kykiryki28 kykiryki28 komentáře u knih

Tak, už jsem taky propadla kouzlu tohoto nádherného světa! Středozemě, hobiti, trpaslíci, Drak Šmak... Doufám, že budu mít příležitost si přečíst další knihy od Tolkiena!

20.09.2018 4 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Hrozně jsem si přála přečíst knihu o Saúdské Arábii a rozhodně nelituji, že jsem si přečetla právě tuto. Je to má první kniha o osudech muslimských žen a určitě ne poslední. Opravdu doporučuji všem lidem, kteří jsou proti krutému chování k muslimským ženám!

20.09.2018 4 z 5

Druhý díl této série byl skvělý. Sice se mi více líbil první díl, ale tato kniha taky ušla. Byla to prostě zas ta úžasná "praštěná" Bridget, která po každé pobaví!
Nejvíce se mi líbila ta část, kdy se setkala v Římě s hercem Colinem Firthem a dělala s ním rozhovor do novin :-D To jsem opravdu pukala smíchy!!!

20.09.2018 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tak tahle kniha mě fakt dostala! Četla jsem už hodně příběhů o osudech muslimských žen, ale zatím se to týkalo pouze citového a emočního vydírání. Zde vedle zmíněného přibývá také fyzické a psychické týrání malého děvčátka. Je opravdu absurdní, jak se něco takového může dít ve skutečném životě. Fakt SÍLA!

Jediné, co bych asi vytkla, je, že místy se objevují nějaké překlepy nebo malé chybičky. Nejspíš proto se tato kniha prodává v levných knihách.

19.09.2018 4 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Při čtení této knihy jsem nostalgicky vzpomínala na své vlastní zážitky z trailů/treků. Také jsem věčně řešila problémy s achilovkou, takže její pocity velmi moc dobře chápu :-D

Nicolette popsala svou cestu tak, jak byla...bez žádného obalu, pravdivý obraz skutečnosti. Hodně často se vracela do hlubin své minulosti, popisovala své strasti ale i radosti.

Kniha nám dává ale mnohem více...můžeme krátce nahlédnout do českých vesniček v Banátu, poznáváme srdečnost místních lidí....

Moc se těším na její další zážitky a knihy!!!

08.10.2023 4 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Popravdě se mi knížka moc nelíbila! Četla jsem malé sestřičce, ale znovu bych ji už nečetla. Jak již bylo řečeno, některé příběhy nedávaly smysl, takové nijaké. Nedoporučuji!

10.01.2023 2 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

(SPOILER) Nejdříve jsem viděla filmovou adaptací a očekávala jsem, že kniha bude přesná kopie. Ale nebylo tomu tak a jsem za to vlastně ráda. Bylo zajímavé nahlédnout do této židovské komunity a pokusit se pochopit život ortodoxních Židů.

Hlavní hrdinka (Deborah) nemohla téměř nic. Nemohla vlastnit obyčejné knihy a už vůbec je číst. Nesměla se oblékat podle svého vkusu. Nesměla žít vlastní život. Až o mnoho později, kdy je již několik let vdaná a má syna, se konečně rozhodne svou rodinu opustit, z komunity odejít a postavit se na vlastní nohy...

Medvědí bratři Medvědí bratři Walt Disney

Medvědí bratři byla taktéž má oblíbená pohádka od Disneyho. Líbí se mi u takovýchto pohádek, že je v ní nějaká skvělá myšlenka s životním moudrem a ponaučením.
Tenhle knižní příběh je ale trochu jiný než ten, který znám z televize. Edice Zlatá sbírka pohádek je spíš pro ty nejmenší, proto to asi museli pozměnit. Malé děti by ten původní příběh nejspíš úplně nepochopily

Popelka Popelka Walt Disney

Další nádherný skvost, který by neměl v dětské knihovničce chybět. Na Popelku od Disneyho jsem se v dětství ráda dívala, a díky této edici jsem si ji mohla opět připomenout.

