. Myslím, že je to úspěšný debut nigerijské spisovatelky, ale mám dojem, že z takto silného příběhu by šlo vytěžit více.

27.08.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Detektivky Roberta Bryndzy jsou sázka na jistotu. Jsou napínavé, čtivé a dobře řemeslně zpracované.

06.08.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Je to silný a drsný příběh. Téma to není rozhodně jednoduché a je škoda, že díky mediálnímu poprasku od začátku víte o co tady jde. Ale rozhodně stojí za přečtení.

27.07.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čtivá kniha se zajímavým námětem. Po přečtení se nejde nezamyslet nad vlastním životem a vlastními rozhodnutími.

15.07.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Čtivá a napínavá detektivka, příjemná prázdninová oddychovka. Knížky M. Klevisové mají vyrovnanou kvalitu.

10.07.2023 4 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Tato kniha mě příliš neoslovila. Přečíst se sice dá, ale moc od ní nečekejte, dost připomíná červenou knihovnu.

06.07.2023 2 z 5

Jedna musí z kola ven Jedna musí z kola ven Helena Kratochvílová

Kniha se čte dobře, děj má spád, ale celkově bych ji zařadila do kolonky ani neurazí ani nenadchne.

29.05.2023 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Zajímavá, čtivá kniha o těžké době a těžkém osudu několika generací žen. V knize je dobře popsána realita dřívějších časů a vyobrazena rodinná zátěž předávána z generace na generaci. Až poslední Johana najde vnitřní sílu a snaží se rozetnout začarovaný kruh. Jediné co mi tam chybělo, bylo bližší určení časového období do kterého byl zasazen děj. Někdy se to dalo odvodit od historických událostí , ale někdy jsem se v tom trochu ztrácela.

24.05.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Velmi silný a emotivní příběh z 2. světové války. Určitě doporučuji, příběh donutí i k zamyšlení nad nesmyslností současného válečného konfliktu na Ukrajině.

12.04.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Tato kniha mi přijde trochu nadhodnocená, čte se sice dobře, ale ohodnotila bych ji jako lepší průměr. Děj je sice zajímavý, ale nevtáhl mě tak jak bych očekávala. Trochu mě rušilo neustálé přeskakování mezi různými časovými rovinami.

23.03.2023 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Příjemné čtení, zajímavý příběh více generací, ale kvality románů např. A. Mornštajnové nebo K. Lednické nedosahuje.

28.02.2023 3 z 5