ladycatelyn ladycatelyn komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Poslouchala jsem jako audio a nemohla se od toho utrhnout. Moc se mi to líbilo a doporučuji každému, kdo má rád klasické vyšetřovací a postupně odhalující detektivky.

04.07.2021 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Čtenáři pozor, do českého scifi-města dorazil nový šerif - Sekerka! Má svůj osobitý styl a mě se líbí. Nájezdník je fakt dobré čtení! Četla jsem do dvou do rána abych to dorazila a to se mi už dlouho nestalo :-) Už ten začátek vás vtáhne do příběhu, že nutně musíte vědět co bude dál. Erik není žádný Mirek Dušín a pere se hlava nehlava, padni komu padni. Je to přiměřeně drsné tomuto stylu, ale bez zbytečných hnusáren. Druhý díl si rozhodně nenechám ujít.

03.10.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poutavý příběh, hezky propracované, přečteno jedním dechem.

07.04.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dočetla jsem do konce, ale už jen ze zvědavosti o jaký převratný objev jde, jinak je to zbytečně rozvleklé a natahované, jedna vědecká přednáška za druhou - zajímavé ale i otravné. Nenadchlo mě to.

30.09.2020 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Jak je u knihy uvedeno , nedá se na ní zapomenout. Četla jsem před lety a nezapomněla, ráda se k ní zase někdy vrátím. Jsem ráda, že jsem tu cestu pro sněžné ptáky s hrdinou prožila.

10.08.2019 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Super čtení, jak dojdete na konec už koukáte kde koupit zbylé dva díly.

28.07.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

výborné stejně jako první díl, dokážu si to představit i na filmovém plátně, těším se na třetí díl.

07.04.2019 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Visící střeva na keři, potoky krve.... řekla bych : nic pro mě... PŘEDTÍM, po přečtení mi spadla brada a pan Kulhánek má dalšího fanouška :-)

14.10.2018 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Souhlasím s Boboušem i na mě je zde příliš mnoho dějových linií, nicméně je to stejně pohlcující jako díl první, nedočkavě budu vyhlížet další pokračovaní.

25.12.2015

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Velmi čtivé od začátku do konce. Skvělá oddechovka.

31.12.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu nezatracuji, způsob vyprávění mohl být lepší, dočetla jsem jí, ale už jsem jen byla zvědavá jak se z toho hlavní hrdinka dostane. Knížku jsem zavřela s pocitem, že se k ní již nevrátím. ALE... ať chci nebo ne, příběh se mi dostal pod kůži a ještě týden po přečtení se přistihnu, že o něm přemýšlím. Status quo: není to žádný zázrak, ale přečíst si to můžete :-)

25.06.2017 3 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Střežená zóna připomíná Reillyho povídku Komplex 13, kde jsou v hlavní roli také draci. Nicméně inspirace Jurským parkem je zde patrná, akce stíhá akci, draci se nažerou k prasknutí a neohrožená doktorka CJ jim všem ukáže zač je toho loket. Zápletka je jasná - přežít a zachránit svět před invazí predátorů. Čekala jsem od toho víc, slabé

05.07.2015 3 z 5

Božská láska Božská láska Alexandra Ripley

Poutavé vyprávění ve kterém je vše, láska, přátelství, historie a dobrodružství, kniha se nedá odložit, čte se jedním dechem.

03.08.2019 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

tři hvězdičky, ale jen kvůli Herr Gerhardovi :)

28.07.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem čekala stále nějaké překvapení, to se bohužel nekonalo....

28.07.2019 2 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

K přečtení Bouře jsem se dostala až nyní a zpestřila mi Vánoční svátky, některé zdlouhavé popisy činností bych klidně oželela, ale jinak se to čte jedním dechem.

26.12.2017

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Oživeno sice o setkání dvou hrdinů, ale Matthew umí napsat lepší pecku, dala jsem čtyři hvězdičky protože tam byl Strašák, jen to oživení nakonec už bylo na mě moc :-), ale co .... je to Reilly ne?

19.06.2017 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Učedník se dobře čte , ani jednou jsem neměla pocit nudy a nový příběh vyprávěný v oblíbeném prostředí se autorovi povedl na jedničku. Namíchal koktejl z důvěrně známých ingrediencí v novém poměru a vznikla z toho nečekaně vynikající fantasy s otevřeným koncem a já se moc těším na pokračování.

03.08.2015 5 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Kdo má rád tuhle literaturu určitě neutrpí když si jí přečte, závěr je předvídatelný, ale proto přece tyhle knihy čteme, že ... :-) Přečteno na "jeden zátah" hodnotím jako lepší průměr. Zajímavé je počtení také na závěr, kde autor rozlišuje mezi realitou a fikcí.

11.11.2014 4 z 5