lark77 lark77 komentáře u knih

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Pekne spracovaný príbeh veľmi ma bavil, ale hlavná hrdinka sa niekedy nesprávala podľa mojích predstáv nato, že sa nechcela podobať na svoju matku.

11.04.2020 4 z 5

Hostinec v Ivy Hille Hostinec v Ivy Hille Julie Klassen

Jej knihy ma nikdy nesklamú, sú plné ľudského pochopenia, dobroty a nádeje.

25.03.2020 5 z 5

Čáry Čáry Rjú Murakami

Knihu som prečítala v rámci čitateľskej výzvy a musela som sa veľmi premáhať aby som ju dočítala. Už po zopár stránkach sa mi z nej dvíhal žalúdok. Takýto psychologický žáner asi nie je moja šálka kávy, aj keď je tam veľa nad čím premýšľať tú brutalitu som jednoducho ťažko zvládala.

28.02.2020 1 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Zaujímavé prečítať si variacie tejto nádhernej básne, každý preklad vo mne evokoval iné emócie.

03.02.2020 4 z 5

Útěk oblohou Útěk oblohou Barbara Cartland

Trochu veľa francúzskych slov na môj vkus inak typická Cartlandova.

29.01.2020 3 z 5

Bázlivec Bázlivec Jaroslav Danda

Klasický western príbeh. Rýchly, prehľadný vhodný napríklad na cestu do vlaku.

23.01.2020 3 z 5

Dvadsať tisíc míľ pod morom Dvadsať tisíc míľ pod morom Jules Verne

Čakala som od tejto knihy viac, ale páčila sa mi. No koniec ma hrozne sklamal ostal otvorený, je na to nejaké pokračovanie?

22.01.2020 4 z 5

Jane Austen doma Jane Austen doma Lucy Worsley

Je to moja najobľúbenejšia autorka a musím priznať, že som posadnutá jej knihami a tiež voľnými pokračovaniami na jej knihy. Čakala som, že sa s touto knihou budem trochu trápiť, že bude samé fakty a dátumy, no nakoniec som ju čítala ako výborný román kde hlavnou postavou je moja Jane. Tiež si myslím, že by som si mala zase prečítať jej knihy, lebo teraz na ne budem pozerať v inom svetle.

11.01.2020 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Krásny príbeh, myslím, že sa autorke podarilo dopísať ho v duchu Jane Austenovej.

21.12.2019 5 z 5

Hrabě a kráska Hrabě a kráska Barbara Cartland

Cartlandová nesklame. Dokonalý sladký koláčik ku kávičke. :-D

06.12.2019 5 z 5

Dva dni v Chujave Dva dni v Chujave Jonáš Záborský

Kniha je písaná v starej slovenčine zo starými slovenskými, maďarskými a nemeckými výrazmi takže sa ťažko číta, ale presne vystihuje povahu slovenského prostého ľudu. Takže niečo na zamyslenie, či sme sa od vtedy vôbec zmenili. :-c

02.12.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Toma mám rada, ako herec je úžasný, ale jeho kniha ma nijako neoslovila....

26.11.2019 2 z 5

Alice a její muži / Hříšná Lizzie Alice a její muži / Hříšná Lizzie Elizabeth Gaskell

Obe novely sa mi páčili a aj keď nie sú nejako zložité zamyslieť sa nad nimi dá.

07.07.2019 3 z 5

Londýn - Všetko, čo chceš vedieť Londýn - Všetko, čo chceš vedieť Klay Lamprell

Túto knihu som našla v knižnici, keď som tam bola z deťmi vybrať im knihy a neodolala som. Musí priznať, že ma veľmi bavila a je super keď takouto hravou formou priblíži deťom metropoli sveta. Určite si prečítam aj ostatné knihy s tejto kolekcie.

23.06.2019 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Výborná kniha prečítala som jedným dychom.

27.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takúto knihy by si mal prečítať každý a hlavne mladý ľudia, lebo nie sú vďačný za to čo majú a v akej dobe žiju.

27.03.2019 5 z 5

Záhady Udolfa II Záhady Udolfa II Ann Radcliffe

Je to ťažká kniha na čítanie pre človeka dnešnej doby. My sme dnes rýchly a chceme rýchle príbehy s rýchlym odhalením, ale niekedy je lepšie spomaliť a zamyslieť sa. Keď som dočítala knihu a zamyslela sa nad príbehom tak musím uznať, že sa mi páčil.

13.03.2019 4 z 5

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

Na dnešnú dobu veľmi pomalý dej, ale pre romantickú dušu je to pekné dielo. Je tam načrtnutých veľa tajomstiev a tak dúfam, že sa v druhom diele dočkám rozuzlenia. Inak kto nemá rád dlhé opisy prírody a zdĺhavé opisy duševného rozpoloženia postáv, tak to pre neho bude ťažké dielo, no ale keď to čítali taký velikáni ako Austenová a Poe, tak sa oplatí si to prečítať.

25.02.2019 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Pri čítaní knihy ako by som počula hlas pána Werich. Stále som na Googli hľadala miesta, ktoré opisoval a aj keď veľa krát som sa v jeho rozprávaní strácala, kniha bola príjemná.

20.02.2019 4 z 5