LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhý díl rozhodně nezaostal za prvním - příběh opět rychle plynul, ale čtenář se zároveň v příběhu neztrácel, naopak užíval si poznávání dalších a dalších "světů" a postav.
Kdybych měla příběh k něčemu přirovnat tak mi to přijde jako mix. Harryho Pottera, Eragona s Avatarem s kapkou dějepisu. Je to velice zajímavý mišmaš, moc mě to bavilo (i když je mi už 35 let).

31.05.2022 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Romantický příběh s hlubokým podtextem (ostatně jako spousta dalších autorčiných knih).
Knížka se četla příjemně, děj svižně odsýpal.

09.03.2022 4 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Knihu bych doporučila generaci mých rodičů (tzn. min. pro věk 55+), jelikož je to skutečně celé o tom si uklidit ve svém domě a životě, aby vaše potomstvo nemělo s tím tolik práce (tak jak to autorka vysvětluje, tak je to zcela logické a podané citlivou formou). Navíc právě tyto generace mají největší problémy s hromaděním věci.
Mladší generaci bych doporučila spíše knihy o úklidu (nejen životním) Marie Kondo...

16.09.2021 3 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Opět brilantně napsaná kniha od autora. Čech by to totiž takto napsat nedokázal. Stejně jako v knize Nezlomná, se ukázalo, že tím jak je autor cizinec, nemá potřebu si dobu před, během a po válce idealizovat (třeba dobu komunismu nějak omlouvat, vymlouvat se na něco) což zcela upřímně my Češi takovéto sklony máme.
Příběh života Emila Zátopka je stěží uvěřitelný: jeho vzestup, pád a ne zcela dokončená rehabilitace. Je ale také důležitý z dalšího důvodu - peripetie jeho života jsou totiž těsně provázány s bouřlivými dějinami Evropy.
Pokud si chcete přečíst pouze jeden životopis EZ, vřele doporučuji tento - je velice pečlivě badatelsky připravený.

11.08.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Na knihách Lucindy Riley se mi líbí jak dokáže mistrně pracovat s přítomností a minulostí - čtenář se nikdy v příběhu neztrácí - což si udržela i v tomto třetím dílu.
Románovou ságu Sedm sester můžete číst postupně ale vůbec se nebojte si přečíst třeba jen jednu knihu - autorka v knize novým čtenářům vysvětlí okolnosti adopce všech dívek, ale přitom vůbec nenudí ty, kteří už příběh znají.
Na Sestru ve Stínu (příběh Star) jsem se těšila již od prvního dílu. Její minulost nás zanese do edvardovské Anglie. Ano, je to místy naivní a místy zbytečně natahované, ale všechno to autorce odpustíte, protože se nebudete moci od příběhu odtrhnout :-)

29.03.2021 4 z 5

Vesmírní baroni: Elon Musk, Jeff Bezos a tažení za osídlením vesmíru Vesmírní baroni: Elon Musk, Jeff Bezos a tažení za osídlením vesmíru Christian Davenport

Kniha se četla velice dobře. Ačkoliv se může zdát, že bude hlavně o dvojici Musk&Bezos, není tomu tak. Značná část je věnována i jiným konkurentům jako je R.Branson/P. Allen.
Při četbě jsem ocenila, že kniha je seřazená chronologicky ale hlavně: pokud autor líčí např. to co se děje např. ve SpaceX nezapomene uvést co ve stejnou dobu dělají ostatní.
Jen škoda, že kniha je datovaná do roku 2018 - protože za ty 2 roky se toho událo v tomto odvětví spousty :-)
Autor si dal na knize skutečně záležet - za 399 Kč dostanete, kvalitní literaturu faktu.

27.12.2020 5 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Kniha se mi četla velice dobře, protože autor zvolil laicky styl psaní o Černobylu a katastrofě.
Kniha se liší od jiných tím, že autor líčí i svůj zážitek z cesty do Černobylu a připomíná i další nehody jaderných elektráren. Celkově je kniha velmi aktuální (data k prvnímu pololetí 2019).
Jediné co bych knize vytkla bylo to, že kapitoly o Černobylu a kapitoly z návštěvy se střídaly- to mě značně rušilo, kdyby byla kniha rozdělena na 2 části bylo by to mnohem komfortnější :-)

17.06.2020 4 z 5

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Pěkná knížka, konečně Zero waste popsal i z českého hlediska. Nicméně ano, měla jsem také pocit, že většinu věcí toho už stejně dělám a neviděla jsem na tom nic "světoborného". Stačí NEPLÝTVAT, při nakupování přemýšlet a pak Zero waste půjde snadno.
Knížka je pěkně (přehledně) uspořádaná, napsaná čtivým stylem, nechybí i spousta praktických tipů. Minimálně za přečtení určitě stojí :-)

28.11.2019 4 z 5

Bez frází Bez frází František Suchan

Kniha je velice pěkně graficky zpracovaná (velkou zásluhu na tom mají fotografie J. Mensatorové).
Knížku jsem si chtěla přečíst hlavně kvůli příběhům B. Strýcové, T.Plekance, P. Kopfsteina a M.Antoše ale přečetla jsem jedním dechem i zbylé ostatní. BEZ FRÁZÍ je úžasný projekt.
Každá kapitola je rozvržena na 2 části: první je věnována příběhu, který jste si mohli přečíst na webu a druhá je věnována tomu "co bylo dál" tudíž se nemusíte obávat, že si koupíte knihu a v ní bude jen opis webovek.

