laurentialey laurentialey komentáře u knih

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Když jsem četla Nástroje smrti, říkala jsem si: ,,Tak tohle mě totálně zničilo,"
To samé jsem si řekla i na konci Pekelných strojů, na konci Paní půlnoci, na konci Pána stínů. Hahahaha. Jestli mě něco doopravdy zničilo, tak to byla Královna povětří a temnoty.
725 stran plných akce, slasti, slz, napětí, zoufalství, radosti, dojetí a strachu. Polovinu charakterů chci požádat o ruku, tu zbývající polovinu něčím praštit. A taky bych chtěla být lovec stínů, to je však zřejmé.
Cass, děkujeme ♥

18.01.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Poutavý, napínavý a dobře vyprávěný příběh, který skvěle zakončil celou sérii. Kniha byla tak dobře napsaná, že mi občas bylo nervozitou nebo nechutí špatně od žaludku (a to myslím doopravdy vážně!), ale samozřejmě jsem se také otřásala smíchy a brečela štěstím nad vztahy mezi postavami. Přečtení poslední věty pro mě bylo ranou do srdce a já jen doufám, že mi jednou na dveře zaklepe Thorne s tím, že by se mnou chtěl žít do konce věků na Zvonečníku.

06.01.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Skvělý začátek napínavé série. Dějová linka byla vymyšlena skvěle, postavy splnily svůj účel a celý příběh fungoval. Jednu hvězdičku však ubírám za předvídatelnost událostí. Všechny takzvané wow momenty na konci kapitol pro mě byly nijaké, protože už několik desítek stran předtím bylo jasné, co se stane (v ostatních knihách to tak už ale není). Romantická linka seděla skvěle; nebyla přehnaná a příjemně mě překvapila. Do druhého dílu vstoupíte napjatě a dychtivě; a tak to má být.

18.01.2020 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress je zatím nejlepším dílem Měsíčních kronik. Kniha byla plná akce a napětí, ale ani na romantiku se nezapomnělo. Nemohla jsem se odtrhnout.

31.12.2019 5 z 5

Věř, běž a dokážeš Věř, běž a dokážeš Ladislav Raego Pham

Raega jsem poznala v den, kdy jsem se náhodou ocitla na přednášce, kde společně s Pavlem Calltou odpovídal na různorodé otázky Kuby Kotka. Působil na mě velmi sympaticky a rozumně. Slova, která pronášel, pocházela od srdce a on se nesnažil hrát si na něco, co nebyl. Líbila se mi jeho otevřenost a sympatie k publiku. Díky této přednášce jsem si jeho knihu koupila. Zaujala mě, nesla poselství a splnila má očekávání, i když většinu obsahu už jsem znala z přednášky. Jednu hvězdičku však musím ubrat za obrovské množství překlepů.

28.12.2019 4 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst. Děj mi přišel nudný, věty prázdné, ale po překročení strany 200 mě kniha začala bavit. Spád a samotný konec díla byl velmi překvapující a emotivní. Pro mě je tato kniha jednou z nejlepších tohoto roku. Doufejme, že i závěrečný díl bude takto úžasný.

27.12.2019 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Na Křiváky jsem se ohromně těšila a když se mi kniha dostala do ruky, nadšeně jsem se do ní pustila. Teď ji mírně zklamaně odkládám na noční stolek.
Zápletka byla úžasná. Prostředí, ve kterém se děj odehrával, také. Způsob psaní byl čtivý, ale (a tím se dostáváme k hlavnímu problému) kniha by byla ještě lepší, kdyby se v ní něco dělo. 200 stran se nic neodehrávalo a bombastických a napínavých bylo jen posledních 150 stran. Chápu, že autorka potřebovala prostor pro utvoření zápletek a vztahů mezi postavami, ale zabralo jí to celých dvě stě stran, které byly povětšinou stereotypní. Sem tam se vyskytovala nějaká ta otázka, nad kterou se muselo přemýšlet, ale jinak...meh.
Postavy byly fajn, oblíbila jsem si Natea. Líbila se mi Stevieina kuráž a odhodlání, ale !SPOILER! nepochopila jsem vztah mezi ní a Davidem. Nejdříve říkala, jak je divný a podezřelý, a o pár stran později se s ním zuřivě (a bezdůvodně) líbala? KONEC SPOILERU.
Ke konci bych řekla jen: Co to sakra bylo?
Podtrženo sečteno, tři hvězdičky dávám hlavně za posledních 150 stran, které byly naprosto excelentní a kdyby celá kniha byla taková, stala by se jednou z mých nejoblíbenějších.

19.01.2020 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet se mi líbila o ždibíček více než Cinder. Příběh odhalil další tajemství a zápletky, které nás mnohdy zmátly, překvapily nebo poukázaly na pravdu. Romantická linka byla božská a srdceryvná a já mnohdy neměla daleko k tomu, abych si pobrečela. Tak za co tedy strhávám jednu hvězdičku? Za Scarlet. V tomto díle, kterému vévodila, mě z neznámého důvodu neskutečně iritovala, ale ve zbylých dílech ji zbožňuji (taky to nechápu).
Kniha mě velmi bavila a já se s nadšením ihned začetla do třetího dílu.

18.01.2020 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Oddechová kniha plná bonusových povídek. Splnila má očekávání a málem ukáplo pár slziček. Lepší zakončení Měsíční kroniky mít nemohly.

10.01.2020 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Kniha, která vám přiblíží temnou minulost královny Levany. Nevyrovná se Měsíčním kronikám samotným, ale je to skvělá třešnička na dortu. Neřekla bych, že se jedná o oddechovou četbu; dech vám spíše vyrazí.
Kniha mě příjemně překvapila a pomohla mi dostat se k ucelenému názoru na Levanu a ostatní postavy.

08.01.2020 4 z 5