Layyen Layyen komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další povedená kniha od této detektivní autorky, je to taková česká Peter May, nebo Jo Nesbo, příběh od začátku do konce plný překvapení, z části vystihuje České prostředí a místní povahu ale zápletka má kvalitu světových krimi. Určitě stojí za to přečíst i další díly s detektivem Bergmanem.

30.05.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborné jako celá série s Josefem Bergmanem, výborná a napínavá četba s hluboce promyšlenými zaplatkami a zvraty :-)

08.07.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborné, promyšlené, první kniha tohoto autota kterou čtu :-) stálo to za to až do konce :-) závěr překvapil :-)

16.07.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na tuhle knižní serii nedám dopustit, někdy jednoduché ale vždy vtipné :) tolik blbin bych nedokázal vymyslet :)

16.08.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Opravdu povedená detektivka, jediný malý mínus je za povinnou dávku leseb a gayu ale holt doba je zlá..

30.05.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Výborné, České, na Jo Nesba to nemá ale i tak je to další super kousek od Klevisové, konec mohl být složitější ale i tak jsem nečekal zrovna tuto osobu v pozici vraha :-)

10.04.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Uplně náhodou jsem narazil na tuto knihu, a je to jedna z dalších zajímavých autorek. Lehce bych to připodobnil ke Klevisový, čtivý styl psaní, napínavé, nečekané zvraty, zajímavý konec. Nejspíš si pořídim i další kousky od stejné autorky .

29.03.2021 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Velký plus za konec příběhu, od začátku pěkně stupňované napětí jak to nakonec dopadne, a autorka z toho neudělala žádné románek s happy endem :) ikdyz ono to vlastně zkončilo dobře :)

27.07.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Česká spisovatelka na úrovni Severských autorů, určitě doporučuju

13.09.2018 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Leckteré části mi pomohli ujasnit si pravidla dobrého spánku, pravidelnost, TRE časově omezené jezení a tak..

Knihu určitě doporučuju, cítím značnou změnu v množství energie od doby co všechno jídlo dávám během cca 10-11hodin a zbytek dne nejím, pracuju na nepravidelné směny a i když vstávám ve 4, dám si snídani kolem 8 ráno a vše je pak o kus lepší..

03.03.2021 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Výborné jako zatím vše od Miniera :-)

02.07.2023 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak to byla jízda a ten konec, tak to bych vážně nečekal :-) mooc dobrá detektivka

21.07.2022 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Toto by si měl přečíst každý, kdo se cítí být znudeny, nebo nešťastný. Takhke vypadá opravdové peklo a neštěstí, KLDR měla dávno přestat existovat, bohužel priority jsou jinde. Velmi zajímavé a drsné čtení.

30.01.2022 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Po knize od Dr Pandy další kousek o spaní, kéž by se svět opravdu změnil tak abychom mohli spát více a ne jezdit unavení do kanceláře a tam se probouzet několika hrnky kávy v průběhu dne. Kniha dává celkem dost informací které člověk podvědomě ví, ale díky knize se dozví proč a jak a též je tam i celkem dost nového. Určitě by to měl být základ do života každého kdo chce mít zdravý a energie plný život, sám mohu potvrdit že dlouhým nedostatkem spanku ala 6-7h denně se zdraví zhoršilo a po cca roce delšího spaní se cítím úplně jinak.

20.05.2021 4 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Knihu jsem četl v originální nepřeložené verzi. Dala mi hodně, ať tereticky co se týče výzkumu stárnutí tak i způsobů jak udělat vše pro to aby se člověk mohl dožít co nejvyššího věku (pokud ho zejtra nepřejede auto)

08.02.2021 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

V prologu autor zmiňuje, že doufám že tohle nebude jeho nejlepší a nejznámější dílo kůli kerýmu si ho budou pamatovat, ale upřímně, za mě je to asi to nejlepší co napsal.. zábava, romantika, akce..

celý to prostě dává smysl, bydlení v domě z lega, vypalování srdíček od pekelné Vešky je prostě nezapomenutelný :)

30.05.2020 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Stále drsnej nářez a solidní porce erotiky, magie a všeho co člověk k oddychu může potřebovat

11.04.2020 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

absolutně čtivý, zaujme, pobaví, vůbec by mě nenapadlo že někdo napíše něco ve stylu rozpadu EU a jaderné války v Čechách

04.01.2020 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Série Lyncolna Ryma je prostě dokonalá, co dodat. Zezačátku vypadá vše jinak, než ve výsledku doopravdy je, velmi zamotaný avšak uvěřitelný příběh.

15.09.2019 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

začlo to jednou knihou od Deavera, a teď jedu jednu za druhou :) Tanečník je ve stylu ostatních jeho detektivek, všechno ke konci vypadá jako vyřešené a přitom znovu přijde zvrat a všechno bude jinak :)

03.08.2019 5 z 5