Kuxka Kuxka komentáře u knih

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Moc krásná knížečka. Zamilovala jsem si téměř všechny postavy, ač se ne všechny zdály být ze začátku milé (třeba paní Pernerová). Mám pocit, že jsem z knihy získala méně informací než z ostatních autorčiných knih, ale to může být tím, že se to odehrává v krajině, která je mi známá. Učíte doporučuji!

01.06.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Četla jsem už třikrát a můžu jen doporučit. Našla jsem dokonce jsem pokračování, které ale není přeložené do češtiny.

Jmenuje se to Point of retreat a je to napsané z pohledu Willa. Nebylo to špatné, ale tenhle díl se mi líbil mnohem víc. Když byli všichni spolu, bylo to za mě lepší, takové rodinné, než když to bylo čistě jen o Willovi a Lake.

19.05.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Už asi dva týdny jsem se na to těšila a konečně jsem si to přečetla a prostě potřebuju pokračování. Moc se mi to líbilo, ale forma komiksu mi osobně moc nesedí. Každopádně se už těším, až se podívám na seriál. Doporučuji

14.05.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

To bylo krásný. Trochu jsem brečela, ale i se smála. Bylo celkem nepříjemné to číst v šalině, protože jsem se do knížky vždycky křenila a nebo jsem měla uslzené oči. N. E. Endsleyho jsem moc nemusela, ale Nolana jsem si zamilovala a Alexe zrovna tak. Valerii i její knihkupectví jsem zbožňovala. Wally byl taky fajn, ale asi bych ho přetrhla vejpůl. Tím, že se Jenna pořád objevovala ve vzpomínkách, jsem ani neměla pocit, že zemřela.
Doporučuji!

12.04.2022 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

To bylo super. Tak první polovina knihy mi přišla nenapínavá, ale i tak jsem to s chutí četla, protože to bylo moc hezky napsané. Moc se mi líbily Milly a Aubrey a nakonec jsem si zamilovala i Jonaha a Chaze, dokonce i Allison mi přišla později fajn. Ztrácela jsem se v Allisoniných sourozencích, protože všichni začínali na ,,a", ale taky jsem se nakonec zorientovala. Doporučuji!

04.04.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Moc se mi to líbilo, začínalo me ale štvát, jak se Kira perfektně sžívala s Osévačem. Mrzelo mě, že tam nebyl Klín víc a, teďka trochu spoiler, že na tak dlouho odešel Greg, ve chvíli kdy se vrátil se knížce vrátil i vtip. *konec spoileru Knížka mi ale vydržela dlouho po přečtení, stihla jsem přečíst dvě další, protože se mi moc nechtěl číst RNS dodatek, nakonec jsem ho vzdala a šla dál, přednáška i data už byly lepší.

23.03.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

To bylo krásný. Víc se mi líbily ty části, kde byli mladí, ale zároveň bylo super, že už to není nějaký příběh o puberťácích, ale o dospělých. U ,,teď" jsem byla velkou většinu smutná, ale, možná malý spoiler, dopadlo to tak, že jsem se mohla i upřímně usmívat. Prostě Colleen píše skvěle. Doporučuji!

16.03.2022 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

,,Bože, dej mi klid, abych přijala věci, které nemohu změnit, odvahu, abych změnila ty, které změnit mohu, a moudrost rozeznat jedny od druhých." (Cara)

No ty vole...pardon, ale několikrát jsem musela na chvilku přestat číst a vydechnout si s těmito slovy. Knížka mě opravdu dostala, dokonce jsem se u ní i rozbrečela. Po nějaké době jsem se sama začala děsit Mehríina Chaosu. Jediné co, tak mi nesedl styl psaní u Olivie, ale jinak všechno super. Určitě doporučuju.

13.03.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Moc hezké, velmi se mi to líbilo a hned si musím sehnat pokračování. Klína jsem si zamilovala a celkem mě mrzelo, že o něm vždy mluvila jako o ,,tom mladíkovi", stejně tak jsem si zamilovala Gregoroviče a jeho poněkud zvláštní způsob vyjadřování, ó čtenáři. Vlastně jsem si je zamilovala všechny a celou knihu též. Jediná špatná věc na ní byla, že mě z ní bolely ruce, když jsem ji držela při čtení :-). Každopádně doporučuji, bylo to super.

