Leanne Leanne komentáře u knih

Z Mitfordu do staré vlasti Z Mitfordu do staré vlasti Jan Karon

Pohodové čtení, tentokrát z jiného prostředí. Navíc s detektivní zápletkou.

12.06.2017 5 z 5

Nová píseň z Mitfordu Nová píseň z Mitfordu Jan Karon

Příběh se mi docela líbil, nové působiště, nové postavy, nové příběhy, ale vytkla bych překlad. Když se někomu čtyři díly říká Hopy, tak nevím, proč se mu v pátém dílu říká Pajda. Naopak Dooleyho bratříčkovi se říkalo Míča (později Míša) a teď se mu říká Poo. A nevím, kde vzal překladatel výraz manželčička, tak se snad normálně ani nemluví, ale v knize je hojně užíván.

27.03.2017 4 z 5

Malin na pustém ostrově Malin na pustém ostrově Hans Peterson

Roztomilá knížka pro děti, pěkně se jim čte.

10.01.2017 5 z 5

Dcera polární noci Dcera polární noci Margaret Balderson

Mně se knížka moc líbila, čte se jedním dechem. Samozřejmě to není nic akčního, ale je to krásný příběh. Popis drsného života na malém hospodářství, atmosféra blížící se války, smutné válečné události i houževnatost obyvatel a naděje.

09.01.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Kniha je skvělá, napínavá, čte se jedním dechem. Už dlouho se mi nepodařilo přečíst 2/3 knihy na jeden zátah. Jediné, co mě vždycky trochu vykolejilo byly začátky kapitol na ostrově. Předchozí kapitola končila napínavě, ale následující pokračovala, jako kdyby se nic nestalo, až zase v průběhu kapitoly se přihodilo něco tajemného... Autorka umí skvělě vykreslit atmosféru, tu izolovanost, kde není úniku. Připomnělo mi to atmosféru knihy Led v žilách. Tady je to ještě víc propracované. Všechno do sebe nakonec krásně zapadlo.

16.02.2016

Už nikdy Už nikdy Katarzyna Grochola

Tahle knížka patří k mým oblíbeným knížkám pro dobrou náladu. Docela mě zarazilo, že má tak špatné hodnocení. Ale každý máme jiný vkus...

23.07.2015 5 z 5

Nejtišší trest Nejtišší trest David Lodge

Knížka mě příjemně překvapila. Nevěnuje se zrovna veselým tématům a životním situacím, ale i tak je psána příjemným stylem, nepůsobí depresivně, místy je i humorná. Knížky Davida Lodge mám ráda, tahle je trochu jiná než ostatní jeho knihy z univerzitního prostředí, za mě stojí za přečetení. Pokud ale očekáváte třeskutý humor, budete asi zklamáni.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Kniha se mi líbila, má tu správnou ponurou atmosféru. Autorův styl se mi líbí a jistá pomalost příběhu mi nevadí, myslím, že se hodí k atmosféře ostrova. Závěr byl poměrně překvapivý.

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Kniha je výborná. Četla jsem ji jako dítě a od té doby několikrát. Škoda, že taková pěkná knížka nevyšla ještě později znovu a dá se sehnat jen z druhé ruky.