L_Into L_Into komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná kniha. Odsun Němců je téma, které mě, rodačku ze Sudet, osobně zasahuje a zajímám se o ně. Vyhnání je výtečně zpracována beletrie s nepříjemně historicky reálnými kořeny ve skutečných událostech. Ano, děj je syrový a brutální, ale snad ještě víc mě zasáhla linie vztahu mezi matkou-dcerou-vnučkou, na kterém se nemilosrdně podepsaly ony poválečné události.

01.02.2020 5 z 5

Perfektní kniha. Takhle si představují populárně-vědeckou literaturu. Přiměla mě přehodnotit svůj životní styl a na mnoha místech se zamyslet nad stavem a fungováním společnosti i vlastním přínosem k témuž. Navzdory vážnému obsahu je psaná lehce a s vtipem. Skvělý dárek pro přemýšlivé rodinné příslušníky/přátele či zaryté workoholiky.

03.01.2020 5 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Nejkrásnější z malých románů Waltariho. Kniha, která na neuvěřitelně malé ploše řekne neskutečně mnoho. Hluboký, tragický příběh, který ve mně zanechal nesmazatelný otisk. Kdybych měla doporučit jedinou Walatriho knihu, bude to tato.

16.03.2017 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Takovouhle osvětu prostě potřebujeme. Laskavá, fundovaná, snesla by editorské krácení některých opakujících se pasáži, ale obsahové úžasná.

17.12.2021 4 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Skvělá knížka pro maminky prcků do cca 5-6 měsíců. Malá miminka jsou ležáci a moc si s nimi nevyhrajete. Pokud ale stejně jako já cítíte, že byste se jim chtěly aktivně věnovat, když jsou vzhůru a mají vyřešené všechny potřeby, tady najdete super tipy na jednoduché hříčky. Autorka u všech aktivit přihlížela k tomu, aby se miminko stimulovalo přiměřeně věku.

Většinu her jste schopní zvládnout s běžným vybavením domácnosti. Na něco je potřeba předem vyrobit propriety a užijí si tedy i kreativní duše, něco stačí jen vzít a použít tak, jak to doma najdete.

Když se syn začal otáčet na bříško a obecně víc hýbat (a zajímat o okolí), už jsme knížku tolik nepoužívali. Vyblbli jsme se s hračkami a předměty denní potřeby. Je to proto fajn dárek především pro kamarádky v očekávání :)

29.01.2021 4 z 5

Neznámy Kimi Räikkönen Neznámy Kimi Räikkönen Kari Hotakainen

Skvělá kniha. Hotakainen odvedl výbornou práci. Napsal portrét člověka, jehož vystupování přímo svádí k tomu, aby životopisec přistoupil k šablonovitému popisu a snaze o senzační až bulvární čtení. Autor šel ale do hloubky, zabrousil i na citlivá témata, vyzpovídal velké množství Kimiho blízkých. Podle mě obdivuhodně vykreslil zajímavou osobnost se specifickým smyslem pro humor, která není sympatická každému, ale je bezesporu OPRAVDOVÁ - ve světě F1 je to vzácná vlastnost. Přiznám se - vždycky jsem pro Kimiho měla slabost právě pro jeho suché vtípky a přímočarost. Po přečtení téhle knihy si ho obrovsky vážím i jako člověka.

06.03.2020 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Jak píše Osice, pro někoho, kdo před porodem nedržel ani cizí miminko, je to skvělá příručka. V prvních týdnech jsem se k ní vracela, abych se ujistila, že malému neubližuji nevhodnou manipulací - sám si jaksi neřekl :D později se do toho člověk dostane a s knížkou pod polštářem spát určitě nemusí. Pro prvorodiče ale užitečná publikace.

03.01.2020 3 z 5

Takový evropský Forrest Gump. Až na to, že není vtipný. Skoro vůbec. Po sto stránkách jsem přestala doufat, že mě kniha něčím překvapí, a odložila jsem ji. FIlm, který podle ní vznikl, je ještě o poznání horší.

16.03.2017 1 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Dle mého názoru mnohem lepší historický román než slavnější Sinuhet. Mystický, nádherně tragický příběh, který Vás nenechá vydechnotu do poslední stránky.

