latanya34 latanya34 komentáře u knih

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Matthew Quick byl až do této knihy mě naprosto neznámým autorem. Když jsem začala číst Odpusťte mi, Váš Leonard, absolutně jsem nevěděla do čeho jdu. Už po první kapitole ale bylo jasné, že se bude jednat o knihu s neskutečně silným příběhem, která ve mě cosi změní. Naprosto jsem jí propadla, a přečetla jí za dva dny. Tak čtivá byla. A dojemná! Dokonce mě na konci rozbrečela, a to se mi u knihy nikdy nestalo.

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Četla jsem jedním dechem. Bravurně napsané, napínavé a přitom krásné. Sama jsem přemýšlela, který život si vybrat. Kdyby existovala podobná knížka s tak neotřelou zapletkou, ráda bych si jí přečetla.

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Musím říct, že je to opravdu nevšední thriller. Vzrušující vyprávění a postřehy postav mě naprosto pohltily. Je to jeden z nejlépe napsaných thrillerů, co jsem kdy četla.

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Pokud vás baví detektivky a trošku satanismu, tak by vám neměla tahle kniha uniknout.
Kniha se pěkně čte, příběh je poutavý a zápletka, která je na konci rozluštěna je dobrá a dobře vysvětlena :)

Kacířka Kacířka Ayaan Hirsi Ali

Myslela jsem , že se jedná o román, ale je to pojednání o 5 nejkritičtějších islámských tezích a proč je nutné právě tyto teze zreformovat. Zní to hrozně a nezáživně? Ano, ale přesto jsem knihu nedokázala odložit, naopak, dočetla jsem ji do konce a ještě dlouho na ni myslela. Kniha pojednává o různých druzích muslimů, o Koránu, o Mohamedovi - a nemyslete si, že už to všechno víte, budete překvapeni! Zvlášť závažná je zmiňovaná ženská otázka. Knihu skutečně, právě v dnešní době, doporučuji přečíst.

Tohle není kniha Tohle není kniha Keri Smith

Tato kniha mi změnila pohled na svět. Jsem skutečně ráda, že jsem si ji koupila.
Často proplouváme životem plným práce, shonu a stresu. Ale to není nutné.
Keri Smith mě naučil být kreativní, aniž bych musela být umělcem. Díky němu jsem si začala vážit všeho kolem sebe a užívat si všechny zdánlivě všední aspekty mého každodenního života.

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Záblesk světla je kniha, která vás na začátku jejího příběhu vtáhne a až do poslední stránky nepustí. Míchá se v ní humor, tajemno a dětská naivita, čímž vzniká pro čtenáře ojedinělá kombinace příběhu, na který bude ještě dlouho vzpomínat.
Díky velkým částem kapitol, které byly věnované popisu prostředí či pocitům, se můžeme do vypravěčovy role ještě více vcítit a vše si realističtěji představit a ponořit se tak víc do samotného příběhu. V knize po celou dobu panuje velmi zvláštní atmosféra, takže budete kolikrát napjatě očekávat, když se už po dlouhém klidu něco zásadního odehraje – děj tak bude mít rychlý spád.Dále pak tu nebude nouze o nečekané zápletky a situace, kdy si budete na sto procent myslet, že znáte odpověď na otázku, která se vám honí hlavou, ale budete úplně vedle. Příběh rozhodně patří mez originální četbu, kterou uděláte radost každému milovníkovi napínavých a inteligentních knih. Gart Stein si bude po celou dobu zahrávat se čtenářovou myslí a připraví pro něho příběh, který z hlavy jen tak nedostane.

Za objektivem Za objektivem Laura Magni

O focení se zajímám už nějakou dobu. Proto jsem si tuhle knižku nemohla nechat ujít. Bylo vám představeno asi dvacet fotoreportérů a jejich příběh. Poté jejich nejznámější fotografie a jejich krátký popis. Pokud se o fotografování zajímáte moc doporučuju. Už dlouho jsem si žádnou knížku neužila tolik jako právě knihu Za objektivem. Doporučuji ji všemi dvaceti prsty, které mám. Za mě rozhodně skvěle utracené peníze.