02.02.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Moc se mi líbilo. Styl psaní u Báry mi moc nesedl, ale knížka to byla furt super. Vize nebe a pekla je skvělá. Hrozně se mi líbí, jak jsou autorčiny knížky propojené. Doporučuji přečíst!

25.12.2021 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tak tohle bylo fakt úžasný. Nemám slov... Úplně mě to vzalo... Zamilovala jsem si Noaha, akorát mě dost mrzelo, že s Brianem neměli více společných chvil, tak moc mě bavilo číst o nich dvou. Prostě moc doporučuji.

17.11.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

No, Život jedná báseň se mi líbil rozhodně víc. Ze začátku jsem byla do děje ponořená, ale pak už mě stále opakující se líbání začalo štvát. Myšlenka byla zajímavá, ale hrozně přebitá tou romantikou, když už se tam objevilo něco závažného, tak to autorka potopila to romantických přehnaně chápavých scén plných ,,...miláčku...", toto oslovení mě též už lezlo krkem. Scény, při kterých Holder neustále nebyl se Sky se mi pak asi líbily více.
Ještě uvidím, jestli půjdu i do druhého dílu.

01.11.2021 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Moc se mi líbila. Přeskakování mezi životy se mi líbí. Příjemně mě překvapilo, že je knížka propojená s Pandou v nesnázích. Akorát mě štve, že to autorka úplně neuzavřela. Každopádně doporučuji.

04.10.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, milá knížka. Líbilo se mi přeskakování mezi jednotlivými životy a 4 různé pohledy na tu stejnou věc. Zajímá mě, jaký bude film.

11.09.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knížka byla super. Několikrát během čtení mi ukápla slza i dvě. Mělo to na mě asi až moc sladký konec, ale zbytek byl prostě krásný. Během pěti dnů jsem ji přečetla dvakrát, což se mi často nestává, ani to tempo, a ani to, že bych něco četla víckrát. Bohužel jsem četla vydání se spoustou tiskových chyb. Každopádně doporučuji a od autorky si určitě ještě něco přečtu.

22.07.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Dlouho jsem žádnou aristokratku nečetla, takže jsem úplně zapomněla, jaké to je se u knížky takhle zasmát. Líbilo se mi, že se více objevovala paní Tichá, alias kurátorka. Perlila napříč celou knížkou. Skvěle jsem se pobavila a těším se na další díl. Jenom škoda, že je to vždy tak krátké :-(.

19.07.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Knížka se mi moc líbila. Nestačila jsem se divit a neměla tušení, co očekávat. Všechny příběhy mi přišly zajímavé a chytlavé. Vždy jsem se nerada loučila s jedním životem a přeskakovala do druhého, ale hned jsem se začetla a nechtěla se odpoutat od toho druhého. Konec a co se doopravdy stalo s Marií mě taky překvapil. Stoprocentně doporučuji!

16.07.2021 5 z 5

Karel IV. - únos v Paříži Karel IV. - únos v Paříži Veronika Válková

Milá avšak krátká knížečka. Zklamaly mě Karlovy názory, ale ty měli v té době asi všichni. Myslím, že se mi nelíbila tak moc, jako třeba Japonsko - geiša a samuraj, ale pořád byla hezká.

05.07.2021 4 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Úžasná... Čtivá, zajímavá a krásná. Lionarda jsem si zamilovala a Sandra zrovna tak. Jako všechny Bárovky doporučuji.

18.06.2021 5 z 5

Královna Marie Terezie Královna Marie Terezie Veronika Válková

První část mě moc nebavila, ale druhá se mi velmi zalíbila. Bylo mi líto, že si Mariana nemohla vzít Filipa. Arcivévodkyně Líza byla prostě super. Opravdu jsem cítila s Bárou na nočních procházkách za vikomtem, byla jsem naštvaná na Kučeru, za to co udělal Vojtovi a byla jsem nadšená laskavostí Marie Terezie. Knížku doporučuji, pokud se chcete něco zábavnou a zajímavou formou dozvědět. Opět se po přečtení další Bárovky cítím chytřejší.

09.06.2021 5 z 5