16.03.2017 5 z 5

Cesta do Istanbulu Cesta do Istanbulu Mika Waltari

Krásně impresionistické střípky z cest po poválečné Evropě. Mnohokrát jsem zatoužila navštívit místa, která už dávno neexistují tak, jak je Waltari zažil, vidět jeho očima, cítit stejné vůně. Doporučuji pročítat za horkých letních večerů v lenošce na zahradě, přidá to na prožitku :)

16.03.2017 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Krvavá lázeň je z informačního hlediska neuvěřitelně komplexní kniha, lepší, než tisíc učitelů dějepisu a filozofie :) Druhý díl epického příběhu Mikaela, Šťastná hvězda, mě však svými meditativními úvahami a jiným pohledem na islám oslovila ještě víc.

16.03.2017 3 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Prvnich 80 stran jsem z toho romantického klišé byla rozpačitá. Něčím to ale bylo jiné, knihu jsem neodložila... a konec zhltla a probrečela. Historizující romance v té nejlepší formě, svým způsobem velmi skandinávská.

17.12.2021 3 z 5

Máma v kuchyni Máma v kuchyni Barbora Charvátová

Moc kvituji, že kuchařka obsahuje jídla zdravá, jednoduchá a fakt moc dobrá v obměnách pro malé děti až dospěláky. Použité suroviny jsou lokální a dostupné, recepty srozumitelné i pro nešiky jako jsem já :)

29.01.2021 5 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Osobně jsem si jako hlavní sdělení odnesla (kromě velice zajímavých tvrdých dat o spánku malých dětí, kterými od té doby s úsměvem odpálkovávám chytráky, jež mají potřebu nám radit) potvrzení, že neexistuje jeden správný postup, jak "naučit" dítě spát. Spánek odráží celkovou pohodu v rodině a každé dítě je jiné, má trochu jiné potřeby. Je to o vzájemném respektu, empatii, lásce a trpělivosti. Moc jsem si přesně tohle potřebovala přečíst. ❤️ Více zde: https://1url.cz/Iz6rj

29.01.2021 4 z 5

Pohodoví rodiče – pohodové děti Pohodoví rodiče – pohodové děti Iva Jungwirthová

Srozumitelná a praktická knížka. Příklady z praxe pomáhají pochopit, co se autorka snaží sdělit. Její argumentace je navíc dost logická. Souhlasím s Petrush, některé názory byly i na můj vkus striktní, ale autorka je vedle psycholožky také matka - a každý rodič holt vychovává jinak :) Hlavni sdělení knihy - že důležitá je uměřenost, důslednost a intuice - mě jako čerstvou maminku prvního přírůstku uklidnilo a pozvedlo sebevědomí v nové roli.

09.01.2020 4 z 5

Michaela Michaela Miloš Urban

Jak mám Urbana ráda, tak tohle jsem nepobrala. Možná jsem v tom měla něco najít, ale na mě to působilo jako samoúčelná exhibice a zbytečná provokace, nic víc. Autor prostě hodil své chlípné sny na papír a vydal je jako knihu.

03.01.2020 odpad!

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

První polovina mě bavila moc. Pak to šlo s každou stránkou od desíti k pěti. Konec na můj vkus zbytečně akční, jak ale u Kinga bývá zvykem.

03.01.2020 3 z 5

Intelektuál ve dvacátém století: Rozhovor Timothyho Snydera s Tonym Judtem Intelektuál ve dvacátém století: Rozhovor Timothyho Snydera s Tonym Judtem Tony Judt

Skvělá kniha. Četla jsem ji před lety a stále na ni vzpomínám. Určitě se k ní vrátím, bohatší o životní zkušenosti si ji zase jinak vychutnám....

03.01.2020 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dospívání.

18.08.2017 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Jestli Urban něco umí, tak hrát si s temnou, hutnou, místy dost děsivou atmosférou. Příběh je jí protknutý. Zasazení do historicky zajímavých kulis mu pomohlo k jedinečnosti. Po Hastrmanovi pro mě nejsilnější Urbanova kniha.

24.03.2017 4 z 5