L.Helena Online L.Helena komentáře u knih

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Jedním slovem - děsivé. Asi jeden z nejhrůznějších rituálních obřadů, o kterém jsem kdy četla nebo slyšela...

23.06.2018 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Přečteno za jeden den, nedalo se odložit. Kim Hooper, prosím, pište dál...

22.06.2018 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Dobrá detektivka, plná napětí i dějových zvratů. Na můj vkus ale příliš mnoho nevinných obětí...

20.06.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Úžasná kniha, čtivá od začátku až do konce. Líbí se mi na autorce, že si vybírá náročná témata, k jejichž zpracování je potřeba nastudovat spoustu materiálu a dokáže je podat čtenáři z pohledu více osob.
Spoiler:
Při čtení závěrečné části o "napraveném hříšníkovi" jsem měla pocit, že to autorka přehnala a takovýto happyend se hodí spíš do červené knihovny. Ovšem pak jsem taky četla dovětek autorky, kde mj. zmiňuje příběh bývalých skinheadů, a došlo mi, že člověku se musí žít velmi těžko celý život s takovou příšernou nenávistí a je vlastně celkem reálné, že se může změnit.

18.06.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Příjemné nenáročné letní čtení zavánějící červenou knihovnou s happyendem.

07.06.2018 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ještě že to bylo tak krátké a dalo se to přečíst za cca dvě hodiny. Nesympatická hlavní postava, podivný příběh i způsob vyprávění mi naprosto nesedl.

03.06.2018 2 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Asi před půl rokem jsem viděla první díl filmové trilogie. Dnes jsem přečetla knížku, ale i přesto, že jsem viděla film a v knize jsou fotografie z filmů, pořád jsem za postavou Jindřicha viděla Jiřího Kodeta, zvláště pak ve třetím dílu, kde se naplno projevila jeho cholerická povaha. Akorát že tady dával komunistům dva až tři roky, kdežto v Pelíšcích rok, maximálně dva :-).

02.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Napínavé a velmi dobře se četlo od prvních stránek až do konce. Závěr super, škodolibě jsem se usmívala, že si to zaslouží. Jak je to s onou Cassiinou demencí bylo sice jasné téměř záhy, ale to, kdo je vrahem, bylo pro mě překvapení.
Super!

31.05.2018 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Obsahuje spoilery:
Knížka se četla dobře, pachatele jsem začala tušit již někdy v první půlce a postupně se jen utvrzovala, i když se autorka snažila jej po celou dobu nezmiňovat, či spíš jen velmi okrajově (což bylo až nápadné a vedlo mě k přesvědčení, že je to on). Ale buď jsem nepozorně četla, nebo v knize chyběly některé věci. Předně vůbec nevím, jak se to Amy vlastně stalo. Víme, k čemu došlo před tím, pak že byla po několika dnech nalezena v bezvědomí, ale ten samotný čin, který k tomu bezvědomí vedl, mi tam nějak unikl. Dále mi není jasná role Sue v celém případu, zda a kolik o tom věděla nebo jestli dokonce nepomáhala se "zametením stop". Ještě mi tam "drhne" ona údajně nápadná podobnost mezi případem Amy a Caroline, která vede k odhalení, že se jedná o stejného pachatele. Pokud jsem vyrozuměla správně, tak s Amy se stýkal na zapřenou po nějakou dobu, kdežto u Caroline se jednalo o náhodné setkání a využití příležitosti.
Nicméně, dávám čtyři hvězdičky, protože i přes výše zmíněné nedostatky je kniha napínavá a dobře se čte.

30.05.2018 4 z 5

Jako většina komentářů zde - očekávala jsem více ze zákulisí Gilmorek. Knížka mi připadá mírně chaotická, stejně jako postava Lorelai. Tři hvězdičky dávám spíš jen proto, že naprosto zbožňuji seriál Gilmorova děvčata.

27.05.2018 3 z 5

Hotel se špatnou pověstí Hotel se špatnou pověstí Blanka Budínová

Příjemné, svěží a humorné čtení na jedno odpoledne. Mohlo by být i delší.

26.05.2018 5 z 5

Pokrevní sestry Pokrevní sestry Kateřina Janouchová

Řekla bych, že tento díl patří k těm povedenějším. Čtu celou sérii v průběhu asi pěti let postupně od prvního dílu, a musím říct, že v některých dílech je mi hlavní hrdinka méně sympatická, v jiných více. V tomto díle mi nevadila. Mám ráda situace z její práce porodní asistentky, v některých dílech je jich pomálu, v tomto tak akorát.
Těším se, až si přečtu další pokračování.