05.09.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Úžasná oddechová knížka, ideální na dovolenou popř. na dlouhé zimní večery.
Čte se příjemně rychle. Jedná se o klasický román pro ženy (se vším všudy), ve kterém si oblíbíte všechny hlavní hrdiny.
Sophie je jedna z postav knihy Kavárna v Kodani. Kavárna v Kodani ovšem byla spíše o hygge - respektive hygge tam hrálo dost podstatnou roli. Pekárna v Brooklynu je oproti tomu spíše klasickým románem pro ženy, kde hygge (samo o sobě) prakticky nehraje žádnou roli. Knihu vřele doporučuji čtenářkám Sophie Kinsella.

21.06.2019 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Velice příjemná kniha. Pro fanoušky seriálu The Crown, jako dělaná.
Je těžké napsat knihu o britské královské rodině, která zaujme - na trhu je jich mnoho. Ingrid Sewardové se to v roce 2017 povedlo.
Kniha je pečlivě badatelsky připravená, styl psaní je čtivý. Autorka si mě získala tím, že se nebála psát ani o Dianě, o tom jaká skutečně byla...
Kniha mapuje manželství královského páru od počátku až do dnešních dní. Třešničkou na dortu jsou pak s citem vybrané fotografie.

27.12.2018 5 z 5

Montana - Dědictví Montana - Dědictví R. C. Ryan (p)

Zcela souhlasím s komentářem vlkove.
Knižku jsem kupovala s tím, že půjde o naivní červenou knihovnu, kterou vyplním jen čas v MHD. Dědictví mne příjemně překvapilo

03.12.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nejsem typický čtenář detektivek - tento žánr mě moc nebaví a ani "slavný" Sněhulák od Nesba mě neoslovil. Zpočátku jsem měla tendenci knihu přestat číst. Děj skáče pořád jinam - když už máte pocit, že jste se začetli (a udělali jste si obrázek kdo je kdo), autor začne vyprávět příběh někoho jiného... Kniha mi přijde zbytečně moc dlouhá a místy až zmatená.
Nicméně se autorovi nedá upřít, že dokáže své čtenáře napínat :-)

29.07.2014 3 z 5

Kniha pro ženy Kniha pro ženy Olga Studničková Šípková

Kniha se mi četla velmi hezky. Nedávno jsem četla i Alchymie sebelásky, ale kniha Olgy Šípkové mi přijde lepší. Nejen, že je cenově dostupnější a kratší, ale není v ní tolik (respektive žádné) "ezo keců".
Kniha je psaná citlivě, jasně, stručně a čtivě (motivačně). Doporučuji přečíst ženám v jakémkoliv věku. Pokud máte pocit, že je vše proti vám, nikdo vás nemá rád apod. Věřím, že vám kniha otevře oči.

25.10.2023 5 z 5

Zbabělec Zbabělec Jaroslav Bálek

Kniha má velice, velice zajímavý námět - přesně to co slibuje anotace v ní najdete. Problém jsem ale měla se stylem psaní autora. Nejednou se mi totiž během četby stalo, že jsem málem usnula. Děj je zdlouhavý a monotónní, vůbec neplyne. Knížka nemá ani 200 stránek ale já jí četla skoro týden.

30.12.2022 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

I když mě kniha bavila (jsem milovnice kávy), tak jí nemohu dát více jak 3*.
Děj sice svižně plyne, ale je snadno předvídatelný a plný klišé. Po přečtení nemám potřebu číst další díly. Naštěstí autorka tento první nechala šikovně (ne)otevřený.

11.10.2022 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Nechala jsem se zlákat reklamou "pro čtenářky románů Julie Caplin" a musím říct, že jsem byla mírně zklamaná.
Ano, četlo se to rychle a svižně (jako JC) ale prvních cca 100 stránek bylo prostě jen o tom, jak hlavní hrdinka oplakávala svého manžela a všechno přirovnávala "co by tomu řekl/co by dělal manžel". Což bylo velmi zdlouhavé (chápu, že některé čtenářky knihu nedočtou). Vadilo i její neustálé vzdychání o tom jak moc už je stará (bylo jí 35 let).
Ano, knihu si přečtěte ale určitě to není titul, který si budete chtít nechat ve své knihovně.
I přesto bych ale nad autorkou respektive touto sérií úplně hůl nelámala, jelikož druhý díl (Svátky v Kavárně nových začátků) bude o Lauřině ztřeštěné sestře a to by mohlo být daleko zajímavější.

10.09.2022 3 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Kniha se mi líbila, ovšem když jsem zjistila, že se jedná o trilogii, navíc, že závěrečný díl se v ČR vydávat nebude tak jsem se rozhodla další díl nečíst.
Zajímavý fantasy svět, děj je sice relativně snadno předvídatelný ale i tak jsem si četbu užívala.

07.08.2022 4 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

Velice pečlivě badatelsky připravená kniha, která neparazituje na Osvětimi a holocaustu a nesnaží se za každou cenu čtenáři vnutit wow příběh.
Spíše než biografie je to literatura faktu. Popisuje příběhy jednotlivých žen před válkou, během války a hlavně: po válce.

26.07.2022 5 z 5

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Příjemná kniha o důležitém povolání. Pobavíte se, a jako bonus se dozvíte s čím (ne)volat na tísňovou linku :-)
Jen je škoda, že kniha (respektive příběh) působí tak trochu rozpačitě - hlavní hrdinka je totiž fiktivní osoba, která je inspirovaná "služebními příběhy" autorky. Takže vlastně občas přemýšlíte, co je teda fikce a co skutečnost :-)
A že to působí místy jako náborová kniha k hasičům? A proč ne?

15.07.2022 4 z 5