Černobyl 01:23:40 přehled

Černobyl 01:23:40 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432512/bmid_cernobyl-01-23-40-uyS-432512.jpg 4 41 41

Psal se 26. duben 1986. V 01:23:40 v noci stiskl vedoucí směny Alexandr Akimov nouzové tlačítko na ovládací konzoli 4. bloku Černobylské jaderné elektrárny. Co nastalo poté, vyústilo v nejhorší jadernou katastrofu v dějinách. Ta si vyžádala trvalé uzavření velkého, dosud prosperujícího města a rozsáhlé oblasti kolem něj. Došlo k evakuaci desetitisíců lidí. Katastrofa způsobila přímou i nepřímou smrt několika dalších tisíců lidí. Urychlila rozpad Sovětského svazu. Likvidace následků už spolykala astronomickou sumu finančních prostředků ve výši několika desítek miliard dolarů a dodnes není vyřešena. Nešlo o první, ani poslední vážnou jadernou havárii, ale nepochybně se jedná o tu nejhorší ze všech. A vzalo si lidstvo z této události vůbec nějaké ponaučení?... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , CPress

Chernobyl 01:23:40: The Incredible True Story of the World's Worst Nuclear Disaster , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černobyl 01:23:40. Přihlašte se a napište ho.

moničina
13.06.2022 3 z 5

Celkom ujde. Oproti skvelej knihe Polnoc v Cernobyle a knihe Černobyl - história jadrovej katastrofy to však bol výrazne slabší odvar. Trochu zbytočne boli popisy jeho návštevy v Cernobile a malo detailov tam, kde by sa hodili. Ale beriem knihu ako slušnú prácu, nakoľko autor nie je žiaden spisovateľ a je to vôbec jeho prvá kniha.

Nyctophile
15.03.2022 odpad!

Táto kniha je ešte väčšia katastrofa než samotný výbuch v jadrovej elektrárni. Hlavne slovenské vydanie od vydavateľstva Citadella je vrcholnou ukážkou diletantstva. Snáď sa raz vrátia tie časy, keď čítanie kníh malo kultivujúci vplyv na jazyk populácie. Dostali sme sa do fázy, kedy naopak takéto prekladateľské nepodarky prznia ešte posledné zvyšky gramotnosti.

JiříŠkorpík
17.12.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byl z knihy nadšen, ale mé nadšení postupně opadalo tak, jak přibývalo autorovo subjektivní hodnocení a nepřesnosti a dokonce chybná fakta (to nevím jestli vzniklo překladem nebo už je obsahoval originál).

Knižní novinky (10. týden)

01.03.2020

Kniha Černobyl 01:23:40 v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

radiace Černobyl zamoření katastrofy jaderné elektrárny

Autorovy knížky

2020  78%Černobyl 01:23:40