Průvodce šatníkem každé ženy Průvodce šatníkem každé ženy Amber McNaught

Super knížka, takovou jsem přesně hledala! Chtěla jsem si předělat šatník a dozvědět se více tipů jak být elegantní a hezky se oblékat. Každé ráno si totiž lámu hlavu jak sladit outfit. Tato kniha hezky ukazuje, jak sladit cca 60 základních kousků dámského šatníku do 5 různých outfitů, nevynechává ani boty, kabelky, klobouky a jiné doplňky. Opravdu doporučuji :)

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Dokážete uvěřit ve věci mezi nebem a zemí, pokud by to zachránilo vaše čtyřleté dítě před utrpením nočních běsů? Před takovou zásadní otázkou stojí Janie matka čtyřletého Noeho, kterého každou noc pronásledují noční můry a přepadá ho touha po druhé matce. Napínavé čtení o reinkarnaci a mateřské lásce.

Duše Henryho Quantuma Duše Henryho Quantuma Pepper Harding

Ačkoli tohle zrovna nebyl můj šálek kávy, příběh se mi četl moc dobře. Říkala jsem si, že dám šanci jinému žánru než krimi a trillerům co čtu pořád. Pro někoho kdo nemá rád filozofické zamýšlení se nad světem, životem atd. to asi nebude... Ale krásně se mi díky tomuto příběhu potvrdilo, že ne vždy musíme udělat vše podle našeho rozumu, někdy je zkrátka lepší se rozhodovat srdcem.

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Naprosto pozoruhodná věc patří mezi knihy, které jsem koupila jen pro poutavý název a obálku, aniž bych o nich cokoliv zjišťovala. A tento výstřel naslepo byl naprostou trefou do černého. Knížka mě úplně strhla a pohltila! Obsahově se dotýká velmi aktuálního tématu, jakým je síla internetu a vliv sociálních médií. Kombinace se scifi prvky je pak způsobem, jak zaujmout širokou škálu čtenářů. Otevřený konec nechává prostor pro fantazii i pro to, že ve vás bude kniha ještě pěknou chvíli rezonovat...

S potížemi je jedna potíž S potížemi je jedna potíž Ben Horowitz

Neexistuje na světě člověk, který nemá nějaké potíže. Nesmíte se ale jimi nechat převálcovat, jinak jste vyřízení. Pokud zakládáte nějakou firmu, nebo se pustíte do nějakého jiného druhu podnikání tak počítejte s tím, že budete řešit jenom a jenom ty problémy. Příjemné i nepříjemné. Jak se s nimi autor vypořádal, zjistíte v této velmi poučné knize. Šel na to s humorem a grácií, což se silně doporučuje.

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Dlouho jsem váhala než jsem začala číst Džungli rtěnek. Jednoduchá knížka, která má ovšem ohromné kouzlo.

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Měla jsem to štěstí, že jsem se začetla do tak krásně napsaného románu, jehož příběh je sice jednoduchý a o všedních věcech, kterými si všichni v životě procházíme, ale jehož slova jsou jako láskyplné objetí.
Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Každá postava byla naprosto fantastická, dokonce i antagonisté, které jste prostě nemohli nemít rádi.
Tohle je jedna z těch knih, která ve vás zůstane navždy.

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Obal a anotace této knihy mě sice zaujaly, ale po tom, co jsem si přečetla komentáře, jsem váhala. Teď ale jsem ráda, že jsem to riskla a nakonec ji přečetla. Sloup do nebe je poutavý příběh zabalený do fantastického konceptu. Kniha je fascinující tím, že poukazuje na to, jak by vesmírný výtah mohl vyřešit některé problémy, kterými dnes svět trpí. Na druhou stranu je to příběh o lidech, který dodává knize emoce.

Cvičíme s pružnými pásy Cvičíme s pružnými pásy Anika Firus

Knihu mi doporučila paní na rehabilitaci. Cvičím již 4 měsíce a pociťuji úžasné změny. Nikdy jsem nebyla na cvičení, ale pokud opravdu chcete, tak jde vše.