Kuxka Kuxka komentáře u knih

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Knížka se mi moc líbila. Byla smutná, ale měla milý konec. Párkrát jsem se dokonce rozbrečela. Doporučuji každýmu, aby se o tomto tématu něco dozvěděli.

26.05.2021 5 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Tahle knížka se mi hrozně líbila. Úplně jsem si zamilovala Jorikatu a Želvátko s Nioko byly taky skvělé. Spoustu jsem se toho dozvěděla a příběh byl prostě super, napínavý a zajímavý. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Zkrátka ÚŽASNÁ!

11.05.2021 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Rozhodně nepatří mezi knížky, které bych si přečetla znovu. Děj mi přišel nudný a někdy až příliš moc popisu. Ale abych jen něco nevytýkala, posledních 29/149 stran bylo zajímavých.

26.04.2021 1 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Knížka byla moc pěkná a moc hezky nakreslená. Někteří čtenáři se asi snáz seznámí s příběhem Anne když je kniha udělaná komiksem, ale mně se klasický deník bez obrázků zda lepší.

16.04.2021 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Celkem hezké lehké čtení. Místy smutné, když šlo o jeho rodiče, ale zároveň i vtipné.

12.04.2021 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma II. Chaloupka strýčka Toma II. Harriet Beecher Stowe

Knížka byla krásná, smutná a pravdivá. Mám pocit, že krutosti bylo v tomhle dílu i za předchozí, avšak pro mě jakožto pro čtenáře to není tak hrozné, jako pro lidi, kteří si to prožili. Jednou si to snad přečtu znovu. Doporučuji přečíst, je krásná.

29.03.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Bylo to jiné než předešlé knížky, ale hezky jiné. Nasmála jsem se jako vždycky. Určitě doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Knížka byla super, vtipná a určitě doporučuji.

14.01.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knížka byla super, vtipná, ale první díl je podle mě lepší.

14.01.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka byla super a vtipná. Moc se mi líbila, těším se na další díl. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí něco lehčího a kteří se chtějí pobavit.

31.12.2020 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

Knížka je vynikající. Dočetla jsem ji před pár dny a vždy když ji vidím na stole, tak mám chuť si v ní opět zalistovat. Vždy když se jim stalo něco smutného, měla jsem chuť brečet, když se k nim chovali hrubě a nespravedlivě, měla jsem chuť nadávat a když se jim stalo něco milého a nebo byli šťastní, tak mě to potěšilo stejně jako je. Knížku určitě doporučuji a už se moc těším, až si přečtu druhý díl.

24.12.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha se mi líbila. Zajímavé na ní bylo to, že Hanin příběh byl prokládán příběhem Fumiko Ishioki, z doby jejího bádání po Hanině životu. Hanin příběh sice neskončil vesele, ale aspoň jedno její přání se splnilo a to se mi velice líbilo.

24.12.2020 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Kniha mě velice zaujala, byla jsem napnutá od samotného začátku až do úplného konce. Nebylo tam moc popisování, ale hlavně spousta napínavého děje. Knížku jsem měla přečíst na povinnou četbu do školy a vůbec se mi do toho nechtělo, ale potom jsem díky ní od Veroniky Válkové (autorka této knížky) přečetla ještě dalších 5 knih a dalších 5 na mě čeká na poličce a spousta dalších ještě v knihovně.
Knížku určitě doporučuji.

27.11.2020 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knížku jsem přečetla asi před rokem a od té doby je to má nejoblíbenější knížka. Mám hroznou chuť si ji přečíst znovu, jenom se k tomu nějak nemůžu dostat. Když jsem to četla, měla jsem pocit, že si s Anne velice rozumím. Mnohokrát mě napadlo, že kdyby žila dnes byly bychom skvělé kamarádky.
Za mě určitě 10/5 :-)

27.11.2020 5 z 5