Janošík Janošík Jiří Mahen

Mně se tahle Mahenova verze moc líbila! Jura Janošík byl citlivější, rozumnější a laskavější. Pro své kamarády by udělal cokoliv (což vlastně na konci ve skutečnosti udělal...jen nechci moc spoilerovat). Závěrečné scénky s Jurou a Ankou byly tak dojemné. Opravdu mohu tuto divadelní hru doporučit. Je tak laskavá a dojemná zároveň.

27.06.2022 5 z 5

Caesar Caesar Jan Werich

Hra je velmi vtipná. Ještě aby ne, když ji napsal Werich s Voskovcem! Ale spíše bych Caesara docenila v divadle při představení než v písemné podobě. Divadelní hra obsahuje plno písniček a lepší zážitek by tedy byl naživo...

19.06.2022 3 z 5

Zpíváno z dálky Zpíváno z dálky František Hrubín

Kdybych nemusela číst do školy ke zkoušce, ani bych se do těchto básní nepouštěla. Já asi nemám ten cit a ocenění poezie této doby. Určitě se najdou jiní čtenáři, kteří lépe docení sbírku Zpíváno z dálky.
Jinak spisovatel František Hrubín je vynikající autor...ale navždy ho budu mít spojeného spíš s tou dětskou literaturou.

19.06.2022 2 z 5

52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida Vítězslav Nezval

Mám moc ráda balady (především Kytici od Erbena!). A tato sbírka mě na první pohled velice zaujala. Ale ve výsledku je to takový průměr. Jak již v komentářích zaznělo...dobře se četlo, tudíž z hlediska formy je sbírka na výbornou. Ale co se týče toho obsahu...no, bída...samé stěžování a popisování bídného života jednoho studenta. A stále dokola...

19.06.2022 3 z 5

Hledá se muž, který má dost času Hledá se muž, který má dost času Adolf Hoffmeister

Nejvíce se mi líbily povídky Muž, který má dost času, jenž zaváněla ironií a humorem. Celkem pěkná byla i Detektivní pohádka, kdy detektiv pátral po nějaké panně, kterou by si mohl vzít zdejší král. Ale už se bych se k této knize asi nevrátila...četla se trochu hůř a některé pasáže jsem si musela přečíst několikrát, abych to správně pochopila. Některým nelogickým momentům a ironickým poznámkám jsem se ale zasmála :-D

08.05.2022 2 z 5

Růže stolistá Růže stolistá František Ladislav Čelakovský

Nemůžu a ani nechci moc kritizovat tohoto výjimečného českého spisovatele a obrozence. Ale tato sbírka mi moc nesedla. Za mě mnohem záživnější byla básnická sbírka Ohlas písní českých, především báseň Toman a lesní panna.

07.05.2022 2 z 5

Měsíce Měsíce Karel Toman (p)

Mám problém se začíst do poezie a správně ji pochopit, cítit. Kvůli studování české literatury se jí bohužel nedá vyhnout, a proto jsem si vybrala tuto sbírku díky jejímu krátkému rozsahu. A nebyla špatná. Líbí se mi, že každá báseň se zabývá nějakým měsícem v roce a popisuje jeho tradice a přírodu. Tudíž jsem vcelku spokojená a mohu Měsíce doporučit.

24.04.2022 3 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Grinch je prostě vánoční klasika

02.03.2022 5 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Je hezké si, díky čtení těchto příběhů, vzpomenout; hlavně připomenout, na vlastní dětství, především o svátcích vánočních.

Astrid Lindgren nikdy nezklame!

02.03.2022 4 z 5

O učiteľovi O učiteľovi Aurelius Augustinus

No, kdyby to nebylo do školy, v životě bych si to asi nepřečetla. A nejspíš bych udělala dobře. Četla jsem již lepší filozofické dialogy (např. Ión od Platóna)

10.11.2021 1 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Čekala jsem od toho asi trochu víc. Moc mě to nenadchlo. Ale protože je spisovatelka Jane Austenová má nejoblíbenější, byla to vlastně povinnost si tuto knihu přečíst.

02.11.2021 2 z 5