26.05.2018 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Čtivé, především díky krátkým kapitolám velmi svěží čtení. Hlavní příběh mi však připadal nereálný, absurdní, a tak jsem se nemohla zbavit pocitu, že obě hlavní postavy působí až komicky. Brát tento příběh víc opravdově mi nedovolovalo přesvědčení, že policie by ve skutečnosti velmi brzy odhalila, kde se pošťák ztratil, podle toho, kam až onoho dne doručil poštu. Navíc pokud při návštěvě u Květy policie věděla, že jí poslední dobou chodilo i několik doporučených dopisů týdně, proč se zmizením pošťáka příjem této korespondence jako když utne? Na druhou stranu velmi skutečná mi přijde proměna Bohumilova chování a postupně až jakási psychická závislost na své věznitelce.
Celou dobu jsem se při čtení domnívala, že všechny tři příběhy se ke konci více protnou a navzájem ovlivní. Konec mi přišel takový rychlý, vše se rozplyne jakoby do ztracena a ve čtenáři zůstane pocit, že se vlastně nic až tak závratného vůbec nestalo...
Nicméně, příjemné odpočinkové čtení a určitě si od autorky přečtu i její další knihy.

25.05.2018 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha, která je z půlky psaná formou deníku, v němž oběť oslovuje svého stalkera. Popis některých situací jako by však pozbýval patřičné dramatičnosti. Zvláště pak rozhodující scéna, která má být vyvrcholením celého procesu stalkingu, je taková nějaká plochá. A závěr by si určitě zasloužil alespoň dovysvětlení mnohých předchozích situací (spoiler: jak se v závěrečné scéně oba muži dostali ke Clarisse do bytu?, proč Robert lhal? apod.)
Nicméně, kniha určitě stojí za přečtení, už kvůli tomu, že je v ní popsáno, jak se oběti musí vypořádávat nejen se samotnou situací, ale i s nedůvěrou a nepochopením lidí zvenku.

21.05.2018 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Vhodné snad do nějakého souboru povídek, ale jako samostatná kniha naprosto zbytečné.

17.05.2018 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moje první kniha od Petry Soukupové a dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Osobitý styl psaní mi moc nevyhovoval a musela jsem si na něj zvykat - dlouhé věty, nebo spíš jen kusé informace oddělené čárkami, přímá řeč bez uvozovek... a asi nejvíc mi vadily výrazy v hovorové češtině (přemejšlí, otevřený dveře, zelenej svetr, praktickej...). To mě opravdu vytáčelo, úplně mě to bilo do očí a nedovolovalo mi to soustředit se na obsah textu. No, postupně jsem si zvykla a pak jsem se začetla. Vlastně žádný závratný příběh, ale z knihy mám nakonec docela dobrý pocit. V mnohých situacích člověk vidí sám sebe nebo své okolí, prostě takové momenty z běžného života většiny lidí. Všechny situace naprosto uvěřitelné, až jsem si říkala, proč tohle vlastně čtu, vždyť to je úplně obyčejný život, který je všude kolem nás. I ten konec - většina situací nedořešených, žádný happy end se nekoná.
Možná si přečtu i další knihy autorky.

17.05.2018 3 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Kniha o tom, jak jedné praštěné Angličance zkříží cestu sicilská mafie (anebo naopak...). Celkem čtivá, pokud nad tím příliš nepřemýšlíte a berete to jako černý humor a nadsázku.

13.05.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Opravdový thriller, napínavý od začátku až do konce. Kniha, která vás celou dobu udržuje v napětí a nenechá ani na chvilku vydechnout. A vůbec nevadí, že už od začátku víte, kdo je ten zlý a prolhaný padouch, a kdo naopak mluví pravdu.

12.05.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Úžasná knížka! Příběh autistické dívky, který autor dokázal na chlup přesně vyprávět jazykem a uvažováním hlavní hrdinky, která je hodně speciální, dostala jméno podle flašky alkoholu, v dětství byla týraná, ocitla se "napořád" již v několikáté adoptivní rodině, ale hlavně byla o hodně zodpovědnější, než mnozí "normální" dospělí, aniž by si to ona nebo její okolí uvědomovalo.
Přečteno jedním dechem. Nezbývá než dodat: "No výbordelně!"

08.05.2018 5 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Při čtení knihy jsem to většinou viděla tak na tři hvězdičky. Občas jsem se ztratila v čase, časté vzpomínky na minulost mi trochu působily chaos, ve kterém okamžiku se právě nacházím. Ale závěr mě dostal a přidala jsem další hvězdičku. Přestože celou dobu je víceméně jasné, jak to bylo, a tak v závěru už vás nemůže nic překvapit, přesto to bylo ke konci nejnapínavější a doslova jsem hltala každý řádek.

07.05.2018 4 z 5