lark77 lark77 komentáře u knih

Vdovou proti své vůli Vdovou proti své vůli Georgette Heyer

Pre mňa príjemná oddychovka.

09.12.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bála som sa tejto knihy, nemám veľmi rada knihy s černošskou problematikou, ale čítala som ju kvôli výzve a milo ma prekvapila. Je to veľmi pekný príbeh a príjemne sa číta.

19.04.2023 5 z 5

Emily zdoláva prekážky Emily zdoláva prekážky Lucy Maud Montgomery

Poetické čítanie. Aj keď sa Emily veľmi podobá na Annu páčilo sa mi to. Vrátilo ma to do detstva.

20.01.2022 5 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Uff.... to bola kniha, úplne ma strhal. Oplatí sa prečítať a súhlasím aj s BIKI, že kniha nesie prvky gotického románu. U mňa jednička. :-D

19.12.2021 5 z 5

Láska spod klobúka Láska spod klobúka Jen Turano

Klasická romantika s kresťanským podtónom, kto má rád Juliu Klassen, tak sa mu bude páčiť.

11.11.2021 5 z 5

Princezná z Izmiru Princezná z Izmiru Jana Pronská

Táto séria je asi najlepšia od pani Prosnkej a teším sa aj na posledný diel.

28.10.2021 4 z 5

Kliatba Misty Wayfairovej Kliatba Misty Wayfairovej Jaime Jo Wright

Kniha ma úplne vtiahla do deja a má zaujímavú tému. Čítala sa ľahko. Určite ju odporúčam.

30.09.2021 5 z 5

Samoľúby vojvoda Samoľúby vojvoda Georgette Heyer

Kniha presne pre mňa. To bola oddychovka. :-D

23.09.2021 5 z 5

Na lepším Na lepším Karel Václav Rais

Prečítal som ju k výzve kniha staršia ako 100 rokov a myslím, že práve tie staré knihy nám majú stále čo povedať. V jednej postave som našla veľa zhodných rysov so mnou a prinútilo ma to zamyslieť sa nad sebou.

20.01.2021 5 z 5

Lupiči gentlemani Lupiči gentlemani Arthur Conan Doyle

Tri zaujímavé detektívne poviedky prečítané jedným dychom veď ich písali majstri. :-D

08.01.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

(SPOILER) Zo začiatku sa musíte dostať do deja a zapamätať si nové pojmy ale potom to už ide jedným dychom, už sa teším na druhý diel. Musím dodať, že ma zaujal jeden úsek knihy a to zmienka o Ďatlovovej expedícii, mala som dojem, že som o nej už počula a aj videla akýsi dokument a mala som pravdu. https://svet.sme.sk/c/22445095/igor-datlov-datlovova-expedicia-ural.html

01.01.2021 5 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Jana Pronská

Janka Pronská nesklame.

25.12.2020 4 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Nijaká svetová literatúra ani nič hodnotné, ale príjemná oddychovka hlavne pre mňa. Mám totiž rada obmeny a pokračovania kníh Jane Austen aj keď sú aj lepšie diela na túto tému.

16.12.2020 4 z 5

Tajomstvo hradu Mazzini Tajomstvo hradu Mazzini Ann Radcliffe

Toto slovenské vydanie je len prerozprávaný príbeh z originálu a myslím, že tým veľa stratilo. Radcliffová vo svojich dielach veľa opisovala prírodne scenérie a aj keď jej jednoduché a primitívne rozprávanie z konca 18. storočia nie je na našu dobu pútavé toto prerozprávanie to všetko ešte zjednodušilo a sprimitívnelo. Myslím si ale že príbeh ako taký je zaujímavý len to podanie.

12.09.2020 3 z 5

A neostal ani jeden A neostal ani jeden Agatha Christie

Agatha asi nikdy nesklame aj keď tam nebol Poirot so svojimi šedými mozgovými bunkami ani slečna Marplová prečítala som jedným dychom. Výborná detektívka.

16.07.2020 5 z 5

Láska v ohrožení Láska v ohrožení Barbara Cartland

Uff. To bolo také sladké až to bolo lepkavé ????

08.07.2020 2 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Čítala som kvôli výzve a kvôli nej aj dočítala, no kniha nemá dej a recepty na naše pomery nerealizovateľné. Už dlho som som takú zlú knihu neprečitala.

22.06.2020 1 z 5

Skrotený búrlivák Skrotený búrlivák Lisa Kleypas

Nádherná rychlovka, Ravenelovci ma úplne dostali. :-D

12.05.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Príjemná kniha, jednoduchým spôsobom opisuje osudy piatich žien. :-D

28.04.2020 4 z 5

Milostná aféra Milostná aféra S. J. Hooks

Čítala som vrámci výzvy a aj keď to nie je môj štýl bola to dobrá kniha.

16.04.2020 3 z 5